Polska jutro świętuje! Polska jutro pomaga!

29. FINAŁ WOŚP - GRAFIKI - Press Kits - Fundacja WOŚP
Już dzisiaj  rozkręca się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Jurka Owsiaka.
Juro odpoczniemy od polityki w wydaniu PiS i wszyscy się zrelaksujemy, bo zobaczymy normalność, empatię i wielkie serca, które chcą wciąż pomagać!
Na koncie już jest ponad 39 milionów, a więc oznacza to, że wciąż Polacy i nie tylko wspierają Fundację  już 29 raz!
Czerwone serduszka są widoczne w polskich szpitalach i zakupiony sprzęt nie jednemu pomógł i uratował życie – tak dzieciom, a także dorosłym!
Zakupione sprzęty na czele z tomografami ratują i diagnozują, a więc ta Orkiestra jest bardzo potrzebna i  pomocna i za to dziękuję Owsiakowi i ludziom, którzy poświęcają swój czas, aby działać bezinteresownie.
Orkiestra przez 29 lat zebrała ponad miliard złotych, a PiS lekką ręką wsparł telewizję Kurskiego w wysokości dwóch miliardów, zamiast te pieniądze przeznaczyć na onkologię i to bandytom zapamiętamy!
Zapamiętamy także ile pieniędzy przelano na Rydzyka – zamiast wspomóc psychiatrię dziecięcą w Polsce!
W ciągu ostatnich trzech lat – Rydzyk dostał z naszych podatków 130 milionów i to jest skandal!
PiS nienawidzi Owsiaka, ale to Owsiak wygrał wszystkie sprawy i ten nierząd nic na niego znaleźć nie może!
Plują na człowieka, który stworzył coś, czego nie wymyślił nikt na świecie i gra dalej i niech gra do końca świata i o jeden dzień dłużej!
Ja jutro będę świętowała, bo zobaczę masę ludzi, którzy chcą pomagać i wbrew wszystkiemu – pomagają!
Nawet pandemia nie przeszkodziła, byśmy byli razem, bo na szczęście mamy komputery i z domowego zacisza możemy pomagać w różnych formach i ja jutro zasilę konto dla leczenia dzieciaków i wpłacę, a to dlatego, że ufam Jurkowi!
Nie ufam temu nierządowi, który gdzieś zapodział respiratory, maseczki i szczepionki dla Polaków i to jest granda – banda – złodzieje i malwersanci!
O pomaganiu znalazłam taki oto tekst wielkiej, światowej aktorki – Katharine Hepburn:
Katharine Hepburn, własnymi słowami:
„Kiedy byłam nastolatką, staliśmy z ojcem w kolejce, żeby kupić bilety do cyrku.
Wreszcie między nami a kasą biletową została tylko jedna rodzina. Zrobiła ona na mnie duże wrażenie.
Była to para z ośmiorgiem dzieci, wszystkie prawdopodobnie w wieku poniżej 12 lat. Po sposobie ich ubioru można było stwierdzić, że nie mają dużo pieniędzy, jednak ich ubrania były schludne i czyste.
Dzieciaki grzecznie stały, trzymając się dwójkami za ręce. Podekscytowane bełkotały o klaunach, zwierzętach i wszystkich przedstawieniach, które mieli zobaczyć tej nocy. Po ich podnieceniu można było wyczuć, że nigdy wcześniej nie były w cyrku. To byłby punkt kulminacyjny ich życia.
Ojciec i matka stali na czele stadka, dumni jak tylko mogli. Matka trzymała męża za rękę, patrząc na niego, jakby chciała powiedzieć: „Jesteś moim rycerzem w lśniącej zbroi”. Uśmiechał się i cieszył, gdy jego rodzina była szczęśliwa.
Kobieta sprzedająca bilety zapytała mężczyznę, ile chce ich kupić? Z dumą odpowiedział: „Chciałbym kupić bilety dla ośmiu dzieci i dwa bilety dla dorosłych, abym mógł zabrać rodzinę do cyrku”. Kasjerka podała cenę.
Żona puściła jego rękę i schyliła głowę. Usta mężczyzny zaczęły drżeć. Potem się nieco przychylił i zapytał: „Ile pani powiedziała?” Kobieta ponownie podała cenę.
Ojciec gromadki nie miał dość pieniędzy. Jak miał się odwrócić i powiedzieć swoim ośmiorgu dzieciom, że dziś nie zabierze do ich cyrku?
Widząc co się dzieje, mój tata sięgnął do kieszeni, wyciągnął 20-dolarowy banknot i rzucił go na ziemię. (Nie byliśmy bogaci w żadnym znaczeniu tego słowa!) Następnie schylił się, podniósł te 20 dolarów, poklepał mężczyznę po ramieniu i powiedział: „Przepraszam, to wypadło Panu z kieszeni”.
Mężczyzna zrozumiał, co się dzieje. Nie błagał o jałmużnę, ale z pewnością docenił pomoc w rozpaczliwej, bolesnej i kłopotliwej sytuacji.
Spojrzał prosto w oczy mojego taty, wziął jego dłoń w obie swoje, ścisnął mocno 20-dolarowy banknot. Łza spłynęła mu po policzku i drżącym głosem odpowiedział; – Dziękuję, dziękuję, panie. To naprawdę wiele znaczy dla mnie i mojej rodziny.
Tata i ja poszliśmy z powrotem do samochodu i wróciliśmy do domu, gdyż były to pieniądze, które za które mieliśmy kupić własne bilety.
I chociaż nie mogliśmy zobaczyć cyrku tej nocy, oboje poczuliśmy w sobie radość, która była o wiele większa niż widok, jaki kiedykolwiek mógłby on zapewnić.
Tego dnia nauczyłam się, jaką wartością jest dawanie.
Jest ono znacznie cenniejsze niż branie. Jeśli chcesz być wielki, większy niż życie, naucz się dawać. Miłość nie ma nic wspólnego z tym, czego oczekujesz – tylko z tym, co dajesz – czyli ze wszystkim.
Nigdy nie można przecenić wagi dawania i błogosławienia innych, ponieważ one zawsze dają radość. Naucz się uszczęśliwiać innych aktami dawania ”.
~ Katharine Hepburn
z „Wszystko co dobre na świecie” 

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i jedzenie

15 myśli na temat “Polska jutro świętuje! Polska jutro pomaga!

  1. Szarabajko cieszę się, że podzielasz moje słowa. Mam Wnuki i w razie czego nie daj Boże będą potrzebowały sprzętu, ale chorują inne dzieciaki i ten sprzęt im pomaga choćby w dializie. Każda złotówka jest ważna!

   Polubienie

 1. WOŚP zawsze tej bandzie stał kością w gardle, obrzydzają orkiestrę jak mogą a ludzie co roku i tak przychodzą i pomagają. Wielki uznanie należy się Owsiakowi, że się nie poddał, bo przy tych ludziach niejeden by już zrezygnował z prowadzenia takich dobroczynnych akcji.

  Polubienie

 2. WOŚP to takie święto wszystkich dobrych Polskich serc. W tym roku będziemy świętować w cieniu pandemii i mając przed oczami obraz bitych Polskich kobiet, więc nie będzie tak radośnie jak zawsze, ale wierzę że i tym razem orkiestra pięknie zagra, nawet mimo wściekłego kwiczenia PiSowskich knurów.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s