Zbrodnia i kara!

Jak zginał Adamowicz? 13 stycznia 2019 roku Stefan W. zaatakował Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zmarł dzień później w szpitalu.

Dwa lata temu – 13 stycznia zginął z rąk zamachowca Prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz!

Był wieczór zakończenia Świątecznej Orkiestry Owsiaka i kiedy Prezydent wyszedł na scenę tuż przed światełkiem do nieba- został ugodzony nożem na tle politycznym!

Polska zamarła z przerażenia, bo dokonała się zbrodnia na naszych oczach!

Odebrano Gdańskowi, żonie i dzieciom człowieka, dla którego to wszystko było całym światem i temu wszystkiemu oddał się całkowicie!

Tydzień temu dokonał się najazd na Kapitol w Stanach Zjednoczonych przez popierających Donalda Trumpa.

Już na drugi dzień wyłapywano ludzi, którzy dopuścili się  najazdu na siedzibę demokracji i tam zginęło 5 osób, a może nawet więcej!

Automatycznie zaczęto tropić przestępców, a Trumpowi grozi impeachment , bo prawo w USA wciąż działa i za popełnione winy działa błyskawicznie!

Co się dzieje w Polsce, że po dwóch, długich latach morderca nie jest postawiony w stan oskarżenia i do tej pory nie odbyła się sprawa w sądzie.

Ciekawe kto za tym stoi, bo może, to jest synalek jakieś persony, choć akta puchną od dowodów i ocen psychiatrów?

To państwo nie działa i jednym wolno więcej, bo nawet zabijać, a inni są karani za to, że stali na ulicy podczas Strajku Kobiet wysokimi mandatami, a także łamie im się ręce i nikt za to nie odpowiada!

Albo taka posłanka Jadwiga Emilewicz, która zabrała swoich, trzech synów na stok w Tatrach, kiedy inne dzieciaki muszą siedzieć w domach, bo są obostrzenia.

Myślicie, że Emilewicz coś grozi za złamanie zakazów – zapomnijmy!

Ich dzieci są lepsze niż nasze!

Szur, szur słychać na stoku!
To synowie Emilewicz zjeżdżają w obostrzeniowym rozkroku!
⛷⛷⛷

10 myśli na temat “Zbrodnia i kara!

 1. To okropna i dziwna zbrodnia. Sprawca nie sprawiał wrażenia „normalnego”. Wiem, że był na obserwacji. Takie sprawy mogą się ciągnąć długo, choć nie ma raczej wątpliwości, że wiedział, był świadom, że popełnia coś, czego nie powinno się robić. Nie wiem, jak nasze prawo to potraktuje.

  Polubienie

  1. Psychiatrycznych dokumentów liczy się na 300 stron podobno. Nie wierzę, że psychiatrzy przez dwa lata nie doszli do jakiegoś wspólnego wniosku i zabójca dalej nie siedzi choćby w psychiatryku! Dwa lata, to długo, a mnie to pachnie stronniczością, a Ziobro też ma w tym udział.
   Mówili, że sprawy sądowe, będą szybsze, a tu proszę jaki marazm i bezradność.
   Ja jako Obywatelka tego kraju oczekuję skazania tego drania.

   Polubienie

 2. Wczoraj podpisywałem petycję, którą udostępnił Krzysztof Skiba, by przyśpieszyć proces zabójcy Adamowicza. Widać że komuś zależy by ta sprawa szybko finału nie znalazła. A ja do dziś mam przed oczami ten moment gdy Stefan W. wbiegł na scenę…

  Polubienie

 3. Podpisuję się pod tym co wyżej napisał „Stanley”. Tu nie chodzi o ukaranie winnego (jeszcze nie wiemy, czy w grę wchodziło podżeganie?), ale o maksymalne wydłużenie procesów prowadzonych przez organa dochodzeniowo śledcze. Nie da się bowiem ukryć, że odpowiedzialni za bezpieczeństwo mają wyje.ane, bez względu na to, czy sprawca był poczytalny, czy nie. I tu jest źródło mataczenia przez prowadzących śledztwo. Odpowiedzialnością nie można bowiem obciążyć tylko kilku pracowników/wolontatriuszy WOŚP, bo wina sięga znacznie wyżej. I tego – czyli roztrząsania kwestii stosunku władz do WOŚP – PiS chce uniknąć za wszelką cenę, bo wiadomo emocjonalnie to morderstwo jednoczy ogromne rzesze ludzi, bez względu na polityczne preferencje. A czas leczy rany i zaciera fakty …

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s