Ameryko – wybierz mądrze!

Jutro prawdopodobnie Świat się dowie, kto będzie Prezydentem Ameryki.

Podobno będzie liczył się każdy głos!

Mam nadzieję, że te wybory będą uczciwie liczone, a nie tak jak to było w Polsce!

Mam nadzieję, że Amerykanie zagłosują mądrze i zmiotą ze sceny politycznej tego cudaka Trumpa, który przez całą swoją kadencję niczego dobrego dla Ameryki nie zrobił!

Nie jestem znawcą amerykańskiej polityki, ale obserwując w mediach Trumpa stwierdzam, że bardziej zaszkodził Ameryce, aniżeli się konkretnie w czymś wykazał, bo zdaje się, że tylko postawił jakieś płoty na granicy z Meksykiem!

W swoich wystąpieniach bezpardonowo obrażał wielu ludzi, robiąc przy tym dziwaczne, lekceważące miny.

Gestykuluje i zachowuje się groteskowo, ale wiem, że wielu Amerykanów go kocha i da się za niego pokroić, tak jak u nas są ludzie, dający się pokroić za PiS i Kaczyńskiego!

Donald Trump zawsze kochał kobiety o urodzie z pierwszych okładek „Playboya”

Uważam, że jego żona Melania jest najbardziej nieszczęśliwą Pierwsza Damą, bo jest kompletnie zdominowana przez mężczyznę  – tyrana!

Mówi się pokątnie, że to małżeństwo, to tylko pozory i Melania robi dobrą minę do złej gry i tak po kobiecemu jej współczuję!

W tej rodzinie nikt nie jest szczęśliwy, ale wszystko jest podporządkowane wielkim pieniądzom!

Pamiętam także jak kpił z pandemii i wyśmiewał się z ludzi w maseczkach, aż sam zapadł na COVID-19!

Jako Polka nie lubię tego typa – pozera, a czekam, że Amerykanie wybiorą Joe Bidena, który ma duże zasługi na rzecz Ameryki!

Biden ma 78 lat, ale trzyma się bardzo dobrze przy boku pięknej kobiety, która zapowiedziała, że jeśli zostanie Pierwszą Damą, to nie zrezygnuje z pracy zawodowej, a jest nauczycielką!

Joe Biden jest demokratą i był blisko Prezydenta Obamy, który go w tych wyborach bardzo wspiera.

Barack Obama był moim idolem jako Prezydent USA  i bardzo go szanowałam.

Ciekawa będzie ocena polityki w Polsce przez Bidena, któremu się bardzo nie podoba obecna polityka w Polsce i ją krytykuje za pogwałcenie wszystkich konstytucyjnych praw, a więc polscy politycy srogo mogą od Bidena oberwać!

Jego program jest ambitny, bo planuje:

 • plan wydania 700 mld USD na amerykańskie produkty i badania jako wsparcie dla rodzimej  gospodarki
 • zwiększenia nakładów na źródła energii odnawialnej i stopniowe odejście od paliw kopalnych (program Clean Energy Revolution)
 • inwestycje w infrastrukturę, które miałyby na celu zabezpieczenie przed zmianami klimatycznymi
 • współpraca z innymi państwami na rzecz przeciwdziałania ociepleniu klimatu
 • reformę sojuszu północnoatlantyckiego

Joe Biden znany jest ze swojego sprzeciwu wobec kary śmierci i liberalnego podejścia do kwestii aborcji.

Ameryko bądź mądra i wybierz mądrze!

Pogoń tego żółtowłosego pajaca!

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i paski

Wybory prezydenckie w USA. Jakie poglądy mają Trump i Biden? - RMF 24

Joe Biden może zostać najstarszym prezydentem USA! Jego przeszłość jest pełna tragedii | Viva.pl

Amerykański stan daje freelancerom 10 tys. dol. Wystarczy, że się tam przeprowadzą - WP Finanse

26 myśli na temat “Ameryko – wybierz mądrze!

  1. Jego żona, to wielka klasa i córki także. U nas jak na razie mamy zamordyzm! Pierwsza Dama niemowa, ale miejmy nadzieję, ze obie doczekamy przewrotu i nastanie nadzieja na powrót do demokracji!

   Polubienie

   1. Elu, żaden pan nie jest dobry. Wyboru przy wyborach żadnego nam nie dano. Nie chcę rozdawnictwa i nie chcę jeszcze większego multikulti ale też nie chcę rozdzielania dzieci od rodziców bez względu na ich kolor skóry.
    Niemożliwym jest stworzenie polityki perfeksyjnej i nią perfekcyjnie zarządzać. Którykolwiek pan wygra nie będzie cudownie, świat jest w kryzysie i to ma ogromny wpływ na gospodarki.

    Polubienie

   2. Liczyłam na Twój głos Krysiu, bo tam żyjesz i masz bliżej do amerykańskiej polityki!
    ja widzę to z dalekiej Polski i naprawdę cenię Twój glos!
    Ameryce zyczę jak najlepiej!

    Polubienie

 1. Zawsze poprę Demikratów przeciw Republikanom, natomiast obydwie partie wybrały kuriozalnych kandydatów. Republikanie już wcześniej postawili na ćwierćinteligenta biegającego niemalże z penisem na wierzchu, żeby reprezentował ich protestanckie wartości, a demokraci, zamiast iść w kierunku młodości i rozwoju, jako kontrkandydaturę wystawili dobrze zakonserwowanego pana w garniturze, który przypomina konferansjerów telewizyjnych z lat 70-tych. Nie ma pomysłu na dalsze snucie mrzonek o wielkości Stanów, tak je Pomaraňczowy przez kilka ostatnich lat ośmieszył.

  Polubienie

 2. Współczuję tym, którzy jeszcze wierzą, że idąc do wyborów wybierają pomiędzy „Trupem, a Bidonem”, bo w rzeczywistości jest to pojedynek pomiędzy ukrytymi siłami, a kandydaci są tylko marionetkami, zapewniającymi – w razie wyboru – pełną uległość w.wym. Dlatego nie pasjonuję się zbytnio tym kogo wybierze „ciemna luda” w USA.

  Polubienie

 3. Trump udowodnił że nie nadaje się na prezydenta, a u mnie ma przede wszystkim sporego minusa za to, że sprzyjał PiSiorom, i osobiście trzymam kciuki za jego konkurenta, który miejmy nadzieje że nie będzie udawał, że nie dostrzega jak u nas niszczy sie demokrację..

  Polubienie

  1. Nie ważne który wygra, nie będzie dobrze. Starsi panowie … dwie partie i żadna nie wystawiła kandydata z haryzmą. Proszę powiedzić, po kiego lich pchać sie do polityki na stare lata? Wiek nie zawsze idzie w parze z mądrością.
   Oczywiście młodzi też są jak marionetki lub flagi na wietrze. Dlatego POLITYKA jest tak bardzo nieprzewidywalna.
   Władza zmienia i pozbawia logicznego myślenia, dbania o naród któremu powinni być wdzięczni nasi „królowie”. Nic nie jest wieczne Cesarstwo Rzymskie też padło. Tylko MY na niższych lewelach nie mamy czasu. Chcemy żyć teraz a nie po śmierci. W odróżnieniu od pana nie trzymam kciuków.

   Polubione przez 1 osoba

   1. O tym że wiek nie idzie w parze z mądrością przekonujemy się na własnym politycznym podwórku, gdzie jeden taki pan wprowadza swoje chore pomysły i „umila” Polakom żywot.

    Polubienie

   1. Nie ma jedności. Za dużo różnorodności i każda mniejszosć czy też większość, ma inne oczekiwania. Inne kultury nigdy nie łączyły na tyle aby stanąć ramie w ramie. Nie będę przytaczać przykładów, ale to ruszenie o którym piszesz…. myślę że byłby możliwym gdyby młodzi w życie startowali z jednej lub przynajmniej podobnej linii startowej. Tutaj jest mieszanka wszelkich kultur i obyczajów.

    Polubienie

 4. Upłynęło już kilka dni i dalej nie wiemy kto wygrał. To w sumie bez znaczenia, bo tu politycy są jeszcze bardziej finansowani przez tych, którzy wola pozostać w cieniu. Biden dla mnie to wizytówka tego jak nisko upadli demokraci. Zresztą podobnie myślę w kontekście Trumpa i republikanów.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s