Ile warte jest nasze życie?

Czy w remont mieszkania na sprzedaż lub wynajem warto inwestować większe pieniądze?

Ponad pół roku temu zmarł Męża kolega, z którym razem pracował wiele lat.

Kolega był starszy od Męża i po śmierci żony pozostał sam w mieszkaniu.

On też z czasem zaczął chorować i Mąż dość często go odwiedzał, aby wpić z nim dwa drinki i aby powspominać dawne czasy!

Niestety, ale kolega także zmarł i pozostawił po sobie pustkę i puste mieszkanie, które było własnościowe.

Kolega miał dwóch dorosłych synów i żaden nie chciał mieszkać w mieszkaniu rodziców, a więc szybko je sprzedali.

Wszystko po rodzicach zostało wyniesione na śmietnik, a nie do żadnego PCK!

Ubrania spakowane w worki, a meble rozkręcone  i tak nic nie zostało zachowane ku pamięci, bo może tylko jakieś bibeloty i zdjęcia pamiątkowe!

Od dwóch miesięcy obserwuję remont w tym mieszkaniu, bo mam okna bezpośrednio i czasami rzucę okiem!

Nowi właściciele zmienili wszystko, bo ściany, podłogi, okna – to wszystko, co widzę, bo remont wciąż trwa, ale są wielkie zmiany.

Po zmarłych właścicielach ostała się tylko osłona na balkonie, ale i ona zaraz zniknie z pewnością!

W takich sytuacjach robię sobie rachunek, bo żyjąc z Mężem 45 lat remontów w naszym życiu było bodajże 5 i zmiana sprzętów, mebli tyle także!

Przeglądając zdjęcia, to na nich najlepiej widać jak się zmieniało nasze mieszkanie.

Oboje z Mężem doszliśmy do wniosku, że na te starsze lata nie będziemy już inwestować w mieszkanie, bo nie warto!

Jest jak jest, chociaż kusi nas na zmiany, ale się nad tym zastanawiamy, bo remonty teraz nie są wcale tanie, choć w sklepach jest dosłownie wszystko!

W sumie finanse posiadamy, ale tak sobie rozmawiamy, że kiedy odejdziemy, to nowi właściciele wkroczą z kilofami, młotami i roztrzaskają wszystko, by zrobić po swojemu i mają do tego prawo!

Nasz czas już leci z górki i zdajemy sobie sprawę z tego, że zostanie po nas jeno pomnik na cmentarzu z datą urodzin i zgonu!

23 myśli na temat “Ile warte jest nasze życie?

 1. Moja mama jest w Twoim wieku — babcia mi dzisiaj powiedziała w sekrecie, że w domu znowu zmiany, a tatko od tego tygodnia śmiga innym samochodem i jest zadowolony. Zmiany to radość i młodość.

  Polubienie

   1. Świechno lubię, lubię zmiany, ale już nie szaleję jak kiedyś! W naszym małżeństwie, to ja byłam prekursorką do zmian i szalałam, ale trochę mi przeszło!

    Polubienie

   2. Ale ja myślałam o przeprowadzkach. Albo choć o jeżdżeniu co roku w inne miejsce. Remont jest jak zmywanie naczyń, kiedyś trzeba zrobić.

    Sagulo, odważnie zmieniaj swój świat. Pozdrawiam 🙂

    Polubienie

 2. Jeden wniosek każdy się innym wieku starzeje. Jedem w wieku 40lat jest stary, inny w wieku 90 lat jest wciąż młody i potrzebuje zmian. Elu nie jesteś kalendarzowo stara ale serce i umysł inaczej podpowiada. Nie lubisz zmian to nie lubisz to jest indywidualna sprawa każdego z nas i jak kieruje swoim życiem. Podobno człowiek przechodząc na emeryturę gnuśnieje. Może tak, może nie, zależy od osobowości. Lubiłam i lubię zmiany, czasami porywam się z motyką na księżyc, ale w tym porywie nie jest osiągnięty cel …. ale sam poryw. Nie wiem, czy wiesz o czym mówie.

  Polubienie

 3. Normalna sprawa, że dzieciaki nie zabrały mebli i innego badziewia. To nie było ich życie. Zapewne kilka drobnostek i zdjęć zachowali. Nie będą ze swych domów robić graciarni. To jest taka kolej życia. Osobiście wzięłam już na pamiątkę kilka rzeczy po todzicach i to mi wystarczy. Tak, kiedy mamusia umrze wszystko trafi na śmietnik. Po mnie też trafi na śmietnik i nie jestem tym przerażona i nie powstrzymuje mnie przed rementem i dokupieniu jeszcze innych rzeczy, które mi się podobają. Każy z nas co innego lubi i co innego kolekcjonuje.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s