Co mi panie dasz w ten niepewny czas?


Na kanale TVN24 „Superwizjer” wreszcie pokazał nam całe oblicze pandemii na świecie!

Kochani – jest strasznie – po prostu strasznie!

Nie ma słów by to opisać i skomentować!

Ludzi zmarłych pali się w śmietnikach, albo przetrzymuje w przewoźnych kostnicach!

Chowani są w zbiorowych grobach, a umarłych nikt nie żegna, nikt ich nie zabiera do grobów rodzinnych!

Brakuje wszystkiego – dosłownie wszystkiego, a lekarze szybciej ratują osoby młode, bo starych nikt ratować nie chce z braku respiratorów!

Z tego względu lekarze i pielęgniarki na całym świecie mają z tego powodu ogromne wyrzuty sumienia!

Miasta umarły, bo w USA z powodu pandemii odeszło już ponad 400 tysięcy ludzi, a 4 miliony straciło pracę!

W krajach biedniejszych miasta i wioski zamieniły się w umieralnie, bo nikt tam nie dociera z pomocą, gdyż to jest niemożliwe.

To tak piszę po krótce i zadaję sobie pytanie dlaczego wysoko rozwinięta medycyna nie radzi sobie z tym wirusem, który nas zabija!

Kto za to odpowiada, bo może ktoś stwierdził, że jest nas za dużo na tym świecie i oto jest czas na selekcję – masoneria?

Ludzkość chce za chwilę lądować na Marsie, a mimo to COVID-19 wciąż jest wielką tajemnicą dla lekarzy, naukowców i znawców od epidemii!

Wszyscy drżymy o siebie, a zwłaszcza seniorzy, ale i o naszych bliskich, bo wirus grasuje i nie zasnął, a wręcz odwrotnie – jesienią się wzmocnił!

Z powodu tego wielkiego nieszczęścia jakie nas spotkało – my wszyscy się zmieniliśmy!

Oddalił nas ten wirus od siebie, bo miliony ludzi są zamknięci w swoich domach, a w Polsce z dnia na dzień rośnie liczba chorych i za chwilę przekroczymy 10 tysięcy, a premier tego kraju mówił, że pandemia jest w odwrocie i tak samo gada ten wielki Trump – światowy idiota!

My emeryci, którzy przeżyli komunę, potem transformację zamiast cieszyć się emeryturą i spokojnym życiem, to drżymy ze strachu!

Ja stałam się płaczliwa i mam często w oczach łzy, bo tacy wrażliwcy jak ja, wszystko przeżywam mocniej!

To jest moja zguba, ale nie potrafię się zmienić i nałożyć na siebie zbroi!

Na te czasy słucham poniższej produkcji, która rozwala mnie na łopatki, ale słucham bo jest tak bardzo prawdziwa!

„Bajm”

„Co mi Panie dasz, w ten niepewny czas?
Jakie słowa ukołyszą moją duszę, moją przyszłość, na tę resztę lat?
Kilka starych szmat, bym na tyłku siadł.
I czy warto, czy nie warto, mocną wódę leję w gardło, by ukoić żal”

Uciekam w filmy także i dziś obejrzałam przecudowny film z Anhonym Hopkinsem, który dla mnie jest aktorem wielkim!

Tytuł filmu to „Cienista dolina” zrealizowanym w 1993 roku!

Bohaterami filmu są angielski pisarz, C.S. Lewis (Anthony Hopkins) i Amerykanka , Joy Gresham (Debra Winger).

Joy po rozwodzie z mężem, który jest alkoholikiem przyjeżdża do Anglii, gdzie poznaje Lewisa.

Pobierają się by kobieta wraz synem Douglasem mogła zostać w Europie.

Z początku małżeństwo to funkcjonuje jedynie na papierze.

Jednak gdy okazuje się, że Joy jest śmiertelnie chora, Lewis zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że naprawdę ją strasznie kocha.

Była to dla profesora jedyna miłość, jaką przeżył w swoim życiu, a ja chlipałam znowu przez pół filmu!

Co nam przyniesie jutro – tego nikt nie wie!

Trzymajcie się!


Debra Winger - Zdjęcia - FDB

 

24 myśli na temat “Co mi panie dasz w ten niepewny czas?

  1. Świechno funkcjonuje jeszcze elektronika, która odporna jest na wirusa!
   Bloger z Chin docierał wszędzie gdzie umierają ludzie i kręcił filmiki wrzucając je do sieci!
   Zdaje się, że go pojmano, bo nie wolno w Chinach pokazywać ogromu nieszczęścia.
   takich jest wielu, którzy relacjonują sytuację i stąd wiemy, co się dzieje na świecie!
   Filmiki kręcą także pielęgniarki padające na twarz ze zmęczenia!

   Polubienie

   1. Sagulo, hospitalizacji wymaga co piąty chory, śmiertelność wynosi kilka procent (najczęściej 3 do 5%). Z całą pewnością. wszyscy nie umrą. Choroba jest poważna i należy zachowywać środki ostrożności, ale wyolbrzymianie i podkreślanie tragicznych wydarzeń nikomu nie pomaga.

    Polubienie

   2. Obecnie najważniejsze jest dla mnie to, co się dzieje w moim domu i w mojej rodzinie, potem na moim osiedlu. Muszę być silna i pomocna dla tych, których znam, nie chcę żyć ekscytacją na temat tego, co się dzieje w miejscach na które nie mam wpływu.

    Polubienie

   3. Widzisz, ja rozmawiałam dziś z rodzicami przez messengera. Wymieniliśmy się info, co u nas się dzieje, rodzice mnie poinformowali, że na cmentarz 1 listopada iść nie zamierzają (nawet jest im to na rękę). Nie mieliśmy zamiaru się denerwować tym, co się dzieje w miejscach na które nie mamy wpływu. Moje tragizowanie im nie pomoże, to są starsi ludzie i potrzebują nadziei.

    Polubienie

   4. Takie podejście jest bardzo rozważne. Niemniej Twoi Rodzice i tak wiedzą, co się dzieje, bo wszyscy wiemy, Ciekawe ilu ludzi i tak wybierze się na cmentarze i wyjdą z tego niezłe jaja. Policja ich będzie mandatami? Już nic nie wiem!

    Polubienie

   5. Wczoraj się wściekłam na Trzaskowskiego – tego, na którego głosowałam. Rzekł sobie, że seniorzy nie rozumieją, że powinniśmy dbać o klimat, a najlepiej to wiedzą młodzi ludzie!
    Obraził mnie i Twoją Mamę ciekawą świata właśnie! Starsi ludzie już nie boją się Internetu i potrafią się w nim poruszać swobodnie!
    Dużo cierpliwości dla wszystkich i dla siebie także, bo możemy tylko pisać o tym, co nas boli!

    Polubienie

 1. Wesoło nie jest. Żeby jakoś przetrwać wytężamy szare komórki, co jeszcze moglibyśmy jako rodzina zrobić, bo w sumie to chyba tylko my sami możemy sobie pomóc. Np. postanowiliśmy, że od 1-go listopada nie będziemy się widywać ze Starszym, bo ma wyznaczony, konieczny zabieg na kardiologii. Przedtem zrobią mu test na Covid. Gdyby wyszedł pozytywny, musiałby podać osoby, które się z nim stykały przez ostatnie 2 tygodnie i bylibyśmy wszyscy uziemieni kwarantanną. Po jego wyjściu ze szpitala, nawet nie miałby mu kto pomóc. W grudniu Młodszy ma zabieg ortopedyczny. Tu ta sztuczka się nie uda, bo w międzyczasie wszyscy będziemy na rozprawie. Jeśli się odbędzie…
  To tylko taki przykład. Naprawdę nie jest lekko.

  Polubienie

  1. Szarabajko sprawa Wasza pewnie odbędzie się na posiedzeniu niejawnym tak jak moja, bo COWID
   Moja młodsza rodzić będzie w listopadzie, a więc też jestem cała w nerwach!
   My wszyscy przezywamy coś strasznego, choć siedzimy w domach my starsi, to młodzi muszą funkcjonować!

   Polubienie

 2. Skupiłam się na rodzinie, tej, wokół mnie. Nie rozdrabniam się na kraje w których żyją ludzie, ale w czym niby mam im pomóc. Jak oni mają mi pomóc gdybym potrzebowała pomocy? To są ludzie, oczywiście, tylko nic nie wiem o ich istnieniu, czasami kraju nie potrafię umiejscowić na mapie bez pomocy google. Tym mam się martwić? Ludzkością? Jeśli każdy zadba o siebie i swoich bliskich, niepotrzebna będzie globalna pomoc. Egoistyczne podejście? To wyjdź Elu na zewnątrz i walcz, nieś transparent w imię ginących ludzi w jakimś kraju w Afryce czy Indonezji? Tylko najpierw zdaj sobie pytanie, czy oni tam daleko wiedzą o TWOIM istnieniu, czy będą się martwić jak TY będziesz chora. Wolę być egoistką niż na zbyt empatyczną i wylewać łzy.
  Jaki prezydent ameryki jest to każdy wie, ale nie trzeba obrażać człowieka. Nie trzeba naśladować mediów i tak brzydko się wypowiadać. Nie wiem czy uczyniłaś pod wpływem przekazów medialnych czy też, aby podkreślić swoją wiedzę o prezydencie USA.
  Moja sprawa, a właściwie moich dzieci, ciągnie się już ponad rok. Nie było jeszcze żadnej rozprawy. Ale tak jest wszędzie. Bratanek ma sprawę o podział majątu, tutaj, sprawy są odraczane. Jak widać Covid-10 pokrzyżował plany wielu ludziom.

  Polubienie

  1. Opisałam tylko co usłyszałam w dokumencie. Dowiedziałam się jak to wygląda na świecie! Świat wrócił do średniowiecza, kiedy palili ludzi na stosie, a teraz w śmietnikach! To jest straszne i przeraża, ale widać nie każdego.
   Ciekawa jestem co Trump zrobił dla Ameryki przez te 5 lat! Zdaje się, że nie wiele prócz postawienia płotu na granicy z Meksykiem!
   I u nas pokazują jego haniebne zachowanie na lotnisku gdzie sobie tańczył w okresie pandemii, kiedy umierają jego obywatele!
   Można patrzeć tylko na swój czubek nosa, bo tak jest fajnie i wygodnie! ja lubię wiedzieć jak sprawy się mają! Oczywiście nic zrobić nie mogę, bo nie jestem ani lekarzem, ani pielęgniarką, a jeno seniorką obserwującą świat przez Internet i media!

   Polubienie

 3. Przez nieudolną politykę PiSu i nas ten wirus wytrzebi. Ten kłamliwy bałwan Morawiecki twierdził, że ich poczynania maja zahamować zachorowania a co jest? Codziennie nowy rekord!! Nad niczym nie panują i jeszcze łżą w żywe oczy!!! Oby to się nie sprawdziło co powiem, ale większość z nas i tak przez to cholerstwo przejdzie! Obyśmy przeszli przez to żywi…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s