Ludzie kultury mają swój honor!

Przyjaciółka Osieckiej nie chce oglądać serialu TVP. "Obejrzę, gdy Kurski przestanie być prezesem"

Nie wiedziałam, że telewizja Kurskiego nakręciła serial o życiu Agnieszki Osieckiej

Nie oglądam tej telewizji, bo budzi we mnie obrzydzenie za potworne kłamstwa i propagandę!

Dowiedziałam się po przeczytaniu oświadczenia Magdy Umer na Facebooku i stąd wiem, że serial jest już emitowany!

Telewizja Kurskiego jest świetnie dofinansowana przez partię i dlatego stać go na wynajęcie naprawdę dobrych aktorów, którzy w czasie pandemii podobno umierają z głodu i chwytają się wszystkiego.

Może i serial jest dobry i może aktorzy świetnie grają swoje role, ale ja ten serial obejrzę kiedy faktycznie Kurski odejdzie, a ta telewizja stanie się normalna, a nie propagandowa – oszukująca gawiedź, która ich wiadomości łyka jak pelikany!

W kwestii tego serialu wypowiedział się świetny znawca kina – Tomasz Raczek i długoletnia przyjaciółka Osieckiej – Magda Umer, od której próbowano wyciągnąć smaczki na temat życia Osieckiej, bo jak wiadomo nie stroniła od alkoholu!

Kurski wielki znawca kultury zrobił film o Zenku Martyniuku!

Zrobili z niego w tym filmie Boga, który trzęsie muzyczną kulturą w muzyce, a tymczasem jest słabym wykonawcą śpiewający z polipami w nosie.

Ponadto jest ojcem i mężem patologicznej rodziny, której od nadmiaru pieniędzy odbiło!

Czytamy więc ich wypowiedzi, które wg. mnie są trafne!

„Tomasz Raczek nie zostawił suchej nitki na serialu TVP. „To jakby dostać szarlotkę na zarzyganym talerzu”

W piątek 25 grudnia na antenie TVP1 zadebiutował najnowszy serial opowiadający historię Agnieszki Osieckiej. Słów krytyki w kierunku najnowszej produkcji Telewizji Polskiej nie szczędził Tomasz Raczek. Krytyk filmowy wyjaśnił, dlaczego tak zareagował.

„Spróbowałem oglądać OSIECKĄ na TVP1, ale nie dałem rady: to jakby dostać szarlotkę na zarzyganym talerzu” – czytamy w facebookowym wpisie Tomasza Raczka. Krytyk odniósł się następnie do swojego postu w rozmowie z Wirtualną Polską.
W wywiadzie z Sebastianem Łupakiem powiedział, dlaczego w taki sposób zareagował na nową produkcję TVP. – To moja emocjonalna reakcja na poczucie przykrości jakie miałem, oglądając ten serial w TVP. Po prostu odrzuciło mnie od ekranu. Miejsce, w którym serial jest prezentowany, czyli TVP, jest zaprzeczeniem wszystkiego, czym była twórczość Osieckiej – podkreślił.
– Stąd moja metafora. ”Zarzygany talerzyk” nie dotyczy twórców serialu, nie dotyczy aktorów, których szanuję, ale samej TVP – wyjaśnił dziennikarz”

 

„Magda Umer nie chce oglądać serialu „Osiecka”. Odmówiła współpracy TVP

Magda Umer udzieliła niedawno nowego wywiadu portalowi WP, w którym opowiedziała, że nie chciała mieć nic wspólnego z serialem Telewizji Polskiej o Agnieszce Osieckiej:

– Jeśli ktoś gdzieś pisze, że Agnieszka Osiecka coś mi powiedziała przez telefon pijana, a ja to potem rzekomo zdradziłam scenarzystom, to kłamstwa. Po pierwsze ja się przyjaźniłam z trzeźwą Agnieszką. Po drugie: nie zgodziłam się na rozmowę z nikim, kto pracował nad tym serialem. Nie powiedziałam im ani słowa

Gwiazda wyznała, że twórcy serii chcieli z nią skonsultować scenariusz.

– Prosił mnie o to reżyser Michal Rosa i pani kostiumolog Ewa Gronowska. Wytłumaczyłam im, że nie mogę

Magda Umer zdradziła w wywiadzie, czemu odmówiła filmowcom.

– Jestem wierna swojemu światopoglądowi. Moja niezgoda na to, co robi w TVP pan Jacek Kurski, jest tak silna, że musiałam odmówić. Nie można z jednej strony wydawać pieniędzy na kulturę, nawet na taki serial jak „Osiecka”, a z drugiej kłamać i uprawiać propagandę w „Wiadomościach”

A na koniec tego wpisu znalazłam podsumowanie bardzo mocne tego, co przeżyliśmy w 2020 roku!

9 myśli na temat “Ludzie kultury mają swój honor!

  1. Rozmawiałam na ten temat z synem. Kocha Osiecką, wie, że ja też i dlatego dziwił się, że nie oglądam serialu. Tyle, że ja wcześniej przeczytałam o nim. Ani słowa (w omówieniu) o jej przyjaźni z Okudżawą. Może w serialu się pojawi, ale wątpię. Takie bolszewickie gumkowanie historii. Umer wie z kim ma do czynienia, dlatego milczy i odmawia współpracy.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Prawda jest taka, że nie tylko artysta, ale żaden szanujący się człowiek, nie chce mieć z TVP nic wspólnego.Nikt nie chce być utożsamiany z obrzydliwą PiSowską propagandą. Prawdziwi artyści omijają to szambo szerokim łukiem, a przy Kurskim zostali tacy, którzy za kilka tysięcy sprzedali by własną matkę, ale posiadający jednakowy poziom intelektualny co całe to PiSowskie łajno.

    Polubienie

  3. Obejrzałam 4 odcinki serialu i napisałam nawet notkę na jego temat,ale nie zamieściłam póki co na blogu. Tomasza Raczka ceniłam, bo uczył się krytyki filmowej od Zygmunta Kałużyńskiego. Za Magdą Umer nigdy nie przepadałam, chociaż Jej „Zielono mi” poświęcone właśnie Agnieszce Osieckiej obejrzałam z przyjemnością. W odróżnieniu od Ciebie jestem zniesmaczona reakcją zarówno Raczka jak i Umer na pojawienie się serialu. Serial jest kiepski, ale nie za sprawą Kurskiego czy TVP, a to przez ich pryzmat jest oceniany. Według mnie najlepszą recenzję, z tych na które trafiłam dała Magdalena Maksymiuk „Osiecka.Kolejna wersja październikowego pomnika” w teleshow WP. Nawet jeżeli TVP wróci jak to określono do „normalności”, to serial nadal będzie taki jaki jest, bo zamiast skupić się na dokonaniach literackich Agnieszki Osieckiej, za podstawę każdego odcinka wzięto Jej bogate życie osobiste,które powinno być tłem, a nie punktem wyjścia ukazania dokonań literackich poetki. Pozdrawiam.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s