Auschwitz nie będzie własnością polityków PiS!

Barbara Wojnarowska-Gautier [Tylko u nas] B. Więzień Auschwitz i ofiara

Dwa, a może trzy razy pisałam na blogu o byłej więźniarce Obozu Auschwitz – Barbarze Wojnarowskiej – Gautier.

Pisałam w kontekście, że znam ją z forum seniora, na którym z początku była dla mnie bardzo miła, a potem zaczęła mnie niszczyć i wiele innych zarejestrowanych tam kobiet.

Ja wiem, że to zła kobieta jest po wszystkich atakach na mnie, ale jak to mam w charakterze – wybaczyłam i przeżyłam.

Teraz to jest już mocno, starsza pani, która długo mieszkała w Hiszpanii, a po powrocie do Polski obeszła prawicowe media opowiadając o swoim dzieciństwie w Auschwitz.

Oczywiście miała do tego prawo, chcąc po sobie zostawić swoje życiowe świadectwo i nikt o to pretensji nie powinien mieć, że to działo się w mediach rządowych PiS.

Stało się w ostatnich dniach coś strasznego, bo Minister Kultury Gliński mianował Beatę Szydło na Dyrektora Muzeum w Auschwitz, mimo braku jakichkolwiek kompetencji na to stanowisko!

Nie wystarczy, że Szydło mieszka blisko Oświęcimia i to oburzyło strasznie dotychczasowych zarządzających i z  organu odeszły trzy osoby: filozof i działacz społeczności żydowskiej Stanisław Krajewski; historyk i były dyrektor krakowskiego oddziału IPN Marek Lasota oraz była wicedyrektorka Muzeum Auschwitz-Birkenau i przewodnicząca Rady w poprzedniej kadencji Krystyna Oleksy.

Ja napisałam na Facebooku, że Szydło – wara ci od Auschwitz i precz ręce od Narodu Żydowskiego!

Auschwitz jest własnością ludzkości i nigdy nie powinien wpaść w łapy polityków, którzy z Auschwitz chcą sobie zrobić następne Muzeum tylko należące do Polski!

Nie udało im się na razie przejąć niezależnych, wolnych mediów, to kładą łapy na Auschwitz, w którym zginęły różne narodowości, a najwięcej znienawidzonych przez Hitlera – Żydów!

Była więźniarka jednak napisała list w obronie Beaty Szydło wspierając ją na tym stanowisku, plując w twarzy innym, jeszcze żyjącym, którzy nie chcą, aby Muzeum wpadło w łapy polityków!

Brzydko pani Basiu i nie rozumie pani jednego, że rządy PiS mają się ku końcowi, a szczury zaczynają uciekać z tonącego okrętu i dlatego Gliński wymyślił sobie ciepłą posadkę dla Beaty Szydło za niezłe pieniądze mimo braku kompetencji!

Trzeba myśleć seniorko, że kariera Szydło kończy się w Parlamencie Europejskim i trzeba gdzieś zwiewać jak Gang Olsena.

Popełniła pani jeszcze jedną podłość, bo napisała pani list w liczbie mnogiej, a podpisała się pod nim tylko pani!

Posłowie KO wystosowali pismo, aby Szydło pozbawić tego stanowiska i mam nadzieję, że to wkrótce nastąpi po przegranych wyborach przez PiS!

Zdrówka życzę, bo wiem, że niedomaga mocno pani!

„Więzień Auschwitz i ofiara „dr” Mengele do Premier Szydło: Wobec ataków wyrażamy pełne wsparcie

17.04.2021 

Jako Redakcja otrzymaliśmy list otwarty Barbary Wojnarowskiej-Gautier byłego Więźnia Auschwitz i ofiary nieludzkich eksperymentów „medycznych” niemieckiego potwora „dr” Mengele. List publikujemy w całości

Warszawa, 16 kwietnia  2021 rok   

Szanowna Pani Premier, 

W imieniu Komitetu 14 czerwca i własnym składam gratulacje za nominowanie Pani do Rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau , przez Pana Wicepremiera, Ministra MKiDN, prof. Piotra Glińskiego. 

Zdajemy sobie sprawę, że przyjęcie tej nominacji nie było dla Pani łatwą decyzją i wiąże się z dodatkowymi obowiązkami na tym ważnym terenie, będącym żywą spuścizną po milionach pomordowanych przez Niemców , niewinnych ludzi wszystkich narodowości, różnych religii i przynależności społecznej. 

Wierzymy, ze Pani obecność w Radzie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, która jest ciałem opiniodawczym powołanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na mocy Ustawy o muzeach, wniesie dużo pozytywnego do pracy Rady, której zadaniem jest miedzy innymi sprawowanie nadzoru nad wypełnianiem przez Muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa. 

A wobec ataków na Pani kandydaturę wyrażamy pełne wsparcie.

 Pozostaje z poważaniem, 

Barbara Wojnarowska Gautier 

Przewodnicząca Komitetu 14 czerwca 
B. Więzień KL Auschwitz i ofiara eksperymentów medycznych „dr” Mengele

 • Autor: cyk
 • Źródło: Tysol.pl
 • Data: 17.04.2021 13:06″

https://www.tysol.pl/a64309-Tylko-u-nas-B-Wieznia-Auschwitz-i-ofiara-dr-Mengele-do-Premier-Szydlo-Wobec-atakow-wyrazamy-pelne-wsparcie

11 myśli na temat “Auschwitz nie będzie własnością polityków PiS!

 1. Kiedy ma się tak traumatyczne przejścia, to trzeba patrzeć na świat świadomie, a nie pod wpływem emocji szkodzących ogółowi!
  Ta kobieta zatraciła się w nienawiści do Polski Tuska!

  Polubienie

 2. To jest straszne – pisowcy nawet byłych więźniów obozu zdołali poróżnić!
  Z not i artykułów dostępnych w sieci, a dotyczących życiorysu pani Gautier wynika, że w Auschwitz II-Birkenau przebywała od sierpnia 44r. – do wyzwolenia obozu, w styczniu 45r. Miała wtedy 3,5 – 4 lata. Padła ofiarą eksperymentów Josefa Mengele. To okropne, tak jak nieludzkie były wtedy czasy. Nie wiem, w jakim stopniu nazistowscy zwyrodnialcy skrzywdzili to dziecko. Ważne, że przeżyło.
  Obecnie Pani ta dożyła osiemdziesięciu lat, czyli przez ponad pół wieku kształtowały się jej poglądy. Przez ten czas bardzo aktywnie działała, jako były więzień obozu: brała udział w rocznicowych uroczystościach, udzielała wywiadów, napisała wiele artykułów n/t Auschwitz. Odebrała również należne jej odszkodowanie.
  Udzielając wywiadów (zazwyczaj w pisowskich mediach) wyraża zwykle kontrowersyjne opinie, np. porównała zarząd muzeum Auschwitz do ” nazistowskich kapo”.
  Domaga się, oburza, krytykuje, obraża, ciągle czuje się nieuhonorowana, słowem : rozrabia.
  Nie pomagają nawet protesty innych byłych więźniów (klik)
  Z małego, skrzywdzonego dziecka wyrósł wstrętny, złośliwy, wredny babsztyl.

  A awans Szydło i ta jej nowa fucha… no ręce opadają…!

  Polubione przez 1 osoba

 3. Gosiu świetnie się przygotowałaś do swojego komentarza, bo to wszystko jest prawda. Uważam, że jako dziecko nie pamięta zbyt wiele, ale jak napisałaś – rozrabia i obraża.
  Szydło jest na ustach zagranicznych mediów i ona wstydu nie ma za grosz!

  Polubienie

 4. To nie jest pierwsze, a sądzę, że i nie ostatnie, muzeum zaanektowane prawem Kaduka przez PiS. Muzeum Solidarności, Muzeum Śląskie, Polin…Muszą czuwać bacznie nad historią, bo a nuż jakaś prawda nie będzie narodowa 🙂 Tyle, że prawda jak oliwa, zawsze i tak na wierzch wypływa.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s