Niewinność Tomasza Komendy – moje kino!

25 lat niewinności. Historia Tomka Komendy - EMPIK.COM
Lubię oglądać filmy jak wiecie, ale ostatnio żadnego nie polecałam, gdyż nie wywarły we mnie tak mocnych emocji, aby o nich pisać!

Obejrzałam dokument pt. „Więź” polecony na blogu przez świechnę, o którym myślę do dzisiaj i nigdy o nim nie zapomnę, ale z tym dokumentem mam osobiste wspomnienia, których już nie chcę tykać!

Mamy pandemię i wszyscy siedzimy w domach, a więc jakoś trzeba sobie ten czas zająć, a więc szukam dla siebie dobrego kina!

Weszłam więc na VOD i oto na pierwszym planie ukazał mi się film pt. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

Film w reżyserii Jana Holoubka – syna Gustawa Holoubka i Magdaleny Zawadzkiej jest świetny i każdemu go polecam!

Za film zapłaciłam na VOD – 25 złotych, ale nie żałuję ani jednej złotówki, gdyż to kino po prostu wywołało u mnie masę emocji, a jest nakręcone na prawdziwych zdarzeniach!

Kto w Polsce nie słyszał o Tomaszu Komendzie, który za niewinność spędził w więzieniu niesłusznie 18 lat, a miał zasądzone 25!

Lech Kaczyński pełniący w latach 2000 – 2001  funkcję prokuratora generalnego naciskał na to, aby tego zbira zamknąć, który miał zgwałcić i zamordować dziewczynę w noc Sylwestrową, a służby w czasie komunizmu przeprowadziły i spreparowały dowody wobec niewinnego człowieka i im się to udało!

Prawdziwy morderca 18 lat chodził na wolności!

Tomasz był w więzieniu katowany, gwałcony, a służby ówczesne prowadzące dochodzenie wymusiły na nim przyznanie się do winy wkładając mu w usta pistolet!

Film jest świetnie zrealizowany i  polecam go tylko ludziom o mocnych nerwach – o takich nerwach jakie miał Tomasz w więzieniu!

Każdy kadr, to łzy, bo wydaje się, że nie można przeżyć takiego poniżenia, obdarcia z człowieczeństwa i jakże silnej woli osadzonego!

Tomasz Komenda za każdy rok spędzony w więzieniu domaga się milion złotych i mam nadzieję, że w końcu to otrzyma, a jego kochająca matka, która go tak mocno wspierała osiągnie z synem satysfakcję, że nie wolno przestać walczyć!

Dodam, że świetnie dobrano głównych aktorów, bo Piotr Trojan zagrał chyba swoją życiową rolę, a Agata Kulesza wcieliła się w rolę matki tak prawdopodobnie, że nie do uwierzenia!

Film moim zdaniem jest na miarę Oscara, ale i tak już otrzymał wiele, prestiżowych nagród!

Tomasz Komenda dalej by odsiadywał niesłuszną karę, ale znalazł się policjant, który odkrył, że odcisk jego uzębienia nie był zgodny z ugryzieniem na ciele denatki!

Śledczy, którzy na nowo wzięli sprawę przeczytali zeznania prawdziwego zabójcy, który powiedział, że dziewczyna była ładna, na czarno ubrana i miała białe skarpetki!

Niestety, ale na zdjęciu nie było widać, iż ona ma białe skarpetki, gdyż miała na sobie czarne getry, które je zakrywały, a więc doszli do wniosku, że to on dziewczynę odarł z ubrania i tak zobaczył te białe skarpetki!

To było bingo!

Już karę odsiaduje prawdziwy morderca, a Tomasz układa sobie życie po więzieniu i się ożenił  oraz doczekał potomka!

19 myśli na temat “Niewinność Tomasza Komendy – moje kino!

   1. Pewnego dnia przyjdzie normalny rząd, a wtedy prokuratorzy i sędziowie będą mieli sporo roboty przy tej „dobrej zmianie”. Ziobro i reszta tych skurwysynów mogą się powoli grypsować uczyć.

    Polubienie

   2. Faktycznie, gdyby dziś przyszło nam głosować to nie wiedziałbym na kogo… I raczej nie zanosi sie by w najbliższym czasie coś się zmieniło… Chyba że Tusk ma jakiś plan i coś zechce budować…

    Polubienie

   3. Już parę razy próbowali się jednoczyć i marnie to wychodzi… Poza tym np. taki PSL wciąż zachowuje sie jakby nie wiedział co ma robić, a Platforma…jest jak statek bez kapitana, który płynie żeby płynąć…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s