Oszustka bez serca!

Kosztowna znajomość z fryzjerką - Interwencja

Już pisałam raz o fryzjerce z mojego miasta, która na „bezczela: oszukała kilka, dobrych osób, które chciały jej finansowo pomóc!

Dzisiaj reporterzy programu „Uwaga” na TVN ponownie wyemitowali dokument w tej samej sprawie.

Fryzjerka miała zakład o minutę od mojego domu i czasami szłam do niej, aby ściąć sobie włosy!

Pamiętam, że kiedyś fryzjerka ostro dawała z alkoholem i pewnego dnia zapukała do mojego domu prosząc o 500 złotych pożyczki, bo jej mąż złamał nogę i nie zarabia, a ona nie ma za co zapłacić za czynszu.

Wiedziałam od razu, że potrzebuje pieniędzy na alkohol i kategorycznie odmówiłam.

Potem nigdy więcej mnie nie nagabywała w sprawie pieniędzy i nawet na swój sposób ją lubiłam.

Sprawa jest bardzo głośna, bo zajął się nią Polsat, a teraz TVN!

Poszkodowane osoby zmanipulowane przez fryzjerkę wzięły na siebie w chwilówkach nawet po 20 kredytów i teraz nie mogą się doczekać, aby ona to spłacała.

Kiedy dzwonią, to najczęściej telefon milczy, albo słyszą, że skoro podpisały, to niech sobie teraz spłacają!

Naciągnęła swoje, stałe klientki, które czesały się u niej od lat.

Jak to bywa w zakładach fryzjerskich, w których zawiązują się ścisłe znajomości i zaufanie, które wykorzystała perfidna oszustka.

Na początku spłacała te kredyty, a kiedy przestała oszukane kobiety wpadły w szok, bo to sprawiło, że komornik wszedł im na emerytury i obecnie nie mają z czego żyć!

Zostaje im 150 złotych na życie, a także wyprzedają biżuterię, aby zapłacić czynsz.

Mnie zastanawia to, że jak można dać się tak zmanipulować i brać kredyty, bo fryzjerka brała te kobiety na litość, że mąż, albo wnuczka są chorzy na raka.

Prawdopodobnie kredyty licząc wspólnie wyniosły półtora miliona złotych, z których fryzjerka wybudowała sobie dom wolnostojący!

Teraz śmieje się w twarz tym starym kobietom i drwi, że same tego chciały.

Piszę o tym dlatego, że jakże nigdy nie wiemy, co siedzi w drugim człowieku, który rano wstaje i na spokojnie patrzy sobie w twarz.

Podobno sprawa jest w sądzie, ale oszustka może uniknąć kary, po nigdzie w papierach nie ma jej podpisu!

Weszłam na Facebooka programu „Uwaga”, a tam nie brakuje dobrych ludzi, którzy szukają namiaru na jedną z oszukanych, która sprzedała biżuterię od męża, aby opłacić czynsz.

Być może uda się założyć zbiórkę dla tej biednej, starszej pani!

12 myśli na temat “Oszustka bez serca!

 1. Sąd ma niewielką możliwość manewru, o ile nie zabezpieczyły się jej podpisem pod umową spłacania ICH długów, bo w świetle prawa, to długi tych dobrodusznych kobiet. Mogą ja pozwać w sądzie cywilnym, tam nie trzeba dowodów, ale czy wygrają?

  Polubienie

 2. Można powiedzieć że fryzjerka ostrzygła „na zero”. To niestety nie pierwsza taka sprawa. Nie brak skurwysynów którzy żerują na dobrych sercach ludzi. Nie potrafię pojąć jakim trzeba być człowiekiem, by zrobić coś takiego!

  Polubienie

   1. Oglądałem na YouTube wczoraj ten reportaż i ludzie mają przez tą kurwę długi z jakich się do śmierci nie wygrzebią… Ale trochę sami są sobie winni, bo brali po kilka pożyczek na kwoty jakie dla przeciętnego śmiertelnika są olbrzymie…

    Polubienie

   2. Stasiu piszę, że ja stara jestem, ale w życiu bym się tak nie dała wciągnąć! Przecież chyba nie miały swojego rozumu! Gdzie rodziny, aby tłumaczyły, że nie wolno dać się oszukać!

    Polubione przez 1 osoba

   3. Z tego co widziałem, to jedna z kobiet biorących pożyczki ukrywała to przed mężem, a potem okazało sie że jej mąż też brał pożyczki i ukrywał to przed nią! A teraz długie lata będą płacić za swoją naiwność…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s