Bezduszność tego rządu!

Logo Siepomaga

Jak wszyscy wiemy, to dla akolitów z PiS-u liczy się każde życie!

Nawet kiedy matka nosi w łonie dziecko bez mózgu i z wadami letalnymi, to musi je urodzić!

Przeciw takim przepisom tysiące, polskich Kobiet wyszło na ulicę wyrażając swoją niezgodę na tak brutalne przepisy!

Ten rząd skazuje wiele Kobiet na niewyobrażalne tortury, a potem, kiedy dziecko umrze nie mają one żadnej psychologicznej pomocy i zostawione są same sobie ze swoją traumą!

Wszyscy pamiętamy, kiedy Adrian swoim niecnym podpisem przypieczętował 2 miliardy na kurwizję ograbiając tym samym ludzi chorych na raka!

Taka jest teraz Polska i nóż w kieszeni się otwiera, kiedy czytamy w sieci prośby o pomoc finansową, bo w Polsce skończyły się metody leczenia i jedyną nadzieją jest leczenie za granicą, jako ostatnia deska ratunku życia!

Nie wiem jak w innych krajach wygląda pomoc państwa dla ludzi i dzieci chorych onkologicznie, kiedy muszą za wiele pieniądze kontynuować leczenie za granicą!

Jak to jest w Szwecji, Danii, Norwegii – w krajach stawiających na dobro rodziny!

U nas wygląda to tak, że trzeba żebrać pieniądze na leczenie od nas – od społeczeństwa, które jest empatyczne i pomaga na różnych zbiórkowych portalach!

Z dnia na dzień zachorowała na guza mózgu dziewczynka, która była zdrowa!

Aurelka najpierw dostała bólu głowy i z dnia na dzień czuła się już tylko gorzej!

Szybko okazało się, że w Polsce wyczerpano wszelkie metody leczenia i w Nowym Jorku są zaledwie 3 miejsca dla takich przypadków.

Czas biegnie i do tej pory uzbierano zaledwie 720 398 zł (40,36%)BRAKUJE JESZCZE 1 064 271 ZŁ.

Koniec zbiórki nastąpi 5 maja 2021 roku i jeśli dziecko nie trafi za granice, to po prostu umrze!

Leczenie za granicą wycenione jest na 400 tysięcy dolarów i mam nadzieję, że organizowane akcje charytatywne i wszelkie koncerty pozwolą na uzbieranie pełnej sumy!

Dziewczynka pochodzi z mojego województwa i piszę to dlatego, że trzeba pomagać, choć nasze państwo nie zrobi w tej sprawie NIC!

Ja wiem, że tak wielu prosi o pomoc i wszystkim się nie da – po prostu się nie da!

Cóż ja mogę zrobić, bo wsparłam finansowo, a także nagłośniłam zbiórkę na moim fan – page, na którym mam dwa tysiące obserwujących!

Może ktoś zechce wesprzeć choć złotówką, dolarem, a link podaję :

https://www.siepomaga.pl/aurelia-maczkowska?fbclid=IwAR2lN90_1VrvddAp42AOnPPQ8gFY0KXR2ys6UjBqbsgrPt3k0vQKT5d2iGQ

Życie runęło nam w jednej chwili! Naszą córeczkę po prostu zabolała głowa, byliśmy pewni, że jest to skutek zmiany okularów. „Pewnie musi się przyzwyczaić do nowych szkieł” – pomyśleliśmy. Nazajutrz nie było poprawy, wręcz przeciwnie stan Aurelii pogorszył się.

Doszedł ból oczu, podwójne widzenie oraz zachwianie równowagi. Zgłosiliśmy się do specjalisty na badania z myślą, że nazajutrz wróci już wszystko do normalności. Tak się nie stało… Trafiliśmy do Szpitala „Zdroje” w Szczecinie. Wykonano tomograf komputerowy głowy. „Guz mózgu” – te słowa wypowiedziane z ust lekarza wbiły nas w ziemię. Szok, niedowierzanie, rozpacz. Nasze 12-letnie dziecko, nasza jedyna córka, zdrowa dziewczynka okazuje się z dnia na dzień śmiertelnie chora! „Jak to możliwe? Dlaczego ona? To niemożliwe! To na pewno pomyłka!” Te i wiele innych myśli ciągle krążą w naszych głowach.

Aurelia Mączkowska

W kolejnych dniach otrzymujemy coraz to gorsze informacje – guz zlokalizowany jest na pniu mózgu, obszarze, który odpowiada za wszystkie życiowe funkcje. Następnie, że guz jest rozlany, nieoperacyjny. Nie można było wykonać biopsji ze względu na ułożenie guza, dlatego lekarze przypuszczają, że guz to glejak. Tak wynika z rezonansu. Lekarze chcą zastosować chemioterapię. Wyniki Aurelii będę jeszcze skonsultowane w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, po nich zostanie dokładnie zaplanowane leczenie. Aurelia, nasza jedyna, długo wyczekiwana córeczka przyszła na świat 19 marca 2008 roku. Obecnie ma 12 lat i uczęszcza do 7. klasy Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim.

Aurelia to wspaniała dziewczynka, wesoła, uśmiechnięta, z poczuciem humoru, pełna energii i kreatywnych pomysłów. To również bardzo pilna uczennica, laureatka wielu konkursów wojewódzkich, a także ogólnopolskich. Nauka to jej pasja, a szczególnym zamiłowaniem jest język niemiecki i historia.. Jest chlubą szkoły i naszą dumą. Jest także wspaniałą wnuczką, przyjaciółką, koleżanką. Ma dobre serce, czułe na krzywdę i potrzeby innych. Aurelka uczestniczyła we wszystkich możliwych akcjach charytatywnych organizowanych w szkole i poza nią. Nagle choroba zaatakowała i zmieniła całkowicie jej życie. Wydarzenia minionego tygodnia oraz diagnoza zburzyły cały jej dotychczas poukładany świat.

Do tej pory to Aurelia pomagała innym, teraz ona potrzebuje wsparcia i pomocy. Pomimo że stoimy dopiero u progu leczenia, wiemy, że by ratować Aurelię potrzebujemy ogromnego wsparcia finansowego. Prosimy wszystkich ludzi o dobrym sercu, by pomogli nam uratować jedyny sens naszego życia… sens, którym jest Aurelia

https://www.siepomaga.pl/aurelia-maczkowska?fbclid=IwAR2lN90_1VrvddAp42AOnPPQ8gFY0KXR2ys6UjBqbsgrPt3k0vQKT5d2iGQ

11 myśli na temat “Bezduszność tego rządu!

 1. Tyle jest próśb o pomoc, tyle ludzkiego nieszczęścia 😦 Obawiam się, że ofiarność ludzi niebawem się skończy. Zwyczajnie nie podołają finansowaniu w zastępstwie państwa leczenia, które w Polsce nie jest dostępne. Już WOŚP wspiera ochronę zdrowia jak może.

  Polubienie

   1. Tyle, że chcieć, a móc, to dwie różne sprawy. Inflacja, czyli spadek realnych dochodów to fakt. Już niedługo będziemy każdą złotówkę obracać dwa razy, zanim wydamy. Nawet na własne leczenie. Kasa państwowa jest pusta.

    Polubienie

 2. Gdzieś wyczytałem, że ten rząd przekazał Rydzykowi już ponad 300 milionów. Za te pieniądze można by uratować wiele dzieciaków, wielu osobom pomóc, a oni wolą pchać kasę w Toruńskiego pazernego skurwysyna. Ten rząd tak naprawdę ma w dupie dzieci, ma w dupie nas wszystkich. Dla nich liczą sie własne kieszenie, a ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy muszą radzić sobie sami.

  Polubienie

  1. Ja Stasiu mam nadzieję, że ludziom uda się zebrać pieniądze na leczenie tego dziecka i wielu innych, gdyż mimo wszystko lubimy pomagać, choć w narodzie jest wielu skurczybyków!
   Rydzyk ciągnie kasę ile się da, ale może dożyję, że ten niecny proceder się kiedyś skończy, a Rydzyk bez kasy zejdzie na samo dno!

   Polubione przez 1 osoba

 3. Temat trudny, którego nie udało się do końca rozwiązać nawet w czasie t.zw. „Złotej Epoki Gierka”, znanej ze swej „nadopiekuńczości”. To prawda, że „kaczyści” zamiast wspomagać kurwizję, mogli pieniądze przeznaczyć dla chorych, ale i prawdą jest, że to samo mogły zrobić „lemury”, zamiast ułatwiać kredyty dla „Amber Gold”, czy „OLT Express Lot”.

  Polubienie

  1. Lemury chyba nie płaciły chyba Rydzykowi Andrzeju. Ja rozumiem, że trzeba pomagać, bo wpłacamy też Owsiakowi, ale za te pieniądze kupowany jest sprzęt. Oni i w przyszłym roku dadzą kolejne miliardy na szczujnię!

   Polubienie

   1. Lemury chciały płacić Rydzykowi (to dlatego Tusk wziął drugi ślub kościelny, aby przechrzcić się na rzymskiego katolika 😉 ), ale Kościół odciął się od heretyka Tuska. Tak więc tusk i lewica zaczęły inwestować w WOŚP. I dobrze się stało! Bo na to warto się zrzucać, to jedyna taka organizacja zrzeszająca na całym świecie ludzi dobrej woli.

    Polubienie

 4. To jest właśnie dla mnie najbardziej niezrozumiałe. Medycyna dokonała tylu niesamowitych rzeczy. Poznajemy coraz to nowsze metody leczenia…i co z tego jeżeli koszty są tak wysokie, że tylko wybrańcy mogą sobie na to pozwolić. Świat jest chory i to jest bardzo smutne.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s