Congratulations America

Nowożeńcy przybyli pod Biały Dom”, aby świętować zwycięstwo Joe Bidena!

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i na zewnątrz

Listopad 2020 – mimo pandemii jest dla mnie i mojego Męża bardzo szczęśliwy!

2 listopada urodziła nam się Wnusia Natalia, a potem Mąż miał urodziny, a ja imieniny i te wszystkie daty były dla nas szczęśliwe, bo wciąż z Mężem żyjemy i jesteśmy razem w całkiem jeszcze dobrym zdrowiu!

Oboje łykamy jakieś tam tabletki – niestety!

3 listopada poszliśmy na cmentarz, by zapalić bliskim światełka, co jeszcze bardziej dało nam do zrozumienia, że jeszcze żyjemy i wciąż mamy apetyt na życie.

Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że tam na cmentarzu wszyscy jesteśmy równi i niczego na drugą stronę nikt nie zabierze!

Oboje się chronimy przed pandemią i wykonujemy wszelkie zalecenia, aby jedno – drugiego nie zostawiło samego na tym świecie!

Dziś z kolei padły długo oczekiwane wyniki wyborów w Ameryce!

Dla nas jest to kolejna data bardzo miła, bo wygrał nasz kandydat, mimo, że tam gdzieś daleko od Polski!

Jednak dl a Polski będzie miało to ogromne znaczenie, gdyż zdaje się politycy w Polsce będą się łasili na nowo, ale będzie trudno!

Wygrał demokrata i jest to takie światełko w tunelu, że może i u nas wróci polityka na stronę normalności i budowania w końcu nowej Polski – od podstaw, bo wszystko zostało zniszczone!

Stało się jeszcze coś bardzo ważnego, bo wiceprezydentem USA będzie po raz pierwszy – kobieta – Kamala Harris!

Za Wikipedią:

Kamala Devi Harris (wym.: [ˈkɑːmələ ˈhæɹɪs]; ur. 20 października 1964 w Oakland) – amerykańska polityczka i prawniczka hinduskiego i jamajskiego pochodzenia, od 2017 senatorka reprezentująca Kalifornię, w latach 2011–2017 prokurator generalna Kalifornii, w latach 2004–2011 prokurator okręgowa San Francisco, w latach 1990–1998 zastępczyni prokuratora okręgowego hrabstwa Alameda.

Być może będzie się ubiegała o prezydenturę za 4 lata, albo za 8 lat!

Stawiałam od początku na Joe Bidena, a to dlatego, że bardzo mi on przypomina polsko – amerykańskiego polityka Zbigniewa Brzezińskiego.

Wyżej wkleiłam video  rozmowy Brzezińskiego z dziennikarką Katarzyną Kolędą – Zalewską, w której karcił polityków prawicy w Polsce za skandaliczne podejście ich do katastrofy smoleńskiej i ocenił jednocześnie Kaczyńskiego!

Wywiadu udzielił w 2012 roku, ale ani o jotę nie pomylił się, choć i tak w 2015 roku Polacy oddali kraj w ręce psychopatów!

Kim był Zbigniew Brzeziński za Wikipedią,

a ja:

„Jezu jak się cieszę

z tych demokratycznych wskrzeszeń” 🙂

Zbigniew Kazimierz Brzeziński (ur. 28 marca 1928 w Warszawie, zm. 26 maja 2017 w Falls Church) – polsko-amerykański politolog, sowietologprofesor nauk politycznych na Uniwersytecie Columbia oraz Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, geostrateg i dyplomata; doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA w czasie prezydentury Jimmy’ego Cartera (1977–1981), wcześniej doradca prezydentów Lyndona Johnsona oraz Johna F. Kennedy’ego. Kawaler Orderu Orła Białego.

Odegrał znaczącą rolę w procesie normalizacji stosunków z Chińską Republiką Ludową, a także przy zawarciu układu SALT II z ZSRR oraz porozumienia z Camp David regulującego pokojowe relacje egipsko-izraelskie. Działał również na rzecz wsparcia antykomunistycznej opozycji, w tym „Solidarności” w Polsce i mudżahedinów w Afganistanie. W czasie jego urzędowania na stanowisku doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego wybuchła irańska rewolucja islamska oraz miała miejsce radziecka interwencja w Afganistanie

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „#KamalaHarris Na naszych oczach dzieje się historia. Pierwsza kobieta na stanowisku wiceprezydentki USA. POSEŁ NA SEJM RP ADAM SZŁAPKA N”

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, zbliżenie i na zewnątrz

15 myśli na temat “Congratulations America

  1. Tak mam szarabajko, że bywa tak, że kiedy się szczęści, to za chwilę coś się pokręci. Dmucham na zimne, bo znam życie, iż po dobrym czasie coś pieprznie! Oby Polacy otrzeźwieli z tego amoku od 5 lat! może da się dożyć!

   Polubienie

   1. Wiesz, to jednak nie będzie już taki sam Brzeziński. Zauważ, jak biegle i bez akcentu mówi po polsku, mimo długiego pobytu poza krajem. Jestem pełna podziwu. Nasi korespondenci już po kilku latach mówić z amerykańską manierą 🙂

    Polubienie

   2. Tu nie o akcent chodzi, ale o to jak nie wzbudzać awantur między narodami, a umieć je tonować! Trump miałam wrażenie, że za chwilę wysadzi ten świat w powietrze, ale Bidenowi ufam!

    Polubienie

 1. Córka Brzesińskiego, wraz ze swoim mężem prowadzą program „morning joe”. Bardzo często oglądam, odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach.
  Myślę, że prezydenturę obejmie również odpowiedni i odpowiedzialny człowiek.

  Polubienie

  1. Życzę Ameryce z całych sił jak najlepiej i niech będzie jak najlepsza kondycja, bo to jest ważne dla całego świata.
   Mam nadzieję, że Trump odpowie za to, że oszukiwał na podatkach!

   Polubienie

  1. Andrzeju weźmy jednak pod uwagę, że ma przy sobie mądrą kobietę i ona z pewnością będzie mu doradzała. Możemy miło się zdziwić, że ta prezydentura będzie spokojna i wywarzona na korzyść całego świata!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s