Niech żyje bal! Moje kino!

Zdjęcie numer 1 w galerii - Będzie serial o Agnieszce Osieckiej. Uda się pokazać prawdziwą poetkę?

Sobotę i niedzielę poświęcam na obejrzenie serialu TVP pt. „Osiecka”

Wiem, że nie powinnam oglądać niczego, co pochodzi z reżimówki, ale serial biograficzny mnie skusił, gdyż uwielbiam biografie wszelkie.

Położyłam się na kanapie i oglądałam na laptopie ustawionym przed nosem i stwierdzam, że taka pozycja bardzo się nadaje do odpoczynku przy serialu!

Serial ma przeróżne opinie, bo prześledziłam w sieci i jedni są zachwyceni, a inni zawiedzeni, bo oczywiście jest to sprawa gustu!

Nie będę ja wybrzydzała i szukała dziury w całym, bo mnie serial się spodobał i właściwie nie mam się czego czepić!

Serial nas prowadzi przez okres młodości Osieckiej i z każdym, nowym okresem w jej życiu wpadała ona coraz niżej, bo bycie w bohemie warszawskiej do łatwych nie należało.

Musiała ona walczyć o siebie i swój artystyczny dorobek i pieniądze!

Było wiele miłości i mężczyzn, do których Osiecka nie miała szczęścia, a kiedy trafiło się jej dziecko, była już prawie na samym dnie!

Nie oceniam scenariusza, bo przecież nie znałam jej osobiście, a mogą to zrobić ludzie, którzy z Osiecką byli blisko!

W serialu jest według mnie dbałość o szczegóły, bo o stroje, wnętrza i całą tą oprawę w czasach komunistycznych, z których ja nie wszystko pamiętam, bo się dopiero urodziłam.

Miała ogromny, poetycki talent i pisała teksty do piosenek, które zawsze wzruszają i będą wzruszać po kres świata, jakby chociaż „Niech żyje bal”

Jej jedyne dziecko z związku z Danielem Passentem – Agata Passent zwierzyła się w mediach, że nie ma zamiaru oglądać tego serialu, gdyż z matką łączyły ją bardzo przeciwstawne relacje!

Agata oznajmiła, że matka nie była nawet niedzielną matką, gdyż ją zaniedbała i się wyparła porzucając!

Nie może matce darować, że wybrała alkohol zamiast ją i dlatego ma negatywny stosunek do tej produkcji!

Każdy inaczej wspomina Osiecką, bo inaczej Magda Umer, a inaczej Maryla Rodowicz i Seweryn Krajewski, ale nie będę się nad Osiecką znęcać, bo choroba alkoholowa bardzo często zmienia obraz postaci!

Musimy jednak pamiętać jej cudne i mądre teksty, które jakże często sięgają do naszych dusz i przeżyć!

Serial jest dostępny w sieci i z całego serca go polecam, a po drugie chciałabym umieć pisać jak Osiecka!

22 myśli na temat “Niech żyje bal! Moje kino!

 1. Mój młodszy syn był zachwycony tym serialem i nie mógł się nadziwić, że nie chcę go oglądać. A ja mam swoje powody. Znam wiele faktów z jej życia. Tak, zgadzam się, że pisała piękne, może nawet najlepsze wiersze, teksty piosenek, ale…Mój ex też takie pisał. wszyscy byli fsruszeni, poza mną. Zupełnie nie przystawały do tego, jakim był człowiekiem. Czysta hipokryzja. Dlatego nie wierzę poetom

  Polubienie

  1. Szarabajko Osiecka, to trudny życiorys i uważam, że w serialu dość solidnie to pokazali! Nie osądzam, bo jakże wielu artystów tworzy pod wpływem alkoholu i innych używek.
   Ja dotrwam do końca serialu, bo mnie wciągnął!

   Polubienie

   1. Powiedz to jej córce. Za nią do końca życia będzie się ciągnąć odium niekochanego dziecka. Świat wiele zyskał na twórczości Osieckiej, ale nie umarłby bez niej. Agata natomiast miała tylko jedną matkę. Paskudną. I do końca życie będzie dźwigała ten ciężar.

    Polubienie

   2. Powiem tak, że współczuję Agacie, ale i tak sobie z traumą świetnie poradziła i Ojciec dał jej solidne wykształcenie choć wiem, że trauma nigdy nie zniknie. Bardzo jej współczuję, ale ja też jestem dzieckiem alkoholika i musiałam sobie poukładać w głowie! Osiecka piła i dlatego ten serial jest bardziej interesujący, bo każdy z nas chce wiedzieć – dlaczego tak się stało!

    Polubienie

  1. Jutro ciąg dalszy serialu będę oglądała. Smutne było jej życie Marku i każdy na ten temat ma inne zdanie. Ja uważam, że alkohol ją pogrążył do tego stopnia, że nie zdawała sobie sprawy z tego, że była mistrzynią!

   Polubione przez 1 osoba

   1. Dlatego nigdy nie chciałbym być osobą publiczną, bo życie prywatne przestaje takie być….wole o niej myśleć jak o bardzo wrażliwym człowiekiem, któremu trudno było zaadoptować się w czasach, w których przyszło jej żyć.

    Polubienie

 2. Trzeba odróżnić autora od jego dzieła. To absolutnie nie to samo, a czasem krańcowo różne. Jednak, czy nie wszyscy nosimy w sobie zalążek dwoistości? Bywa, wcale nie tak rzadko, że w necie kreujemy osobowość, do której w realu jest nam niezmiernie daleko.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Serial to nie film, a reżyser tego serialu to jeszcze nie Wajda. Dlatego w serialu nie ma tego co z reguły pojawia się po obejrzeniu obrazów Wajdy, Zanussiego, czy innych reżyserów światowej marki. Oczywiście chodzi o główne przesłanie. Oczywiście, że Osiecka nie była dobrą matką, ale to (czyli tworzenie ogniska domowego) jest dobre tylko dla kur domowych i kogutów. Osobowości wybitne zawsze miewały problemy z utrzymywaniem się w ramach społecznych zasad i obyczajów. Dziwię się córce, bo jak na razie niczego nie dokonała, a po latach będzie o niej można powiedzieć tylko, że … była córką Osieckiej. 😉 😀

  Polubienie

  1. Andrzeju Agata Passent jest mądrą kobietą. Miała w TVN swój cykl o książkach i nie wiem komu to przeszkadzało, bo była w tym dobra!
   Wajda, to legenda i nie zapomnę nigdy jego „Katynia”
   Trzeba dać szansę nowym reżyserom i serial o Osieckiej uważam za udany!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s