Każdy z nas powinien mieć wybór!

Może być zdjęciem przedstawiającym drzewo i niebo
Może być zdjęciem przedstawiającym drzewo i niebo

Kiedy wiosna buchnie majem, to taki mam widok z balkonu!

Tylko tak chciałam Wam pokazać, bo zieleni mi nie brakuje!

Już pisałam, że jestem po seansie filmu pt. „Bez pożegnania” z cudowną Susan Saradon!

Film ten siedzi mi w głowie i chyba z racji wieku mielę go i rozbieram na cząstki!

Lili zachorowała na raka i po pewnym czasie odjęło jej władzę w połowie ciała.

Z każdym dniem słabła i opadała z sił!

Dużo rozmawiała ze swoim mężem, który był lekarzem o tym, co ją dalej czeka!

Mąż będąc wobec niej szczery uświadomił ją, że przyjdzie czas, iż będzie musiała być podłączona do wszystkich rurek do oddychania, karmienia i stanie się po prostu warzywem.

Dużo ze sobą rozmawiali i Lili podjęła decyzję o eutanazji, gdyż nie wyobrażała sobie, że będzie takim ciężarem dla męża i rodziny!

Zwołała rodzinne spotkanie i przyjechały jej dwie, dorosłe córki, najlepsza przyjaciółka, oraz zięć i wnuk!

W środku roku zażyczyła sobie, że trzeba zorganizować Boże Narodzenie i mąż w domu ustawił choinkę i przygotowano wigilijne potrawy.

Lili przygotowała prezenty i po prostu rozdała swoją biżuterię córkom, a mężowi wręczyła swoją obrączkę!

Przy stole było dużo rozmów i zamknięto sprawy niedokończone i choć córki wiedziały, co się ma wydarzyć, to nie chciały się na to zgodzić!

Płakały i się złościły, ale Lili oznajmiła, że to jest jej decyzja i nieodwołalna!

W szafce stał płyn, który jej mąż jako lekarz załatwił!

Przyszedł ten dzień i Mąż Lili podał jej ten specyfik, a obok matki leżały w nią wtulone córki!

Lili zasnęła na wieki, a zaraz potem rodzina się rozjechała, aby nie wzbudzać podejrzeń u władz, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości!

Mąż poszedł na długi spacer, co było uzgodnione z Lili, aby w razie czego zeznać, że to ona sama popełniła samobójstwo!

Piszę o tym dlatego, że każdy z nas w razie niewyleczalnej choroby miał wybór, tak jak to się dzieje w Holandii i trzeba zadać sobie pytanie czy to Holendrzy są mordercami, czy Hitler, który zagazował miliony ludzi zdrowych!

Wielka szkoda , że w tym katolickim kraju Polsce, nie rozmawia się o tym wcale, a powinno!

Skazuje się ludzi na konanie w domu w boleściach, albo w hospicjach i to uważam za nieludzkie!

„Rekordowa liczba eutanazji w Holandii! Samobójstwo w asyście lekarza wybrało kilku pacjentów… chorych na Covid-19.

W zeszłym roku w Holandii poddano eutanazji rekordową liczbę 7 tys. osób. Część z nich wybrała samobójstwo w asyście lekarza w rozpaczy po zarażeniu się z Covid-19.

Holenderskie Regionalne Komisje Kontroli Eutanazji, które śledzą śmierci pacjentów w asyście lekarza i monitorują, czy zostały spełnione wszelkie kryteria, zarejestrowały w zeszłym roku 6938 przypadków eutanazji, co oznacza wzrost o nieco ponad 9 proc. w porównaniu do roku 2019.

„Coraz więcej pokoleń postrzega eutanazję jako rozwiązanie”

Ostatni podobny wzrost liczby eutanazji odnotowano w Holandii w 2017 roku. W 2018 liczba ta spadła do 6126 osób, najprawdopodobniej z powodu aktów oskarżenia przeciw lekarzom wykonującym eutanazję w Holandii i Belgii, które zresztą zostały oddalone.

Przewodniczący Regionalnych Komisji Kontroli Eutanazji Jeroen Recourt powiedział w rozmowie z gazetą „Trouw”, że nie jest zaskoczony rekordową liczbą przypadków eutanazji.

Te dane stanowią część większego rozwoju

— przekonywał.

Coraz więcej pokoleń postrzega eutanazję jako rozwiązanie w sytuacji cierpienia, które jest nie do zniesienia

— wyjaśniał. Dodał, że „pomysł, że eutanazja jest opcją na wypadek beznadziejnego cierpienia daje ludziom wiele pokoju”.

Kto prosi o eutanazję?

Najczęstszym powodem prośby o eutanazję jest diagnoza nowotworu (5 tys. przypadków). W czterech przypadkach osoby zdecydowały się na eutanazję ze względu na cierpienia spowodowane koronawirusem.

Poważnie zachorowali z powodu tego wirusa

— mówi Recourt w rozmowie „Trouw”.

Na przykład ci starsi ludzie zarazili się zapaleniem płuc, ale nie chcieli trafić na intensywną terapię. Albo wylądowali w ośrodku rehabilitacyjnym bardzo słabi

— stwierdził Recourt podkreślając, że śmierć z powodu Covid-19 może być straszna i i ci ludzie „chcieli tego uniknąć”.

Holandii eutanazja dozwolona jest od 2002 roku. W październiku rząd poinformował, że przedłoży projekt ustawy zezwalającej na eutanazję dzieci za zgodą rodziców. Rozważa także rozszerzenie kryteriów dopuszczania eutanazji o ludzi, którzy nie cierpią na żadne schorzenie, ale „zmęczyli się życiem”.

aw/LifeSiteNews

25 myśli na temat “Każdy z nas powinien mieć wybór!

 1. W polskich szpitalach życie ludzi ciężko chorych skracane jest głodowymi racjami żywieniowymi (biada temu, kto nie ma odwiedzającej go i dokarmiającej rodziny), ale to jest wg rządu dopuszczalne, bo to Pan daje. Teraz żądzą Pany i Centrala. Żadnych własnych pomysłów, Matka Ojczyzna powie, co masz urodzić i jak umrzeć. Nie będzie więc dyskusji o eutanazji jeszcze jakiś czas.

  Polubienie

   1. Nigdy to mocne słowo i najczęściej nie odpowiada rzeczywistości. Kiedyś dojdzie, tyle, że dla wielu osób zmiany (nie tylko w tej kwestii) przychodzą zbyt późno.

    Polubienie

 2. Obawiam się, że trzeba wielu, wielu lat, by Polskie społeczeństwo w ogóle dojrzało do debaty na temat eutanazji. Jesteśmy krajem zacofańców, czego najlepszym dowodem są rządy PiSu i nie ma co liczyć by to się szybko zmieniło. Każdy powinien decydować o swoim życiu, bo akurat ono jest tylko i wyłącznie naszą własnością i ani rząd, ani nikt inny, nie ma prawa sie w nie wpierdzielać, ani mówić nam jak mamy żyć czy kiedy i w jaki sposób umierać. Niestety wolność którą mamy jest wolnością tylko z nazwy.

  Polubienie

  1. Faktycznie takie niuanse jak cierpienie innego człowieka, wyobrażenie tego, co może myśleć, czuć, gdy jemu jest źle, może niektórych przerastać, czego jesteś przykładem. Urawniłowka musi być, żeby zdań nie trzeba był budować zbyt złożonych.

   Polubienie

 3. Niestety „Polska to ciekawa kraj”, gdzie starsze osoby traktuje się jak „chodzące, albo leżące już bankomaty”, którymi można potrząsnąć i kasa wyleci. Jak kasa nie chce wylatywać, to sięga się po bardziej radykalne środki, jak nóż, tasak, albo przymusowa dieta i kwarantanna. Nie będę przytaczał przykładów „z życia”, bo są one bardzo drastyczne.
  Myślę, że z tych względów eutanazja nieprędko zawita do nas, bo nie ma żadnej gwarancji, że w wielu przypadkach doszłoby do różnych patologii, szczególnie, gdy „pacjent/ka” jest w stanie nieświadomości, niepoczytalności, w konflikcie z otoczeniem (nie tylko z rodziną!!!), itd., itp., …

  Polubione przez 1 osoba

  1. Andzreju to jak to robią w Holandii, że kwalifikują kogoś do eutanazji. Tam są komisje, które na podstawie danych godzą się na takie posunięcie. Wszystko jest do zrobienie zgodnie z prawem, ale trzeba chcieć o tym rozmawiać!

   Polubienie

   1. Holandia to jeden z kilku krajów o najwyższym poziomie kultury społecznej, ale myślę, że nawet w tych najgorszych krajach kwestie polityki społecznej stoją znacznie wyżej niż u nas. I dlatego trzeba zacząć nie od regulacji prawno administracyjnych, ale od nas. Bo komisje są na skinięcie brudnego POPiSowatego palucha.

    Polubienie

 4. Uważam, że każdy ma prawo decydować o swoim życiu. Zwłaszcza, gdy je już przeżył i ma dość. Najgorzej, gdy już świadomość nie ta… – i tu jestem za eutanazją. Bo w pełnej świadomości można się z tego życia wymiksować samemu – wystarczy się przygotować zawczasu i mieć plan. Ja mam.

  Polubienie

 5. Temat to trudny, zwłaszcza do ogarnięcia w jednej notce, ale przedłużanie życia ludziom nieuleczalnie chorym i cierpiącym jest niczym innym, jak przedłużaniem agonii. W dodatku przy polskim systemie „opieki zdrowotnej”, gdzie chorzy paliatywni i schorowani staruszkowie traktowani są, jak śmieci.
  A stwierdzenie mądrali – „najpierw walczycie o życie żeby się teraz zabijać” – jest po prostu opinią wiejskiego głupka. Zwłaszcza w temacie tak zawiłym, jaki poruszyłaś, Sagulo.

  Nie wiem, czy kiedyś poziomem lecznictwa dorównamy cywilizowanym krajom, ale jeśli kiedyś to nastąpi, wówczas również i możliwość wyboru eutanazji w skrajnych przypadkach powinna być dostępna.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. W tym kraju i w tym temacie nigdy nie dojdziemy do tego, aby w tym kraju zacząć rozmowy. Skoro Polki muszą jechać za granicę, aby dokonać aborcji w ciążach trudnych, to temat eutanazji jest tu przemilczany! Nikt się nie martwi tym, że ludzie w Polsce umierają często w boleściach i samotni! Temat w Polsce jest tabu i przy tych rządach nie ma szans, aby zacząć o tym rozmawiać! Dziękuję Gosiu za ten komentarz!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s