Waszyngton leży bliżej Warszawy, niż się nam dotąd zdawało – Kamil Durczok

OFICJALNA FLAGA USA 150x90 5190796331 - Allegro.pl
Na naszych oczach dzieje się historia!
To, co się wydarzyło w Waszyngtonie wczoraj potępili prawie wszyscy, wielcy tego świata!
Tylko nasz Adrian na TT napisał, że to jest wewnętrzna sprawa Ameryki i dziób zamknął, bo przecież chyba zdaje sobie sprawę z tego, że polityka za Trumpa jest „toczka w toczkę” podobna do polskiej!
Trump podobnie jak Kaczyński upolitycznił wszystko i dlatego te dwa kraje są tak bardzo do siebie, obecnie podobne.
Pojawiają się w mediach takie oto komentarze:

„Włodzimierz Cimoszewicz ocenił, że:

„Donald Trump skompromitował USA, ale nigdy nie uzna swojej przegranej, bo jest człowiekiem „genetycznie niezdolnym” do tego.

Skomentował również sposób, w jaki prezydent Andrzej Duda odniósł się do zamieszek w Waszyngtonie.

– Nie przegapił kolejnej okazji, żeby powiedzieć coś głupiego – powiedział w TOK FM były premier i szef MSZ”
Uważnie słuchałam dziś w mediach przemówienia Joe Bidena i nie żałuję, że jako Obywatelka Państwa Polskiego od początku go popierałam!
Jest to wyjątkowo sprawny polityk i słuchając go, to czysta przyjemność, bo słuchałam przemówienia Męża Stanu, a nie bandyty Trumpa, który przez media prawicowe zwołał tłuszczę przed Kapitol.
Ameryko bądź dumna z tego, że wybrałaś Joe Bidena i uwolnisz się od szarlatana, kłamcy, oszusta, który nie potrafi przegrywać z godnością!
Na swoim Facebooku napisałam podczas przemówienia Bidena:
– Joe Biden właśnie mówi, że trzeba w Ameryce przywrócić praworządność.
Wreszcie słucham Męża Stanu!
🇺🇸🇺🇸🇺🇸
Uważam, że za prezydentury Bidena świat zyska tylko na plus, bo jest to polityk wyważony i będzie dążył do przywrócenia praworządności w Ameryce, a potępi nasz rząd, który także upolitycznił wszystko!
Joe Biden nie będzie miał łatwo, gdyż Trump skutecznie podzielił Naród Ameryki, tak jak to w Polsce zrobił Kaczyński!
Joe Biden powiedział bardzo ważne zdanie, które brzmi:
– Sprawiedliwość służy ludziom. Nie istnieje, aby chronić prezydenta.

Trump wciąż podkreślał – moi sędziowie, moja prokuratura, moje wojsko i policja!

Piszę o tym, gdyż dla mnie jest to fascynująca historia, kiedy Amerykanie na najważniejszy urząd wybrali człowieka prawego, a odsunęli od władzy oszołoma, imperatora!

Wkleję tu tekst Kamila Durczoka, którego ludzie nie cierpią, bo sporo narozrabiał, ale się ogarnął i pisze wspaniałe felietony – w punkt!

„Waszyngton leży bliżej Warszawy, niż się nam dotąd zdawało. Nocne obrazki z Kapitolu pokazały, jak jeden szaleniec potrafi porwać tłum. A potem ruszyć na twierdzę światowej demokracji. Wybite szyby i zdemolowane gabinety zdawały się być jak z koszmarnego snu.
Obym był złym prorokiem, ale to samo możemy oglądać, kiedy Kaczyński przegra wybory. Tak się bowiem kończy szczucie, sianie nienawiści i rozrąbywanie wszystkich możliwych podziałów. Tak ratują swoją skórę dyktatorzy, którym wszystko jedno, co po nich zostanie. Ludzie, dla których władza jest największą świętością i którzy dla władzy gotowi są zrobić wszystko. Trump całkowicie oszalał dopiero wczoraj w nocy. Ale jego szaleństwo było postępujące, widoczne od lat. Tyle że kolejne symptomy lekceważono.
Żulia Trumpa, podsycana jego furiackimi wystąpieniami, karmiona przez lata spiskowymi teoriami o lewackim zagrożeniu, zdecydowała się w końcu na fizyczny atak. Ostrze wymierzono w to, co Amerykanie uznają za symbol ich demokratycznych fundamentów. Skończyło się śmiercią 4 osób, dziesiątkami rannych i wstrzymaniem oddechu przez cały, cywilizowany świat. Ale ku naszemu osłupieniu, istotna część polskiej polityki postanowiła się z tego cywilizowanego świata wypisać.
Nie trzeba dyplomatycznego bełkotu, kiedy ktoś atakuje demokrację. Wtedy trzeba prostych, jasnych słów. Terror to terror. Przemoc to przemoc. Obalanie demokracji to anarchia. A atak na parlament to rewolucja. Szaleństwo pozostaje szaleństwem, a satrapa satrapą. Proste. Wystarczy kilka zdań, opisujących to, co widzą i czują miliony na całym świecie. Ale z rozmaitych, jednakowo groźnych powodów, w Polsce było inaczej.
Zaczęła pisowska telewizja. Rządowa propaganda natychmiast puściła w świat przekaz, porównujący polską opozycję do szturmujących Kapitol bandziorów i neonazistów. Przekaz był prosty jak słońce: my (PiS i wierne mu media) jesteśmy prawdziwą demokracją. Opozycja jest jak tłuszcza demolująca Kongres. Jeśli trzeba, obronimy demokrację. Jeśli trzeba – wszelkimi możliwymi środkami. A jeśli będzie bardzo źle – zdławimy ten bunt siłą.
Następna deklaracja przyszła z Belwederu. Andrzej Duda, jakby jego rękę prowadził Władimir Putin, napisał, że wydarzenia w amerykańskiej stolicy to wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych, które są państwem demokratycznym i praworządnym.
Rosyjski MSZ opublikował identyczne zdanie. „To wewnętrzne sprawy Stanów Zjednoczonych (…) Życzymy przyjaznemu amerykańskiemu narodowi, aby z godnością przeżył ten dramatyczny moment w swojej historii”.
Do zacnego grona państw, które także nie potępiły linczu na wolności i demokracji, dołączyło jeszcze kilka innych państw, których nazwy, z litości dla naszej beznadziejnie nieudolnej dyplomacji, przemilczę.
Wcale nie jesteśmy tak daleko od USA, jak by się nam mogło zdawać. I nie dlatego, że jesteśmy tak twardą demokracją. Dlatego, że jest dokładnie odwrotnie. Teraz fascynujące będzie, jak Ameryka postąpi z podżegaczem i satrapą numer 1. Z pewnością zablokowanie jego kont na twitterze i facebooku nie wystarczy”

33 myśli na temat “Waszyngton leży bliżej Warszawy, niż się nam dotąd zdawało – Kamil Durczok

 1. Ucięłam sobie dziś pogaduszkę z panem z administracji. Na emeryturze, za dwa lata, chce osiąść na wsi pod lasem, gdzie kupił domek do kapitalnego remontu. Ma dość. Chce mieć spokój i proste życie. I ja mu się nie dziwię. Świat sparszywiał.

  Polubienie

  1. Szarabajko i cudnie, bo faktycznie ludzie mają dość. Ostatnio oglądałam dokument, w którym pokazano ludzi kupujących mini wany i wyruszają w świat turystycznie, a takich jest najwięcej właśnie w Ameryce. Ludzie zaczynają uciekać od szaleństwa.
   Gdybym była młodsza!

   Polubienie

  2. Nie trzeba się wyprowadzać pod las i degradować naturę wystarczy odłączyć się od tej medialnej papki i żyć własnym życiem i zdecydowanie było by nam społeczeństwie lepiej. A wracając do domku pod lasem takich osób jest co raz więcej to egoiści którzy zabierają naturalne środowisko zwierzętom i prawdziwym ludziom wsi. Ale tu masz rację świąt sparszywiał

   Polubienie

   1. Czytam, czytam i podziwiam ludzi, którzy idą na całość i całkowicie zmieniają swoje życie. Przecież zamieszka ten pan za swoje pieniądze i ew. wykupi działkę i gdzie tu wchodzi w szkodę mieszkańcom!

    Polubienie

   2. Jestem za kompromisem, kiedy dziecko w łonie jest genetycznie chore, bo np, bez mózgu, a także kiedy poród zagraża życiu matki! Nigdy nie była i nie jestem za aborcją na życzenie, bo to jest zbrodnia.

    Polubienie

 2. Pełna zgoda z tym co piszesz, poza jednym wyjątkiem … nie gloryfikowałbym aż tak bardzo roli J. Bidena. To bardzo sprawny choć niezbyt samodzielny polityk (z tą tłuszczą coś mu nie wyszło 😉 i potem musiał brnąć dalej), no i do przekształcania i nawracania Ameryki na cywilizacyjne i demokratyczne tory przydałby się ktoś młodszy o 10-20 lat …

  Polubienie

 3. Amerykanie się jakoś z tymi faktami rozprawią, mnie natomiast rozbawiła kolejna wpadka pana Dudy, który napisał na twitterze to, co sam chciałby przeczytać o problemach Polski – że to wewnętrzna sprawa państwa 🙂

  Polubienie

  1. Swiechno to jest człowiek, który jeśli tylko się odezwie, to popełnia tylko gafy i ma braki w prowadzeniu rozmów politycznych. Po prostu najgorszy prezydent jaki się Polsce trafił. Wstyd mi za tego człowieka.

   Polubienie

   1. Jest to zauważalne faktycznie! Gdzieś się skrył i nie wychyla się, bo może dostał taki przekaz z Nowogrodzkiej. To jest tchórz bez własnego zdania i woli!

    Polubienie

   2. Jest wiele możliwości. Biorąc pod uwagę, że to zawsze była osoba wrażliwa na krytykę, taki słodki budyń, który się grzał w blasku nauczycieli, może po prostu psychika mu siada po ostatnich wyborach.

    Polubienie

   3. Nie wiem, kto Dudzie doradza, ale najwyraźniej to też osoba bez kompetencji, dobrana wg klucza partyjnego i żadnego innego. A jeśli chodzi o prezydentów USA, ciepłe uczucia miałam do Obamy, Bidena nie znam, nie słuchałam za dużo jego wyppwiedzi, poza tym uważam, że w dzisiejszych czasach jest na tę rolę odrobinę za stary. Ale taki jest wybór Ameryki na dzisiaj, może w przyszłości będą mieli ciekawsze propozycje.

    Polubienie

   4. Świechno nasz Kaczyński jest też wiekowy, a mimo to Polacy wybierają jego partię! Obama też jest w moim sercu i podobała mi się jego prezydentura. Nie był skandalistą i jest mężem mądrej kobiety.
    Dudzie doradzają dziwni ludzie kompletnie nie znający się na dyplomacji i dlatego mamy klauna, a nie przezydenta.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s