Nie wrócą te lata, te lata stracone!

Agnieszka Osiecka. Kim była pisarka? Najważniejsze teksty - Wywiad i artykuły

Na jutro zostawiłam sobie ostatni odcinek serialu z 13 pt. „Osiecka!

Jestem tym serialem zauroczona i nadal twierdzę, że ta produkcja jest bardzo udana i dała mi wiele przyjemności i tu brawa biję dla twórców tego serialu!

Nie biję brawa dla prezesa Kurskiego, a dla aktorów, którzy zdecydowali się wystąpić w produkcji – świetnych, polskich aktorów!

Serial ma jeszcze jedną zaletę, a więc przypomniał mi czasy PRL-u, gdyż na początku każdego odcinka mogłam sobie przypomnieć moje lata młodości i nasze życie w tamtych czasach!

Nie pamiętam czasów Polski za Gomułki, bo byłam małą dziewczynką, ale za to pamiętam rządy w Polsce sprawowane przez Edwarda Gierka!

Jedyną plotką z tamtych czasów była, że żona Gierka latała samolotem do Paryża, aby uczesać się w kok tzw. – chałkę!

Nie było to prawdą, ale Polacy o tym właśnie rozmawiali, ale nie rozmawiali o tym, że obecna władza kradła i garnęła kasę do siebie, tak jako to teraz czyni PiS!

Gierek wziął dla Polski ogromny kredyt, ale ten kredyt inwestował i pozostawił po sobie taki obraz dobrego gospodarza, któremu bardzo zależało na dobru i rozwoju naszego kraju!

Nastąpiła największa w historii PRL akcja industrializacyjna.

Sztandarową inwestycją dekady była budowa Huty Katowice w Dąbrowie Górniczej. Rozpoczęto tworzenie dwóch nowych zagłębi – koło Bełchatowa (węgiel brunatny i energetyka) i Lublina (węgiel kamienny). Inwestowano również w modernizację hut w Ostrowcu Świętokrzyskim i Zawierciu oraz w Zagłębiu Miedziowym.

Rozbudowywano przemysł chemiczny w Płocku, Puławach, Toruniu i Włocławku. Na Wybrzeżu Gdańskim wybudowano Gdańskie Zakłady Rafineryjne i Port Północny.

Budowano huty, kopalnie, stocznie, statki, samoloty, domy z wielkiej płyty, szkoły tysiąclecia, produkowano samochody itp.

Równocześnie poprawiała się zasobność portfeli Polaków.

Gierek dochodząc do władzy zawiesił forsowaną przez wcześniejszą ekipę podwyżkę cen żywności. Rosły natomiast w szybkim tempie płace.

https://dzieje.pl/content/wprowadzenie-22

Polska przechodziła wiele zakrętów, co pokazano w serialu „Osiecka” i naprawdę w wielu momentach w oczach zakręciła się łza, bo to przecież moja młodość była.

Po Stanie Wojennym znowu nastąpiła naprawa polskiej gospodarki i do władzy doszła Platforma Obywatelska, która doprowadziła do tego, że znaleźliśmy się w Unii Europejskiej!

Dostawialiśmy wielkie fundusze z UE i w tym momencie miasta, miasteczka i wsie zaczęły pięknieć, bo co rusz powstawały nowe drogi, mosty, szkoły, przedszkola, szpitale itp.

U mnie w tej małej mieścinie z pieniędzy unijnych wyremontowano zabytkowy dworzec.

Wzniesiono kładki widokowe nad jeziorem, a także zrobiono cudowną ścieżkę na około jeziora i naprawdę moje miasto stało się godne temu, aby turyści je odwiedzali, bo powstał także piękny hotel nad jeziorem i oczywiście „Orlik” zafundowany przez Donalda Tuska!

To nie jest propaganda sukcesu z mojej strony, ale do dziś mieszkam w bloku gierkowskim i całkiem dobrze mi się mieszka.

W 2015 roku stała się rzecz straszna, bo Polacy wybrali sobie PiS, bo ich omamiło 500+

PiS dał te pieniądze i na tym się  ich polityka rozwoju  zakończyła, bo przez 6 lat nie zrobili dla Polski nic, choć obiecali wielkie inwestycje, a tym samym stępka zardzewiała i po polskich drogach nie jeździ ani jeden samochód elektryczny!

Rozpieprzyli mój kraj do imentu i tylko grabią kasę do siebie, co sprawia, że tylko usiąść i zapłakać!

Może Wy znacie nowe inwestycje zbudowane za PiS, bo ja ni cholery!

Szkoda tych lat dla Polski – straconych lat!

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i tekst „FOT. AGENCJA GAZETA "KAŻDY, KTo ROZBIJA PRAWICĘ DZIAŁA PRZECIW POLSCE, RODZINIE WARTOŚCIOM" CO WIESZ O POLSCE, RODZINIE I WARTOŚCIACH, JEŚLI JEDYNE, CO POSIADASZ TO NIENAWIŚĆ DO POLAKÓW. PROF. MARCIN GOŁASZEWSKI”

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi

18 myśli na temat “Nie wrócą te lata, te lata stracone!

 1. Wszystkie rządy były cudowne oprócz PiS? Ale ktoś rozpierdzielił wszystkie fabryki i huty. Produkcja stanęła a ludzi posłano na trafkę bo nie ładne było ukryte bezrobocie. Ukryte stało się jawnym bezrobociem i ponownie ludzie zaczęli chodzić na żebry. Ty widzisz kłatkę i most a ja widzę miliony ludzi walczących o każdy grosz na (nie saksach) wygnaniu. Żeby ludzie mieli pracę to kasa byłaby pełna i nie trzeba byłoby żebrać w unii na kładkę. Pięknie jest ale …. jakim kosztem, do garka kwiatów z klombu nie włożysz i zupy nie ugotujesz.
  Nie fascynowało i nie fascynuje mnie życie Osieckiej, chociaż pięknie pisała.

  Polubienie

  1. Nie ma czasów idealnych, ale oglądałam niedawno taki program o Polakach mieszkających w Anglii i za cholerę nie chcą wracać do Polski za czasów rządów PiS.
   Nie piszę, że wszystkie rządy były cudowne, ale Krysiu nie żyjesz teraz w Polsce i nie śledzisz jak tą Polskę okradają, aż do porzyganienia!

   Polubienie

 2. Od roku kiedy wyjechałam nie głosuję. Rozeznanie można mieć, nie ma teraz zakątka na świecie aby nie można było o nim przeczytać. Przeczytać a żyć to są dwie różne sprawy.
  Można porównać wczasy na Bahamas – wszystko piękne, ładne ale nikt nie pokaże biedy jaka tam panuje.

  Polubienie

   1. Elu, oczywiście że śledzę. Tylko moje postrzeganie jest inne kiedy jestem w domu. Nie mam czasu się zadomowić i już trzeba się pakować. Moje miasto jest piękne i pięknieje z roku na rok. Wiem co dzieje się w służbie zdrowia co z maseczkami i covidowymi szpitalami. Więm kto ma chorobę „wulgaryzmów” i kto pojechał na narty załatwiając zniesienie obostrzeń na ten czas. Wiem, czytam tylko nic nie zmieni moje gadanie. Teraz jest czas dla młodych. To oni muszą dokonywać zmian.

    Polubienie

  1. Wystarczy pooglądać wybrane programy na Planet, aby zobaczyć biedę, której nigdzie nie brakuje. Może Monako czy Szwajcaria są od niej wolne, ale wszędzie psy boso chodzą.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s