Bo to wszystko nie tak ma być!

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i tekst „25 052 NOWE ZAKAŻENIA EMILEWICZ: WYCHODZIMY ZPANDEMII”

Dopóki nie opanuję nowego, narzuconego nam edytora, to będę dalej smutna, bo zrobili nam niechcianą zmianę i niespodziankę.

Takie zmiany są dobre dla ludzi młodych – lotnych i znających język angielski, a dinozaurom jest o wiele trudniej to opanować.

Weszłam na bloga o godzinie 12 i wszystko było w porządku, a gdzieś około godziny 13 nastąpiła zmiana i dostałam oczopląsu i nerwacji!

Z tego wszystkiego pomyliły mi się dni i myślałam, że dziś jest sobota, a nie środa.

Na razie wszystko mi fruwa i miga przed oczami i muszę uzbroić się w cierpliwość, czego i Wam, zaskoczonym życzę!

Najbardziej mnie zdenerwowało, że Wasze komentarze są źle tłumaczone i trzeba je zgadywać czasami.

Już jestem zmęczona tym koronawirusem moi drodzy, bo z pewnością i Wy macie tego, wszystkiego dość!

Weszłam dzisiaj do sieci i sprawdziłam ile trwała na świecie tzw. „hiszpanka” i oto dane z tamtych lat:

„Patogen przyczynił się do wybuchu światowej pandemii w latach 1918–1919, choć niektóre źródła za datę jej zakończenia podają rok 1920. W czasie trwania tej wielkiej epidemii w wyniku hiszpanki zmarło od 50 do 100 mln ludzi, a z szacunków wynika, że zaraziło się nawet pół miliarda osób na całym świecie”

Trwała więc dwa lata i skosiła miliony istnień ludzkich i zdaje się, że czeka nas to samo z COVID19.

U mnie w klatce choruje młody sąsiad, który stracił węch i smak. Razem z rodziną znajduje się w domowej kwarantannie.

Pomaga im Mąż w zakupach, tak jak sąsiad pomagał nam, kiedy nas też złożyło!

Z kolei bardzo mocno choruje w szpitalu koleżanka mojej Córki, którą wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej, aby podawać jej więcej tlenu.

Ona ma dwoje dzieci i po swojemu modlę się za kobietę.

Już nie wiadomo z jakiego powodu jestem wściekła, ale z pewnością na ten rząd, który wiele razy wmawiał nam, że pandemia jest w odwrocie, kiedy dziś było apogeum zachorowań, a nijaka Emilewicz znowu wmawia Polakom, że jest świetnie, bo wychodzimy z pandemii, kiedy w szpitalach brakuje już wszystkiego!

Niżej wklejam apel „Piaska” – piosenkarza, który leży w szpitalu i prosi, abyśmy wszyscy na siebie uważali!

Wredni ludzie na ten apel odpowiedzieli szyderczo, że to jest jego „rola życia”

Kompletnie nie pojmuję tego, że w czasie trzeciej edycji koronawirusa – bardzo groźnej ludzie wciąż są tacy wredni!

Nie jesteśmy zaszczepieni z Mężem i choć jesteśmy ozdrowieńcami, to coś mi mówi, że możemy zarazić się drugi raz, choć bardzo uważamy i Wy uważajcie na siebie kochani!

Oto lista obostrzeń od soboty!

Rząd ponownie wprowadza obostrzenia na terenie całego kraju od najbliższej soboty 20.03 do 9.04❗ Nauczanie w klasach 1-3 znów tylko zdalnie❗Zamknięte hotele z wyłączeniem hoteli robotniczych i podróży służbowych❗Zamknięte kina, teatry, galerie sztuki, muzea, kasyna❗Ograniczona działalność galerii handlowych❗Zamknięte baseny, sauny. solaria.

10 myśli na temat “Bo to wszystko nie tak ma być!

 1. Sagulo, ja to się już boję odzywać do znajomych, bo co kontakt, to horror 😦
  Edytorem naprawdę się nie przejmuj. Rób swoje, pisz znaczy 🙂 a po krótkim czasie zapomnisz, jak wyglądał edytor klasyczny. Musisz znaleźć, natomiast, gdzie wybiera się język. Ja jestem informowana po polsku.

  Polubienie

 2. Kto był draniem, gorzej nie napisze, to takiemu covid nie podskoczy. Będzie bydke zdychac a dokuczć ludziom nie przestanie.
  Tyle ogarnęłaś to da się ogarnąć, klasyczny zabrali to opanujesz mniej klasyczny-głowa do góry.

  Polubienie

 3. Masz rację, że poprzednia moja rada wejścia na panel administracyjny WordPressy jest dość ryzykowna, bo nie znając angielskiego można np. skasować sobie bloga (to jest do odtworzenia), dlatego ta porada jest kierowana do wszystkich blogerów z WordPressy, którzy napotkali problem z edycją. Otóż można pisać w dowolnym edytorze, nawet w notatniku, a potem tylko metodą „kopiuj/wklej” wstawiać gotowy tekst do bloga. Być może jakieś bardziej wymyślne szablony tego nie tolerują, ale i to można obejść. Tym, którzy lubią eksperymentować proponuję np. założenie kolejnego bloga i na nim ćwiczenie różnych moich porad. Potem można ćwiczebny blog skasować albo wykorzystać go jako brudnopis.
  A więc powodzenia! 🙂

  P.S. Dzisiaj rozśmieszyła mnie informacja o prezydencie Tanzanii, który rozprawił się z Covidem-19 modlitwą i 3 dniowym postem. Gdy ogłosił, że pandemii już nie ma w jego kraju Covid się zbiesił i „załatwił” prezydenta na śmierć. Może warto się pomodlić, o podobną łaskę dla Polski? 😉

  Polubienie

  1. Czytam o tym z Tanzanii i niech mu ziemia lekką będzie. Zrobiłam pierwszą notkę w nowym edytorze i chyba nieźle mi to wyszło, choć pisze się wolniej, bo trzeba uważać na dziwne opcje, ale chyba z czasem opanuję. Dzięki Andrzeju za wszelkie rady.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s