COVID – 19 zmienił świat!

 

Potem dowiedziałam się, że CBA weszło do domu mecenasa – Romana Giertycha i od razu pomyślałam sobie, że oto ta szuja wicepremier rozpoczął czystki na tych, których nie lubi i tych, którzy walczą z tym reżimem!

 • Roman Giertych znalazł się w szpitalu! Kto zapłaci za to jeśli nie przeżyje tak jak kiedyś Barbara Blida?

Aby odwrócić uwagę od nieopanowania pandemii wziął się za pomocą Ziobry do aresztowań i skuwania w kajdany!

Dobiło mnie to, bo oto mamy już Rosję, która posługuje się takimi samymi metodami!

Już nie Białoruś, bo tam ludzie walczą o wolność, a my milczymy!

Ciekawe kiedy będą podtruwać niewygodnych nowiczokiem, bo wiem, że ten drań jest zdolny do wszystkiego!

My pozamykani w domach nie mamy bladego pojęcia jak pandemia wpływa na nas wszystkich i z czym się to wszystko wiąże!

Rządzący mówią, że polscy lekarze migają się od swojej pracy w czasie wirusa, a niejaki kretyn Karczewski rzekł dzisiaj, że jedząc jabłka nie zachorujemy!

Komu Polacy powierzyli władzę?

A my zmieniliśmy się i będziemy zmieniać, a strach codziennie będzie nam towarzyszył i nie ma od niego ucieczki!

Przeczytajcie, co napisał o tej strasznej sytuacji dr Mateusz Grzesiak, który wieszczy, że w tej pandemii będziemy nawet 3 lata!

Przeczytajcie i spróbujmy się wszyscy chronić, bo idzie zwariować jeśli nie nałożymy swoich pancerzy!

Ja podejrzewam, że jutro też będę miała mokre oczy i nie tylko z powodu jesieni, a dlatego, że przeżywam tak bardzo, co się wyrabia w moim kraju i na świecie!

Jak sobie Wy radzicie, bo mnie uciekanie w filmy pomaga na chwilę!

Dr Mateusz Grzesiak

„Spokojnie

Przygotujcie się. Nadchodzą ciężkie miesiące. Spodziewam się, że:

1. Media będą siały panikę jeszcze większą, niż dotychczas. To zwiększy poziom lęku i agresji.
2. Ludzie będą się radykalizować i wzajemnie atakować. Podziały na rzekomych „covidian” i „antycovidian” się wzmocnią.
3. Rząd będzie ograniczał swobody obywatelskie w imię walki z pandemią. Część ludzi się temu sprzeciwi.
4. Czytelnicy będą szukali potwierdzenia swych przekonań i znajdą autorytety ich wspierające, na których oprą przekonania.
5. Polskie binarne piekło – to, które widzieliśmy już na wyborach, ale z nowymi segmentami – będzie polaryzować społeczeństwo.
6. Wzrośnie liczba samobójstw, zintensyfikuje się przemoc domowa, będzie więcej przypadków depresji i PTSD.
7. Politycy będą próbowali przemycać ustawy, które uchronią ich przed potencjalnymi konsekwencjami popełnionych przestępstw.
8. Pojawią się kolejne wyzwania biznesowe dla tych branż, które są zagrożone ograniczeniami.
9. Na ulicach będziesz częściej słyszeć karetki, widzieć policję i wojsko, nieufających sobie ludzi.
10. Starszym pokoleniom mogą odpalić się traumy rodem z komunizmu i czasów, w których przeżywali silne kryzysy.

Co sugeruję:

1. Nie wchodź w polskie piekło, czyli wojnę jednej części społeczeństwa z drugim. Atakowanie kogokolwiek utrudni przejście przez kryzys, w którym wszyscy jesteśmy.
2. Chroń swoje dzieci. Potencjalnie znów zamkną szkoły, a to może oznaczać dla nich utratę przyjaciół, uzależnienie od tabletów, wzrost drażliwości czy narażenie na konflikty domowe.
3. Wyjdź z narcystycznej bajki, że znasz rozwiązanie albo z fanatyzmu, że istnieje „jedno dobre” – problem jest nowy i złożony, wszyscy się go cały czas uczą.
4. Nie licz, że zostaniesz zrozumiany przez tych, co myślą inaczej. Polskie społeczeństwo nigdy nie było tak zradykalizowane, a kryzys intensyfikuje istniejące słabości.
5. Obserwuj sąsiadów – w Polsce kilkanaście procent dzieci jest napastowane, 4 miliony kobiet to ofiary przemocy domowej, jest problem z alkoholizmem. Zgłaszaj, gdy dzieje się krzywda.
6. Pilnuj swojej psychiki i emocji, by nie wchodzić w pandemię strachu. Uprawiaj sport, medytuj, zarządzaj myślami, rozmawiaj, spędzaj czas z bliskimi, rozwijaj się, ucz, terapeutyzuj.
7. Nie ufaj wszystkiemu, co czytasz. Sprawdzaj źródła. Miej dystans do „newsów”. Nie katastrofizuj ani nie lekceważ. Uważaj na megalomańskich ekspertów.
8. Elastycznie dostosowuj się do okoliczności. Przewagę ma nie najsilniejszy element systemu, ale mający najwięcej rozwiązań. Bądź gotowy do zmiany i na zmiany.
9. Nie licz na to, że „to minie”, raczej bierz pod uwagę, że proces potrwa 2-3 lata. Naucz się w nim funkcjonować. Nie czekaj, ale proaktywnie podejmuj działania na bazie analiz.
10. Nie przepuść okazji do wzrostu. Kryzys to największa okazja do stania się mądrzejszym człowiekiem, więc obserwuj, analizuj, wykorzystuj nadarzające się okazje.

Spokojnie. Damy radę.

Ściskam
Mat”

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i broda, tekst „KAT PIWECKA”

 

Obraz może zawierać: Adam Mazguła, tekst „WIDZIAŁEM RAZ ZDJĘCIE, JAK NA DYŻURZE JEDEN LEKARZ NIC NIE ROBI, A DRUGI ŚPI”

32 myśli na temat “COVID – 19 zmienił świat!

 1. Mam dokładnie takie same czarne myśli, jak Ty, tyle, że mam ciągle w głowie słowa mojej babci ( „ja, dzioucha, możesz się siednąć i beczeć abo spokopić co z tym zrobić”) wybieram działanie, w takim zakresie, jak mogę. Żeby pomóc sobie, najbliższym, przyjaciołom.

  Świetny mem. Syny takie i owakie zdewastowały co się dało, a teraz napuszczają ludzi przeciwko sobie. Tak, Tusk miał rację mówiąc, że jest dla nich specjalne miejsce w piekle.

  Pamiętasz, jak pisałam u Ciebie, że zapłacimy za śmierć Barbary Blidy? Wyszła do łazienki z funkcjonariuszką CBA i postrzeliła się prawą ręką w lewą stronę brzucha. A funkcjonariuszka szybko się przebrała. Dziś Giertych wszedł do łazienki z funkcjonariuszem CBA i padł nieprzytomny. Przeżywam Déjà vu?

  Polubienie

 2. Ja chodzę. Na spacer nad morze. Właśnie zmobilizowałam sąsiadkę, żeby mi towarzyszyła (rozmawiałyśmy przez komunikator, u nas od dzisiaj nie można się odwiedzać w domach). Nie planuję, że będę miała mokre oczy, często rozmawiam z babcią i rodzicami. Ale o polityce czytam. Zapamiętuję to, co mówią, zapamiętują, co piszą na blogach leszcze, które na PiS głosowały. Na wszystko przyjdzie czas, na odpłatę pięknym za nadobne również.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Świechno świetny sposób na przetrwanie. Jak pisałam uciekam w filmy, seriale, ale rzeczywistość i tak mnie dopada. Mam nadzieję, że Ty jako młoda osoba doczekasz normalności! Powrotu do demokracji w Polsce i osądzenia tych drani za respiratory, maseczki, wieże srebrne i za dostawcę maseczek ze zbrojeniówki! Ja mogę tego nie doczekać!

   Polubione przez 1 osoba

   1. Piszę któryś już raz – nie przesadzajmy z tą młodością i starością. A problemem są nie tylko politycy, ale i ci, którzy na nich głosują. Mamy teraz pandemię, wielu ma się okazję przekonać, jak to jest bez nauczycieli, na których pluli, a może nawet, jak to jest bez lekarzy, których wysyłali na Zachód. Sasin znów coś palnął i nawet nie uważam, że to był jego plan, on chyba został wybrany jako naczelny klaun ze względu na naturalne zdolności. I wierz mi, są wyborcy, którzy Sasinowi przyklasną. Przyklasną wszystkiemu, co powie tylko dlatego, że jest z PiSu. Z tego punktu widzenia pandemia może być dla wyborców interesującą lekcją.

    Polubione przez 1 osoba

   2. Myślisz, że wyborcy PiS się otrząsną i przyznają, że popełnili błąd? Nie świechno! Pisze na forum seniora i tam pisowskie plemię jest zdolne do wszystkiego, a piszą, że Giertych zagra żółtymi papierami, aby wymigać się od odpowiedzialności!
    Ludzie w tym przypadku powinni wyjść na ulicę, a zwłaszcza młodzi, bo im wolność zabierają, a jest cisza! Dlatego tak bardzo serce mnie boli, że rozwalili ten kraj na kawałki! Nie wiem, co sie musi jeszcze stać, aby pogonić kota Kaczyńskiemu?

    Polubienie

   3. Sagulo, przyznanie się do błędu wymaga pewnego wysublimowania umysłu. Mam na myśli to, że pandemia pozwala poczuć na własnej skórze efekty naszych wyborów. Zazwyczaj je odczuwamy, pandemia to po prostu przyśpieszyła. Nie liczę na głębokie refleksje fanów Kaczyńskiego i Rydzyka, sam fakt, że teraz będą zmuszeni się zmagać z systemem, który sami wybrali, w zupełności mi wystarczy.

    Polubienie

   4. Może i ja nauczę się napawać ich głupotą, a nie złościć się bez przerwy! Mądre rady mi dajesz świechno. Trzeba nauczyć się omijać tę głupotę umysłów, chociaż tak żal mi tych 3 dekad demokracji! Śpij dobrze i pozdrów Kraciastego!

    Polubienie

 3. To prawda. Ogromny strach gdy jechałam na emergency. Pytanie dlaczego? Media sieją ogromną panikę. Nieświadomie poddajemy się tej panice. Myślę że należy lepiej selekcjonować wiadomości. Inaczej powariujemy.
  Wiersz 👍

  Polubienie

   1. Wychodzimy z mężem do restauracji, na długi weekend wyjeżdżaliśmy nad ocean do turystycznej miejscowości, sklepy itd. Oczywiście boję się i to bardzo ale zabezpieczam się. Maseczka na twarz i nie używam tej samej kilka dni, rękawiczki jednorazowe. W sklepach są specjalne chusteczki do przecierania wózka, używam. W sklepue staram się zachować bezpieczną odległość od innych kupujących. Z tym że wszyscy mają maseczki i wiele starszych osób rękawiczki. W samochodzie mam płyn, przecieram kierownice , kluczki i co się da. W miejscowości wypoczynkowej 90% ludzi bez masek – luz bluz. My z mężem w maseczce i ciągłe mycie rąk. Mimo to odpoczęliśmy. Zdrowi bo staraliśmy się zachowowywać odpowiedzialnie. W hotelu na każdym kroku dozowniki z płynem korzystaliśmy. Jak widzisz, nie tylko siedzimy zamknięci w domu bo i do pracy jeździmy. Tylko nie wolno zapominać o covidzie.
    Czytałam i czytam za dużo. Widziałam ludzi bez maseczek, na chodnikacz przy oceanie wolnego miesca aby przejść. Z mężem chodziliśmy ulicą. Zastanawialiśmy się gdzie jest wirus? Maskek nie zdjęliśmy. Nie rozumiem Elu co się dzieje, bo wróciliśmy do siebie i wszyscy w maseczkach. O co w tym chodz?
    Na pewno, mniej informacji to mniej paniki. Zabezpieczać się trzeba choćby przed grypą. Chinczycy na codzień chodzili w maseczkach jeszcze 10 lat i więcej, przed wirusem. I nie mówię o Chinach ale o Kanadzie i USA. Więc i nam nie zaszkodzi (należy zmieniać) pochodzić i nie oddychać cudzym wydychanym powietrzem. To jest moje zdanie. Trzymaj się Elu zdrowo i wychodź nad swoje jeziorko, w maseczce.

    Polubione przez 1 osoba

   2. Dzięki Krysiu za relację i zobacz co ten COVID z nami porobił! Te wszystkie obostrzenia zabierają ludziom wolność, ale tak widocznie musi być!
    Komuś zależało, by ten wirus wypuścić, by uderzył w najsłabszych i byśmy hurtowo umierali. Jest teraz tak wiele teorii spiskowych, ale ja tego nie słucham, bo i tak się boję!
    Na razie u mnie leje, a wiec siedzę w domu!
    Trzymajcie się z razem!

    Polubione przez 2 ludzi

 4. Odnośnie aresztowania Giertycha, to Kaczyński kontynuuje to, czego nauczył się od swojego idola- Stalina, czyli niszczenie wszystkich, którzy mieli odwagę wystąpić przeciwko niemu. Ale pewnego dnia CBA zapuka i do Kaczyńskiego, bo on i jego przydupasy maja wiele za uszami. Karma wraca!

  Polubienie

  1. Długi komentarz, ale obrazuje co dzieje się w obozie władzy! Tam dzieje się draństwo na skalę światową!
   Piotr Tymochowicz
   ������. Uwaga !!! Pilna Wiadomość !!!
   ������
   Udostępniajcie proszę masowo !!!
   Planowane Nowe Zatrzymania !!!
   Chcieli albo chcą powtórzyć numer ze zboczonymi plikami !!!
   ��
   Mój bliski informator, zaprzyjaźniony ze mną od dłuższego czasu,
   (dzięki któremu znalazłem się w bezpiecznym miejscu)
   ujawnił mi, że kilka dni temu w służbach pisowskich odbyła się
   tajna narada czy podrzucić Giertychowi (przy okazji innych
   zarzutów malwersacji finansowych na 91 mln.) także zboczone
   pliki na pendriv’ach lub w jego komputerze !!!
   Dwie osoby zeznają w jego sprawie jako mali świadkowie koronni.
   ( tzw. 60- dziesiątki ). (jest wśród nich radca prawny).
   W końcu – to sprawdzona metoda.
   Nie wiemy jaki był wniosek z narady, ale nie zdziwcie się,
   jak usłyszycie o zboczonych plikach na komputerach Giertycha.
   Już kilkakrotnie wykorzystano tę samą metodę zgnojenia
   kilku osób. Służby pisowskie dysponują gigantyczną bazą
   takich materiałów. Część tej bazy miała i mnie wykończyć.
   ��
   Lista zawiera kolejne znane i mniej znane nazwiska osób wraz
   z opisem charakteru zarzutów. Jest też, … będzie także próba
   odwrócenia uwagi – rzekomo podobną aferą do Ambergold. ��
   ������
   ( a oto garść kolejnych faktów – łatwych do zweryfikowania:
   macie niektórzy z Was – wezwania w charakterze świadków
   na 3. wtorek oraz 5. czwartek listopada oraz 6 i potem 10.11
   na policję, nie do prokuratury – aby uśpić Waszą czujność,
   dlatego, że aresztowania i zmiana – świadków – na oskarżonych
   odbędzie się jednego dnia pod sam koniec miesiąca,
   niewykluczone, że jeśli przeczytają co napisałem – będzie
   to termin wcześniejszy – ale o tym prawdopodobnie także się
   dowiem)
   ������
   Tam również wiele nazwisk tzw. liderów oraz członków zarządu.
   Musimy przemyśleć jak ujawnić te fakty tak aby nie zaszkodzić
   mojemu informatorowi. ( Nadmienię tylko, że jest tam Radek
   Sikorski wraz z żoną ). Tak, to ten znany polityk z PO.
   Nie wiemy w jego przypadku czego będą dotyczyć zarzuty.
   ( Wiem jak brzmi kryptonim sprawy która jest prowadzona
   w jego sprawie : ” Tomasz” )- może komuś z jego grona
   taki kryptonim coś więcej powie.
   ��
   CoVid – 19 oprócz tego, że sieje spustoszenie, że obnaża
   całkowitą niekompetencję i ignorancję rządu – ma być rozegrany
   perfidnie politycznie, ponieważ teraz obywatele i dziennikarze
   głównie zajęci są sobą i zarządzaniem strachem obywateli,
   więc nie będą roztrząsać kolejnych aresztowań.
   ��
   Dyktatura pisowska pochłonie wiele ofiar …
   ��
   nie tylko wrogów politycznych, ale wielu ludzi, którzy będą
   skazani na śmierć przez bestialstwo i skrajną niekompetencję
   rządzących debili. Teraz przekupują szeregowych żołnierzy
   oraz szeregowych policjantów, panicznie bojąc się
   Buntu Mundurowych.
   ��
   Ale to nie wszystko .
   ��
   Od końca tego miesiąca ma być uaktywniona i powołana
   wcześniej specjalna policja skarbowa – by blokować masowo
   majątki firm prywatnych, konta bankowe, samochody i domy
   czyli dokładnie to wszystko, co miesiące temu. –
   przepowiadałem. O tym także tchórzliwi dziennikarze
   Wam nie napiszą.
   ��
   Dobre jest w tym wszystkim po pierwsze to,
   że powoli coraz więcej osób się buntuje, nawet z rzekomo
   ich własnego grona – to także zapowiedź rozłamu w PiS
   o którym niebawem napiszę.
   ��
   Po drugie to, że ci debile – ogarnięci chęcią zemsty i chęcią
   uniknięcia wyroków za swoje zbrodnie i przestępstwa
   popełniają coraz więcej błędów i są i będą przewidywalni
   jak narąbany alkoholik z pochodnią na beczce prochu.
   Sędziom kontaktującym się ze mną coraz liczniej
   ogromnie dziękuję za okazane mi zaufanie.
   Dlatego też podkreślam, że nie można wszystkich sędziów
   źle oceniać. Są jeszcze odważni – wśród nich.
   Będę się starał pisać na bieżąco a przede wszystkim
   będę się starał skutecznie wyprzedzać niektóre zdarzenia.
   Nie jest dla mnie proste – ponieważ niezależnie wylał Mekong
   I miałem 3. metry wody u mnie w okolicy.
   Pozdrawiam serdecznie
   Piotr

   Polubione przez 2 ludzi

 5. Ten wirus wywrócił świat do góry nogami, ale czy ludzie dzięki temu się zmienią na lepsze? Chciałbym w to wierzyć, ale nie potrafię… Przyszło nam żyć w wyjątkowo popieprzonych czasach i dziś chcę tylko, byśmy ten trudny czas w komplecie przeżyli.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s