Małżeństwo to wieczna rozmowa – Betty Jane Wylie

Donald Tusk świętuje 42. rocznicę ślubu! "Byliśmy studentami bez grosza przy duszy" (ZDJĘCIA)

40 lat minęło jak jeden dzień i oto dziś mój ulubiony polityk – Donald Tusk ogłosił na Instagramie, że dziś z żoną obchodzą 42 Rocznicę Pożycie Małżeńskiego!

Zawsze jest tak, że kiedy czytam o takiej uroczystości po prostu się wzruszam!

Wiem jedno, że utrzymać małżeństwo tyle lat, to nie jest „bułka z masłem”, gdyż w każdym związku z czasem powstają rysy i pęknięte lustro, a to znaczy przysłowiowo – 7 lat nieszczęścia.

Ważne jest, to, aby to wszystko poskładać, posklejać i żyć ze sobą dalej –  razem!

Małgorzata Tusk swego czasu wydała książkę, w której napisała, iż z powodu małżeńskiej samotności wdała się w romans, ale jak obserwujemy Oni są nadal ze sobą i udało im się to małżeństwo uratować.

Życie z politykiem nie należy do łatwego życia, bo wiele spada na kobietę właśnie, ale udało im się wychować dwoje dzieci na porządnych i uczciwych ludzi, które nie brylują na „Pudelku” i innych plotkarskich portalach!

Nie każdemu politykowi udaje się trwać przy żonie tyle lat, bo weźmy byłego Prezydenta – Lecha Wałęsę, który ze swoją żoną Danutą, żyje na odległość.

Ich  uczucie gdzieś uleciało i to jest smutne, gdyż oboje się starzeją, a Danuta dla Lecha zrobiła bardzo dużo!

24 stycznia 2021 roku –  ja z Mężem będziemy obchodzili 45 rocznicę naszego związku i naprawdę przez te lata wydarzyło się bardzo dużo – też złego.

Udało się to poskładać, dogadać, wyprostować i teraz nie widzimy świata poza sobą!

Mąż wciąż aktywny zawodowo, a oboje się cieszymy z cudownych Córek i naszych Wnucząt i jest dla kogo żyć, bo to daje sens życiu!

Wydaje mi się też, że im bliżej oboje jesteśmy kolorowej tęczy, to tym bardziej się kochamy i wspieramy, by być ze sobą jeszcze szczęśliwie przez te parę lat, jakie są przed nami!

Zawsze się kochaliśmy, ale życie sprawiło nam parę psikusów i z głupoty się raniliśmy, ale to już przeszłość!

Pamiętam nasz ślub, a było to w 1976 roku –  w styczniu!

To był piękny, zimowy dzień, w którym świeciło słońce, a drzewa były oszronione.

Biegłam od fryzjera z uczesaną w kok fryzurą, bo włosy miałam długie.

Na około koka miałam wpięte malutkie kwiatuszki, a w prezencie dostaliśmy sokowirówkę, i młynek do kawy – byłam szczęśliwa, że bliscy i przyjaciele byli z nami w tym dniu!

Jednak nie wiedziałam, co mnie czeka i jakie będzie, to moje życie przy boku wybranego mężczyzny!

Całe, swoje życie walczyłam jak lwica i wiem już teraz – po 45 latach, że się zestarzejemy razem i już nic mi nie grozi, bo oboje zmądrzeliśmy!

Donald Tusk kocha swoją żonę – Małgorzatę, bo dziś napisał o swojej rocznicy tak:

„To był deszczowy dzień 1978 roku – napisał. Ślub odbył się w Gdańsku, a wesele w Gdyni, żeby nikt nie czuł się gorszy. Mieliśmy po 21 lat, byliśmy studentami bez grosza przy duszy, bez mieszkania, ale za to z marzeniami, z których dwa najważniejsze, czyli Michał i Kasia, spełniły się już po kilku latach. Od tego czasu świat wokół nas zmienił się kompletnie, minęły – mogłoby się zdawać – całe epoki, a ja mam wciąż wrażenie, że to było wczoraj”

Od siebie napiszę tak, że być może Donald Tusk jeszcze zawalczy o prezydenturę w Polsce i może się stanie takim politykiem jak Joe Biden w USA – wiekowy, ale doświadczony!

15 myśli na temat “Małżeństwo to wieczna rozmowa – Betty Jane Wylie

 1. Akurat na temat samej instytucji małżeństwa wypowiadać się nie mam prawa, bo mam w tym takie samo doświadczenie jak w astronomii, ale sama rodzina Tusków zawsze była przeze mnie pozytywnie odbierana. To jedna z fajniejszych rodzin Polskiej polityki i zawsze są prawdziwi, a nie grają na potrzeby politycznego show.

  Polubienie

 2. Bardzo sympatyczna rodzina, gdy oceniamy tylko to co sami mówią/piszą o sobie.
  Jednak branie ponownego ślubu kościelnego po 30 latach, tylko po to, aby zmienić wyznanie i pozyskać łaski Kościoła i jego wyznawców, oraz wyborców nieco mi zaciemnia ten obraz.
  Czy byłby dobrym prezydentem? Pewnie tak, bo wymagania „ciemnego luda” są minimalne, i nawet koń, po tylu latach „bycia politykiem” nauczy się mówić po angielsku. 😉

  Polubienie

  1. Andrzeju odnośnie brania ślubu kościelnego po 30 latach, to jest ich wybór i nam nic do tego. Jest to małżeństwo, które tak postanowiło, a że data niezbyt fortunna, to też ich wybór.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s