Kobieta to też człowiek!

Dzień Kobiet w PRL-u. Zobacz video, w którym widać wydania Dziennika Telewizyjnego z PRL-u.

Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku

Paprotka zamknięta w słoiku – takie coś dostałam od Męża na 8 marca, czyli z okazji Dnia Kobiet!

Ciekawa jestem jak ta paprotka długo mi się uchowa!

Nie za bardzo wiem ile potrzebuje wody, aby jej nie przelać, bo umrze!

Na emeryturze, to mogę liczyć tylko na Męża, ale w czasach socjalizmu w tym dniu wszystkie kobiety były stawiane na piedestał i każda w tym dniu była wyjątkowo potraktowana przez pracodawców, a także rządzących!

8 marca był spęd kobiet na jakieś, większej sali i tam po przemowach męskich dostawałyśmy goździka, rajstopy, a bywało, że i kawę – wszystko zakupione z funduszu pracowniczego bodajże.

Dokładnie tego nie pamiętam, a i szkoda, że nie mam z tamtego czasu żadnego zdjęcia, ale za to są wspomnienia w sieci!

Po tym spędzie, tak około południa kobiety dostały wolne od pracy i mogły iść do domu!

Nie pamiętam, abym szła i innymi kobietami na balangę w jakieś restauracji, bo miałam dzieci i gnałam do domu!

Z opowieści tylko wiem, że kobietki często wracały do domu – wężykiem, a i panowie także świętowali!

W sumie to były fajne czasy, bo ludzie byli bliżej siebie, a teraz w czasie pandemii, to wszystko się rozlazło i jest bardzo smutno!

Bardzo dobrze za to pamiętam Dzień Kobiet w 1978 roku, a dlaczego?

Pracowaliśmy z Mężem nad drugim, naszym dzieckiem i się udało!

Mam jedno życzenie w dzisiejszych czasach, aby 8 marca żaden prezydent, premier nie składali mi żadnych życzeń, bo tą ferajną gardzę i dobrze, że telewizory mają pilota!

Ten rząd nienawidzi kobiet i zgotował im piekło na ziemi!

Oglądałam reportaż „Czarno na białym”, w którym kobiety opowiadały o tym, że nosząc w łonie chore, nieuleczalnie dziecko nie mają znikąd pomocy, kiedy to dziecko umiera chwilę po porodzie!

To one same muszą przejść przez traumę, jaką zgotowali im rządzący, gdyż nawet nie mają opieki psychologicznej, bo to są kaci bez sumienia.

To jest straszne, że tylko w jednym szpitalu w Polsce jest pokój pożegnania się z dzieckiem i to jest skandal!

Dlatego niech te dranie nie składają w tym dniu kobietom żadnych życzeń – niech zamilkną!

Na wszystko w tym pseudo kraju są miliony, bo oto Rydzyk buduje muzeum poświęcone JPII, temu, który tuszował pedofilię, a dla kobiet i opiekę nad nimi pieniędzy nie ma!

Oni kiedyś za te draństwa odpowiedzą!

Dzień Kobiet w PRL - zdj.10 - nowahistoria.interia.pl

Dzień Kobiet w PRL i dziś - Kobieta w INTERIA.PL

Dzień Kobiet: tak go obchodzono przed laty

retro.Pewex.pl

37 myśli na temat “Kobieta to też człowiek!

 1. PRL rzeczywiście Dzień Kobiet przerobił na rajtkowo-goździkową imprezę. Nie zapominam, że jeśli teraz jest jak jest, to jest to spuścizna po PRL-u. Kobiety były obywatelami drugiej kategori, które jak dostał wcześniej wolne, to leciały do domu zrobić obiad, sprzątać i opiekować się dziećmi, staruszkami i zwierzętami domowymi.

  Polubienie

   1. Czy to źle? Każdy może mieć na ten temat swój pogląd. Ja nigdy nie chciałam opierać i obrabiać innych, nie chcialam być nigdy Matką Polką i dlatego jak miałam 15 lat obiecałam sobie, że nigdy nie wyjdę za mąż 😉

    Polubienie

   2. 😃😁😀 Kochana jesteś Sagulo. Zmierzam do tego, że nie wyszłam za mąż, żeby być Matką Polką. Nawet, gdybym miała jakimś cudem dziecko (co się nie wydarzy), nie byłabym MP.

    Polubienie

  1. No i tu się zgadzamy, bo to kobieta z Trybunału Konstytucyjnego nakazała kobietom rodzić wadliwe płody i to jest kanalia a nie człowiek! Płeć męska w tym rządzie klaszcze!

   Polubienie

 2. w TK też siedzi „ludź”…
  Na tym polega problem „ludź” wygląda jak człowiek. Tylko, że człowiek ma naturę kompromisową , gdyż ma instynkt współistnienia. Ludź patrzy tylko na siebie. I dlatego 80 procent kobiet to człowiek, a aż 80 procent mężczyzn to Ludź

  Polubienie

  1. Zapętliłeś to wszystko, a ja sie pytam dlaczego kobiety na świecie są traktowane na marginesie, choć rodzą światową populację i z tego powodu są piętnowane i mają wszędzie mniejsze prawa, a czasami wcale ich nie mają!
   Kobieta człowiek w Polsce powinna być traktowana jak kobieta, a nie krowa rozpłodowa, która ma za zadanie tylko rodzić

   Polubienie

 3. Przepraszam, staram się prosto pisać, ale czasem cieżko mnie rozszyfrować.
  Więc uproszczę językiem co myśli Matka Polka, gdy do dziecka mówi „zachowuj się jak człowiek” w ten sposób próbuje przestawić mała istotę by przestała zachowywać się jak LUDŹ. Kobieta pełni dla LUDZIA formę rozrodczą. Inaczej ludź by wyginął ze względu na to, że kobieta ludź wcale o potomstwo nie dba. Kobieta człowiek za to potrafi urodzić i ludzia i człowieka.

  Jednak, aby kobieta człowiek miała swoje prawa musiałby rządzić człowiek.
  Inaczej mówiąc musiałaby sama rządzić, bo mężczyzna człowiek to już prawie wymarły gatunek.

  Polubienie

  1. W rządzie obecnym wszyscy panowie chcą kobietom zabraniać to i owo, a więc wyszły na ulicę i mam nadzieje, że będą wychodziły bo ten wymarły gatunek chce im ustawić ich życie. One rodzą, pracują, utrzymują domy w czystości, a i tak są poniewierane przez mężczyzn!

   Polubienie

   1. Obecny rząd nie powstałby, gdyby nie LUDŹ w kampanii wyborczej w 2015 roku p. Beata Szydło. Obecnie rząd by upadł pod wpływem kobiet, gdyby nie obrończynie rządu. Jeśli jakikolwiek mężczyzna człowiek, zwróci uwagę, że poniewierają pozostałymi kobietami to usłyszy „nie masz macicy to się nie oddzywaj”…

    Obawiam się, że jedyna osoba którą ten rząd nie gardzi to już jest tylko pan prezes…

    Polubienie

 4. Nienawiść też można leczyć, podobno! I wcale tutaj nie chodzi o ten, czy inny jeszcze gorszy POtencjalnie rząd(TAK!!! TO MOŻLIWE, z ministrem zdrowia ze Szczecina, albo preziem „z całej Polski”) . Tu chodzi o Ciebie. Kobieto OMC.
  Ani KK, ani plucie na niego nie uczyni z Ciebie Człowieka! Wiara to nie religia. Świadomość to nie jej brak. Skasuj wreszcie te pieprzone schematy i zacznij myśleć! Jeśli jeszcze potrafisz?

  Polubienie

   1. Jestem weredykiem i zawsze stwierdzam tylko fakty. Można by wyjaśniać, lecz PO co elementarz.
    W skrócie. Twe wpisy zioną nienawiścią. Tak się realizujesz?
    A może to PO prostu geny Cimoszewicza?
    Owszem, obecne władze są beznadziejne, ale pijaczki typu kwasniaka czy thuske byłyby jeszcze gorsze. To nie opinia, to historyczne fakty.
    Wystarczy nauki!

    Polubienie

   2. O jejku jejku jaka Ty mądra jesteś! Podszkol się może z języka Obajtka! To jest ulubieniec prawicy, którą niby nie lubisz, a popierasz. Jeszcze Cię nie zablokuję!

    Polubienie

 5. Myślę, że nie uciekniemy od podziału zadań, odpowiedzialności i beneficjów pomiędzy kobietami i mężczyznami. Kobiety przecież walczyły na pierwszym froncie (np. w Bitwie Warszawskiej), jeździły na traktorach, były policjantkami, itd., itp., … i także mężczyźni prali, gotowali i opiekowali się niemowlakami. Niestety jednak wydajność określa przydatność obu płci, a to decyduje o wynagrodzeniu. Dlatego myślę, że walkę o wyższy status społeczny należy prowadzić nie z mężczyznami, a z przełożonymi, którymi przecież bywają także kobiety (a wtedy biada mężczyznom).

  Polubienie

  1. Ja piszę o tym jak są teraz w Polsce kobiety traktowane, bo Policja za nimi biega z pałkami i gazem! Są wrogami obecnej władzy i ta władza nienawidzi kobiet! Przypomnij sobie strajki kobiet i te obrazki z pałującą je policją i tylko o to mi chodzi!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s