Jesteśmy złaknieni rozrywki po pandemii!

Podobny obraz

Od zawsze uwielbiałam wszelkie konkursy polskiej i międzynarodowej piosenki!

Kiedyś miałam niezły głos i słuch, a teraz pozostał jeno słuch. 😀

Cały rok czekałam w czasach PRL-u, na wszelkie, polskie festiwale takie jak w Opolu, Sopocie i Kołobrzegu.

Pamiętam jak Polacy słuchali polską piosenkę w Opolu i czekali na odrobinę muzyki międzynarodowej w Sopocie.

Lato – okna otwarte, bo lato i gorąco i z każdego płynęła muzyka, bo Polacy wówczas chcieli odrobinę rozrywki jaką im dawały te festiwale – taka odmiana od szarej rzeczywistości.

Siedzę sobie na kanapie i oglądam Festiwal z Sopotu i stwierdzam, że mocno posunęłam się w latach, gdyż odleciały już prawie dawnie gwizdy piosenki!

Współczesna muza już mnie tak nie porywa, bo porywa raczej młodych ludzi, którzy są na bieżąco, a ja już wypadłam z obiegu, choć nie do końca jest ze mną tak źle.

Nie gniewam się na młodych wykonawców, bo czasy się strasznie zmieniły i muzyka się zmieniła i już nikt nie umie śpiewać jak Irena Santor, Czesław Niemen, oraz wielu, wielu innych wykonawców, dla których piosenka, to był kunszt bardzo wysokiej klasy.

Teraz ludzi się zachwycają Zenkiem Martyniukiem i Sławomirem i jego – miłość w Zakopanem!

Pamiętam, że na festiwalach była bardzo skromna scenografia, kiedy teraz scenę rozwalają światła i przeróżne luminacje, ale ja wolałam tamtą dekorację na festiwalach.

Nawet prowadzący nie dosięgają tamtych, którzy prowadzili festiwale i mówili do ludu piękną i bogatą w słowa polszczyzną.

Była to wielka klasa, że serce rosło i nikt już nie jest w stanie dorównać Irenie Dziedzic, Edycie Wojtczak, czy też Lucjanowi Kydryńskiemu.

Oglądałam te festiwale jak zaczarowana, a teraz nikt nie dorówna Niemenowi, który rozsadził polską twórczość śpiewając – „Dziwny jest świat” i tu zwrócę honor Michałowi Szpakowi, który śpiewa tą piosenkę też pięknie.

Pamiętam jak w Sopocie zaśpiewała Farida, która mnie położyła na łopatki i do dziś ryczę, kiedy sobie, to puszczam od czasu do czasu na YT!

W tamtych, szarych czasach byliśmy łasi na odrobinę kultury, odrobinę radości i to nas łączyło.

My odbiorcy nie wiedzieliśmy nic prawie z życia prywatnego naszych idoli, co pozwalało nam na to, że mieliśmy do nich ogromny szacunek.

Teraz jest inaczej, bo każdy chce zaistnieć w mediach i wiemy o wykonawcach prawie wszystko, co czasami bardzo zniesmacza i dużo przez to odbiorców krytycznie patrzy na wykonawcę, bo teraz wszystko jest na sprzedaż.

Dziś po scenie skacze młodość i skoro ich piosenki kocha młodość, to mnie też cieszy!

Czasy się zmieniły i zmieniłam się ja!

Dziś po pandemii w końcu na nowo są koncerty i ja sama złakniona rozrywki słucham Festiwalu w Sopocie i jakoś tak fajnie jest na sercu, choć muza inna, ale to nie znaczy, że zła, a ja jeszcze nie jestem moherowym beretem i mam nadzieję, że nigdy nie będę! 😀

Wystąpią więc w Sopocie między innymi:

Sanah, Sławomir, Michał Szpak. Doda, Pectus, Andrzej Piaseczny, Paweł Domagała, Golec Orkiestra, Gromee, Viki Gabor, Kayah, IRA, Kortez, Justyna Steczkowska.

Kochani – oglądacie – macie swoje wspomnienia?

Mam tylko zastrzeżenie do niektórych dinozaurów, którzy wczoraj wystąpili w Sopocie i jest taka chwila, że trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny!

Występ był słaby i ubiór też słaby, a do tego po występie chyba było pite!

Polsat SuperHit Festiwal. Wampiryczna (?) Beata Kozidrak strzela miny i daje całusy córce (ZDJĘCIA)
Polsat SuperHit Festiwal. Wampiryczna (?) Beata Kozidrak strzela miny i daje całusy córce (ZDJĘCIA)
Polsat SuperHit Festiwal. Wampiryczna (?) Beata Kozidrak strzela miny i daje całusy córce (ZDJĘCIA)

43 myśli na temat “Jesteśmy złaknieni rozrywki po pandemii!

   1. Łukasz jesteś młodym mężczyzną, a ja seniorka i ja się bawię na festiwalu i może mi się coś nie podobać, ale akceptuję to, że brakowało mi rozrywki i koncertów na żywo! Uśmiechnij się!

    Polubione przez 1 osoba

   2. O patrz i z bloga wyrobiłeś sobie pogląd – brawo. Tak polecany Piasek właśnie nagrał piosenkę o gejach i to Ci się nie spodoba na bank!

    Każdy zespół wykonuje na festiwalu swoje najlepsze kawałki, bo publiczność je kocha, to jest zabawa, a nie koncert debiutów! Zenka ludzie mogą słuchać i tysiąc razy!

    Polubione przez 1 osoba

 1. Nie oglądam TVP.
  Kiedyś byłam obowiązkowo na każdym koncercie Niemena i obowiązkowo w nowych, najmodniejszych ciuchach 🙂 Babcia mi szyła z wykrojów z Burdy, a mama latała ze mną po całym mieście, bo MUSIAŁAM mieć białe kozaczki 🙂 Mam zdjęcie z Niemenem, kiedy wręczam mu kwiaty. Dostałam je od profesjonalnego fotografa w zamian za plakat z Niemenem 🙂

  Polubienie

  1. Szarabajko Sopot organizuje POLSAT, choć i on spisiał. A widzisz jakie masz cudne wspomnienia z tamtych lat i ta BURDA – pamiętam. Może kiedyś o tym napiszesz i pokażesz zdjęcie. Ja pamiętam, że miałam kapelusik i szalik z filmu „LOVE STORY”

   Polubienie

   1. Byłam na tym filmie dwa razy i za każdym razem płakałam jak bóbr. A piosenkę do dziś pamiętam i umiem zaśpiewać 😉
    Polsatu też nie oglądam…
    Co do Beci Kozidrak, to naprawdę mogłaby już odpuścić, bo robi się niesmaczna.

    Polubienie

   2. Dziękuję za wspomnienia szarabajko! To nasza młodość była i młodzi nas nie zrozumieją. Byliśmy wrażliwi. Beata się zbłaźniła i przykro mi z tego powodu!

    Polubienie

   1. Po tej festiwalowej wpadce podczas wręczania im nagrody nie dziwi mnie to. Dziwi, ze to cos zasłużyło swoim dorobkiem artystycznym na jakąkolwiek nagrodę

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s