To idzie młodość!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz

Wieczorem u Moniki Olejnik w „Kropce nad i” wysłuchałam w wielkich nerwach, niejakiego Dworyczka z ministerstwa sprawiedliwość – specjalnie małą literą, bo nie zasługują na szacunek.
Napiszę szczerze, gdyby można było przywalić mu czymś w łeb za pomocą telewizora, to byłby obity jak śliwka węgierska!
Nie da się tolerować, tych kłamstw o polskiej policji na ulicach i nawet kanalia nie wzięła w obronę dziecka – tego 14 – latka, do którego do domu wparowała policja za udostępnienie  plakatu popierającym Strajk Kobiet!
Kto śledzi obecną politykę w Polsce, to jest zorientowany, że policja aresztowała 17 – letniego  Janka  i nawet rodzina przez wiele godzin nie wiedziała, gdzie chłopak się znajduje i co się z nim dzieje!
Nie słuchałam dziś wyjątkowo programu Andrzeja Morozowskiego, który zaprosił chłopaka do rozmowy, co się z nim działo i oto w sieci przeczytałam pochwałę mądrości tego młodego człowieka i czytamy, że rośnie nam mądre,  sprawiedliwe pokolenie!
Wysłuchałem przed chwilą rozmowę, jaką w TVN24 Andrzej Morozowski w swym programie „Tak jest!” przeprowadził z aresztowanym wczoraj przez policję pod warszawskim sądem rejonowym 17-letnim Jankiem Radziwonem.
Słuchałem tego dialogu z zapartym niemal tchem, szczególnie wypowiedzi tego chłopca. Choć po tym, co słyszałem, lepiej będzie jak napiszę – tego młodego mężczyzny.
Ze zdumieniem słuchałem tego, co mówił.
Tu się zatrzymam.
Nie chciałbym mu zaszkodzić pisząc peany o nim, co mogłoby skupić czyjąś niedobrą uwagę na nim, ale nie mogę się oprzeć konstatacji, że… I tu zwrócę się wprost do niego:
Nie wiem, jaki zawód dla Ciebie wymarzyli sobie Twoi rodzice, i jaki Ty sam chciałbyś może wykonywać, ale… według mnie czeka Cię, chłopie, wielka kariera polityczna.
Trzymaj się”
To idzie młodość kochani!
A Policja po robocie w kanciapach wali wódę, za błędy na górze!
Adrian ogłosił dzisiaj, że jako ozdrowieniec oddał swoje osocze i wiecie co?
Brzydzę się tym osoczem, oddanym pod publiczkę!
Trochę na wesoło, a może jednak na smutno –  więc!
Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst „Dosi zbigniewczerwiński @kancelaria27 Oglądam to zdjęcie któryś raz i dopiero, jak obejrzałem je z komentarzem w postaci cytatu z Pana Tadeusza (o Jankielu), przypomniał mi się cytat z XIlI księgi autorstwa Fredry. Jaja nadął, jak balony. Jak nie piardnie pierdolony, aż kondony z górnej półki szybowały jak jaskółki.”
Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst „Donald Tusk @donaldtusk Wszystkie, podkreślam, wszystkie działania PiS wpisują się precyzyjnie w rosyjską strategię rozbijania Unii Europejskiej i geopolityczną izolację Polski. Czy robią to świadomie jest pytaniem drugorzędnym. 15:39. 23.11.2020 Twitter for iPhone”

10 myśli na temat “To idzie młodość!

 1. To, o czym powiedział Tusk, od dawna wiadomo każdemu, kto ma choćby mętne pojęcie o polityce. Obronić nasze państwo mogą tylko młodzi. My możemy ich tylko wspierać.
  Politykom prawicy często mylą się stacje. Albo uważają, że widzowie TVN kupią ten ich kit.

  Polubienie

  1. Szarabajko zgadzam się w całej rozciągłości. Oni w tych wywiadach na TVN mają mnie za idiotkę! Nie wiem dlaczego oni są zapraszani do wolnych mediów, a Olejnik nie daje sobie z tymi typami rady!
   Chciałabym słuchać mądrych ludzi, skoro słucham tej stacji!
   Reszta na TVInfo niech się produkuje!

   Polubienie

 2. Policja robi, to, co im każą i te działania jeszcze bardziej władzę ośmieszają — pod aresztami są demonstrację, tłum odbija policji jakąś kobietę, dla młodzieży areszt to jak order. Szkoda, że tak musi być, w sensie, szkoda, że zmiany, które następowały przez ostatnie 30 lat nie mogły po prostu spokojnie się kontynuować. Część polskiego społeczeństwa połasiła się na 500+ za cenę wolności i młodzi, którzy będą spłacali długi po tym nierządzie walczą o swoje. Dobrze, że walczą, cieszy mnie to.

  Polubienie

  1. Policja się zeszmaciła i od pewnego czasu nawet nie będę broniła dzielnicowego. W mojej małej komendzie jest dramat wśród policjantów, bo chleją wódę, a ich kobiety od nich odchodzą i to jest dramat w tym zawodzie.
   Oni powinni się przeciwstawić tej nienormalnej władzy i wystąpić przeciw niej! Nie powinni się tak dać manipulować, a zrobić pucz i powiedzieć DOŚĆ!

   Polubienie

 3. Z jednej strony fajnie że młodzież walczy o naszą demokrację, a z drugiej strony przykro że w ogóle musi o nią walczyć… Polacy budowali demokrację, Europejskość przez długie lata, a potem takie małe gówno z Żoliborza nam to zniszczyło 😦 Teraz trzeba będzie od nowa wszystko budować i zasypywać te rowy jakie między Polakami wykopał PiS…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s