Dzieje się!

Mimo pandemii życie toczy się dalej!

Dzisiaj w mojej klatce ślub wzięła nasza sąsiadka z sąsiadem!

Zauważyłam kokardki na poręczy i jedną uchwyciłam w obiektyw.

Życzę nowej parze tylko szczęścia i radości ze wspólnego pożycia na dalsze lata!

Zmieniam temat, bo przeczytałam gdzieś post wyjątkowej kanalii pisowskiej, która naśmiewa się z ludzi, którzy oglądają namiętnie „Szkło Kontaktowe”, które ma ogromne powodzenie.

„Szkło Kontaktowe” jest audycją satyryczno – polityczną, prowadzone przez ludzi o bardzo wysokiej kulturze osobistej, wiedzy, błyskotliwości, oraz z wielkim wyczuciem i smakiem!

Dzwonią do tej audycji ludzie, którzy nie zgadają się na ten nierząd i te draństwa jakie ta władza odprawia.

Ludzie piszą zabawne smsy i naprawdę można się odchamić, oglądając ten program, bo przynosi trochę ulgi w tym napiętym do granic możliwości draństwu!

Do wszystkich kanalii pisowskich piszę  – precz od moich, normalnych mediów, bo oglądając je i słuchając nie mam odruchu wymiotnego.

Czasami włączę sobie reżimówkę, tak dla symetrii i chce mi się po prostu rzygać, kiedy dorośli ludzie za wielką kasę kłamią, przeinaczają, konfabulują i jestem ciekawa dokąd będą zwiewać, kiedy te rządy się skończą, a się skończą!

To nie opozycja rozwali ten nierząd, a oni sami, bo już Gowin skacze do gardła Ziobrze i Morawieckiemu i ma zakusy, by tym krajem rządzić!

W tym wszystkim Kaczyński jest taki malutki już nie tylko ze względu na wzrost!

Chodzi tu o to, aby zablokować veto w Unii Europejskiej, tak jak chce tego Morawiecki!

Gowin podobno pojechał w tym temacie do Brukseli!

Dzieje się ciekawie, bo samorządowcy większych miast wystosowali list do Unii, aby fundusz odbudowy był przelewany do samorządów właśnie, które tych pieniędzy potrzebują i wiedzą jak mają je wydać i zainwestować!

Wielu Polaków w trosce o kraj zadaje sobie pytanie jak można zrobić,  to własnemu narodowi, aby nie zgadzać się na te pieniądze.

Kanalia pisowska popiera, że jeśli Polska nie dostanie tych pieniędzy, to np. skończy się wymiana studentów między krajami i tego życzy im ta kanalia!

To jest jak zbrodnia i kiedyś oni zostaną za to osądzeni, bo zaprzeczają, że jeszcze niedawno mieliśmy Trybunał Konstytucyjny, a teraz mamy Julki Przyłębskiej i jakąś niezgodną z prawem izbę dyscyplinarą!

Piszę do kanalii pisowskiej, aby uzmysłowić jej kogo popiera przez te prawie 6 lat, ale jeszcze jedno, bo kanalia pisowska śmieje się z Polaków, którzy mieszkają w blokach nazywając ich królikami w klatach!

Popiera Adriana, który napisał list pochwalny do Rydzyka, bo nie żadnego ojca dyrektora i czytając go chce się właśnie rzygnąć!

Mamy za prezydenta idiotę kochane ludzie, bo popierając hoksztaplera, cwaniaka, złodzieja w niby wciąż demokratycznym kraju, ociera się o zbrodnię, nieprawość i przede wszystkim wystawienie na śmieszność tego urzędu!

Ciekawe ile milionów przelano na konto tego „Czcigodnego Ojca Dyrektora” z naszych podatków, a ludzie z pandemią umierają, bo nie ma dla nich miejsca w szpitalach!

„List na uroczystości z okazji 29. rocznicy powstania Radia Maryja

Uczestnicy uroczystej Mszy św.

z okazji 29. rocznicy powstania

Radia Maryja

w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny

Gwiazdy Nowej Ewangelizacji

i Świętego Jana Pawła II

w Toruniu

Wszyscy Szanowni Uczestnicy dzisiejszej uroczystości,

Ekscelencje Księża Arcybiskupi i Biskupi,

Czcigodny Ojcze Dyrektorze,

Szanowni Pracownicy i Przyjaciele Radia Maryja,

Szanowna Rodzino Radia Maryja!

 

Obchodzimy w tym roku setną rocznicę doniosłego wydarzenia. Sto lat temu wielkim sukcesem naszych przodków stała się wiktoria warszawska, zwana też „cudem nad Wisłą”. Cudem – dlatego, że było to zwycięstwo ogromne i przełomowe, ratujące Rzeczpospolitą w chwili śmiertelnego zagrożenia. Mówimy również o cudzie, bo nie sposób nie dostrzec w tym triumfie
także szczególnego błogosławieństwa Opatrzności dla wysiłków i poświęcenia Polaków, wspólnoty ludzi złączonych jedną wiarą, ideą patriotyczną i narodową, walczących w imię dewizy „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

 

W tym sensie można także mówić o dziełach Radia Maryja. To właśnie tutaj, nad Wisłą w Toruniu, przed niemal trzydziestu laty zrealizowano przedsięwzięcie o ogromnym wpływie na bieg polskich spraw, na polską rzeczywistość społeczną, kulturową i duchową. Powinniśmy mieć świadomość historycznej skali dokonań Radia Maryja.

 

Przede wszystkim przyciąga uwagę Państwa przesłanie, które w świecie naznaczonym konfliktami i radykalnymi przemianami cywilizacyjnymi od lat niezachwianie głosi wyraźne, ewangeliczne: „tak – tak, nie – nie”. Przesłanie wskazujące na wartości, które są fundamentem zachodniej cywilizacji i od ponad tysiąca lat stanowią rdzeń polskiej tożsamości. Jest to tym istotniejsze, że wśród zgiełku współczesnego świata nie brakuje przecież przekłamań, manipulacji i fałszywych obietnic. Orężem przeciw nim jest prawda i wolne słowo. Z takim przekonaniem Radio Maryja pełni swoją społeczną służbę.

 

Wspaniałą Państwa umiejętnością jest wnikliwe wsłuchiwanie się w głosy Polaków. Radio Maryja obudziło w milionach rodaków poczucie podmiotowości, bycia suwerenem i gospodarzem we własnym kraju. To dzięki Radiu Maryja głos ludzi wierzących, wiernych tradycyjnym wartościom zyskał tak wielkie znaczenie w debacie publicznej. Jak słusznie stwierdził Cyprian Kamil Norwid: „Polacy albowiem używają powiedzenia »nie ma co mówić« wtedy, gdy jest bardzo wiele do mówienia”. Dotarcie do tych, którzy nie mówili, bo czuli się zagłuszeni i zmarginalizowani, bo często przeżywali gorycz samotności i opuszczenia, bo nie widzieli szans na pozytywne zmiany – oraz wyciągnięcie ku nim ręki, uznanie ich godności, otoczenie ich szacunkiem i empatią, to wielka zasługa Radia Maryja.

 

„Trzeba dawać świadectwo prawdom i wartościom, które wyznajemy jako chrześcijanie (…) Powinniśmy być jak miasto na górze, jak widoczna dla wszystkich lampa na świeczniku,
aby nasze światło świeciło przed ludźmi podobnie jak latarnia morska, która wskazuje drogę do bezpiecznego portu.” Tak w pierwszych latach istnienia rozgłośni mówił do Rodziny
Radia Maryja święty Jan Paweł II. Prowadzone przez Państwa przedsięwzięcia wiernie i niestrudzenie wypełniają tę wielką misję – i jestem przekonany, że z równym powodzeniem wypełniać ją będą także w przyszłości. Na ręce Ojca Dyrektora składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Patronki nad wszystkimi dziełami wywodzącymi się ze środowiska Radia Maryja.

 

Tegoroczne obchody są odmienne niż dotychczasowe, ze względu na zagrożenia i sanitarne reguły związane z pandemią. Skoro jednak tutaj, na miejscu, nie może być tak licznego jak zawsze grona uczestników, to tym większy jest krąg zgromadzonych przy odbiornikach radiowych i telewizyjnych oraz uczestniczących duchowo w tych ważnych uroczystościach.
Pragnę złożyć wszystkim twórcom Radia Maryja, TV Trwam, Naszego Dziennika, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji
i św. Jana Pawła II, a także Parku Pamięci Narodowej wyrazy wielkiego uznania. Dziękuję za – tak nam wszystkim potrzebne zwłaszcza w dobie pandemii – duchowe
pokrzepienie, za umacnianie poczucia wspólnoty, solidarności i bliskości między ludźmi. Głęboko ufam, że nieodległa jest już chwila pełnego powrotu do normalnego życia.
Życzę Państwu wiele zdrowia i wszelkiej pomyślności.

 

Z wyrazami szacunku,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda”

 

 

List został odczytany przez ministra Adama Kwiatkowskiego.

Zdjęcie

Brak opisu.

13 myśli na temat “Dzieje się!

 1. Pandemia – prezydent milczy. Strajk kobiet – prezydent milczy. Odezwał się dopiero, kiedy mu chcieli zamknąć stoki i na na urodzinki RM. Nie to, żeby mi milczenie prezydenta przeszkadzało. Znacznie gorzej mi, gdy zabiera głos.

  Polubienie

 2. Twoim sąsiadom wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Dobrze ze ludzie mimo wszystko starają się żyć normalnie. Nie oglądam reżimówki od dawna,bo ta telewizja zajmuje sie tylko i wyłącznie rozrzucaniem nawozu spod Kaczyńskiego. Jeżeli kiedyś powiedzą prawdę, to zrobią to przez przypadek. Słuchanie bzdur jak to w tym kraju żyje sie wspaniale zostawiam wyborcom tych ścierw.

  Polubienie

   1. Jak tylko PiS przejął TVP to zrobił czystki. Porządnych ludzi powywalał a zostawił szmaty. Przypomnij sobie ilu wartościowych ludzi wyrzucono, albo sami odeszli z TVP. Tam nikt przyzwoity pracować nie chce.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s