PiS nie spadł nam z nieba – Polacy sami sobie wybrali ten los!

Może być zdjęciem przedstawiającym ulica

PiS nie spadł nam z nieba.
To Polacy sami sobie wybrali ten los!

Ulica główna w moim mieście i proszę spojrzeć na chodnik, na którym można było sobie złamać nogę, czy się potknąć i przewrócić – zdjęcie mojego autorstwa!

W wielu miejscach i w tym także, chodniki zostały załatane, a nie wymienione, gdyż miasto miało tylko tyle pieniędzy!

W pewnych miejscach chodniki zostały wyremontowane z rządowego funduszu inwestycji lokalnych, a ulica główna z pomocą funduszu Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Obejrzałam dzisiaj program na TVN-e „Czarno na białym”, w którym pokazano mechanizm rozdzielania funduszów inwestycji lokalnych i te dotacje otrzymały gminy i powiaty, które wybitnie popierają rządy PiS.

Inne miasta, gdzie władze nie sprzyjają temu rządowi nie dostaną ani grosza, czyli „0”

W moim mieście jest wciąż wiele do zrobienia, naprawienia, budowy nowych inwestycji, a skoro władze u mnie nie popierają tej władzy, to znajdziemy się w totalnym marazmie i bezruchu rozwojowym.

Każde miasto w Polsce i wioska potrzebują wsparcia finansowego, aby ludziom żyło się lepiej, ale tak nie będzie jeśli rząd uzna, że ta gmina, czy powiat nie jest godny tych pieniędzy!

Ludzie w moim mieście często mają pretensje do miejscowej władzy, że nic nie robi, a to nie jest tak, bo wszystko zależy od pieniędzy jakie miasto dostaje na różne inwestycje, czy też naprawy właśnie dróg, czy chodników!

W moim mieście dokonał się remont naszego, zabytkowego dworca kolejowego, ale miasto nie dostało ani grosza od tego rządu, a sfinansowano odbudowę przeważnie z dotacji unijnych:

„Dużą część kosztów inwestycji Gminy  pokryła unijna dotacja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
– Władze  pozyskały z Urzędu Marszałkowskiego unijne wsparcie w wysokości 4 mln zł, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. – Po zmianach dworzec stał się lokalną platformą organizacji społecznych. Prace modernizacyjne trwały od maja 2019 do początków września br.

Fundusze unijne przeznaczono na projekt, nadzór inwestorski, prace budowlane, montaż instalacji m.in. elektrycznej, działania bhp i ppoż. oraz na wyposażenie centrum. Koszt całkowity inwestycji to 5,2 mln zł”

https://stargard.naszemiasto.pl/choszczno-doczekali-sie-maja-pieknie-zrewitalizowany/ar/c1-7921281

Jeśli włodarze nie będą otrzymywali wsparcia finansowego od rządu, to ludzie będą mieli pretensje, że są mało kreatywni i w mieście nic nie robią.

Ludzie zapominają, że wszystko, co dzieje się w ich mieście, wiosce zależy od dotacji, a te pochodzą z naszych podatków,  o czym ten bezczelny rząd zapomina i nas okrada.

W wielu miejscach w moim mieście można znaleźć tablice, że coś zostało sfinansowane przez Unię Europejską i dlatego Polska w tej Unii musi pozostać, co nie podoba się Kaczyńskiemu, bo u niego wszystko musi być narodowe!

Przypomnijmy sobie jak to leciało, kiedy PIS wygrał wybory?

„Beata Szydło. Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przed wszystkim słuchanie obywateli – to są zasady, którymi będziemy się kierować; koniec z arogancją władzy i koniec z pychą – powiedziała  w exposé premier Beata Szydło.”

 

19 myśli na temat “PiS nie spadł nam z nieba – Polacy sami sobie wybrali ten los!

   1. Zapewne tak będzie. Oznacza to także, że ci, którzy odpowiadają za wybór PiSu też dostaną po dupie. Mało to pocieszające, zresztą zapewne nie będą o tym już wtedy pamiętali, cóż …

    Polubienie

   2. Dopóki dobiorą się do wyborców PiS upłyną długie lata, gdyż tak wiele jest do naprawienia. Mam nadzieję, że opozycja spisuje te draństwa i po kolei będzie je rozliczała, ale to będzie strasznie długi proces naprawy i rozliczeń!

    Polubienie

   3. Znam paru wyborców PiS i myślę, że najbardziej to oni ukarają sami siebie, skwaszeni i samotni, znowu nadęci, że im nikt nic nie daje, gdy się im przecież należy. Nie smuć się Sagulo, tylko dobrze żyj. Tulam mocno 😊

    Polubienie

   4. Nie będę żałowała nikogo z wyborców PiS. Trzeba było myśleć o Polsce, a nie o własnej próżności. Mam żal do Polaków, że zgubili gdzieś honor i patriotyzm. Dziękuję za dobre słowo świechno. Jest mi czasami bardzo ciężko, ale wywalę z siebie na blogu i jakoś lżej.

    Polubione przez 1 osoba

 1. Oczywiście na tej krętej drodze „obywatel-rząd” znajdują się m.in.: media (dostęp do masowych środków publikacji), wymiar sprawiedliwości, ogólnie rozumiana gospodarka, bezpieczeństwo wewn, i zewnętrzne, itp., itd., które kształtują m.in. światopogląd obywatela. Jak widać więc nie wszystko zależy od obywatela, a zmiana obecnego stanu to prawie stajnia Augiasza … ale czyścić trzeba. 😉

  Polubienie

 2. Przez kilka milionów głupców, którzy dali się przekupić własnymi pieniędzmi, siedzimy w tym gównie po uszy wszyscy.Teraz mamy władze która kradnie i kłamie w żywe oczy i kilka milionów kretynów którzy nie dostrzegają że PiS ciągnie ich nad przepaść. Za PO-PSL nie było raju, ale i nie było takiego koszmaru jakim Polska stała się odkąd ta mafia przejęła władzę.

  Polubienie

  1. PO i PSL też mają za uszami, ale takiej bandy nie było nigdy, bo nawet za PRL-u. Morawiecki pojechał do Macrona, aby Francja pomogła nam zbudować elektrownię atomową i strach się bać, bo czego się nie dotkną, to spierniczą.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s