Oddam za darmo!

Kiedy jeszcze pracowałam, to kupiłam mojej mamie taki płaszczyk, jesionkę, czy jak to tam nazwać.

https://harro.pl/ 1.0 daily https://harro.pl/ 0.1 daily https://harro.pl/ksiazki-i-komiksy/8-dodruk-carciphona-tom-1.html 0.9 2017-10-23T10:16:33+02:00 daily http://harro.pl/122-large_default/dodruk-carciphona-tom-1.jpg Dodruk: Carciphona tom 1 https://harro.pl ...

Kupiłam w butiku i naprawdę sporo za to zapłaciłam, ale bardzo się cieszyłam, że mogłam zrobić jej przyjemności, kiedy emerytura emeryta w Polsce nie jest oszałamiająca.

Mama nosiła to, ale nie codziennie, gdyż zakładała tylko na specjalne okazje i dlatego ta rzecz nie jest zniszczona.

Może na zdjęciu tego nie widać, ale po oddaniu do pralni chemicznej odzyska swój blask.

Po śmierci mamy ta rzecz wróciła do mnie i myślałam, że będę w tym chodziła w chłodniejsze dni, ale tak się nie stało.

Kiedy się dowiedziałam, że własna matka mnie odepchnęła, a dowiedziałam się tego po jej odejściu, to czuję do tej rzeczy niechęć i nigdy jej na siebie nie nałożę z powodu ogromnego żalu!

Wisi w szafie już dwa lata i nie mam go komu oddać, a nie wyrzucę na śmietnik, bo sądzę, że może się przydać jakieś pani w moim wieku, kiedy  jej emerytura jest niska i nie stać jej na kupowanie odzieży!

Płaszczyk jest bardzo lekki i z pewnością będzie pasował na panią do 80 kilogramów i o wzroście 164  centymetrów.

Oddam za darmo i jeśli ktoś napisze mi na mejla swój adres, to prześlę z chęcią, a jeśli nie, to zaniosę do do jakiegoś domu pomocy społecznej!

Mój mejl: – kalinaxa@wp.pl

Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku

29 myśli na temat “Oddam za darmo!

 1. Moja mama miała mnóstwo rzeczy. Przytłaczająco dużo. Wszystkie, łącznie z futrami, spakowaliśmy z synem do worków i wyrzuciliśmy. Ludzie teraz wybredni, nawet jak dostają za darmo. Nie mieliśmy głowy ani sił, żeby dopytywać, czy ktoś nie zechce.

  Polubienie

   1. Czego z Siostrą po Mamie nie zdołałyśmy rozprowadzić wśród znajomych, zleciłyśmy komuś do spalenia w piecu. Nie umiałyśmy przejść bariery, żeby rzeczy po Mamie walały się na śmietniku.

    Polubione przez 1 osoba

   1. U mnie są takie pojemniki postawione przez Caritas, ale tam ludzie zamiast dbać o tę odzież, to ją niszczą wrzucając śmieci i one powinny być monitorowane.

    Polubione przez 1 osoba

   2. Nie ma niestety i szkoda wsadzać tam ubrania! Wolę zanieść w dobre ręce, bo trzeba dzież szanować, kiedy na wyprodukowanie jednej bluzki zużywa się 20 litrów wody!

    Polubione przez 1 osoba

   3. Poradzę sobie i trafi do osoby wybitnie potrzebującej, Odzież trzeba szanować, bo jakże często w Chinach i w innych miejscach produkują ją dzieci za marną płacę!

    Polubione przez 1 osoba

 2. Jeszcze jakieś 50 lat temu odzież produkowano ze 100% jakościowo towarów sukienniczych. Dzisiaj większość odzieży produkuje się z odpadów, zmiotek, a nawet z przypadkowych materiałów jak np. odpady polietylenowe, co powoduje, że po jakimś czasie stają się niezdatne do użytku.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s