Jestem wściekła!

To, co dzieje się teraz w Polsce, czyli totalny rozpiździaj to wina ówczesnej opozycji.

Pod koniec kadencji sobie pofolgowali – byli leniwi i rozpierała ich arogancja władzy!

A więc mamy teraz, co mamy i niczego się nie nauczyli!

Dwa dni roboty i urlop Tuska!

Dziękuję – postoję!

Bardzo, ale to bardzo liczyłam na powrót Donalda Tuska do polskiej polityki.

Były tam wewnątrz podobno szerokie rozmowy i Tusk po nich stanął na czele Platformy Obywatelskiej, a miejsca ustąpił mu Borys Budka!

Wówczas sobie pomyślałam, że git, że w końcu będę miała na kogo głosować, gdyż Szymon Hołownia jakoś mi nie leży – za bardzo kościółkowy jest!

Jednak kiedy zobaczyłam zdjęcia z Chorwacji, gdzie urlopuje Tusk, to się wściekłam jako potencjalny wyborca!

Data powrotu Tuska do polityki była kompletnie nie przemyślana, bo do roboty przychodzi się wypoczętym, a nie po dwóch dniach i pobycie w Szczecinie idzie się na urlop, kiedy Polsce grozi POLEXIT!

Deklarował, że wraca na 100%, a tu taki kawał wywinął sobie i jestem zła, bo Polska jest w potrzebie!

Liczy się każdy dzień, bo nawet w okresie wakacyjnym, że trzeba tu być i się bić o Polskę i skoro jest tak zmęczony, to niech zmyka na emeryturę, a stery niech odda Trzaskowskiemu, który powoli odwraca się od PO!

Olga Tokarczuk powiedziała, że gniew w człowieku musi być, ale trzeba go umiejętnie wyrażać i ja go wyraziłam na Facebooku i lekko mi się dostało, ale i dostałam poparcie.

Nie jestem ślepo zapatrzona w PO i jeśli mi się coś nie podoba, to o tym piszę, bo mi się po prostu przelało.

Donald Tusk deklaruje, że 19 lipca będzie w Gdańsku, a mamy dopiero 15 lipca.

Przez 4 dni w Polsce wiele złego się jeszcze wydarzy, a ten sobie pije wino w Chorwacji i się opala.

Nie wystarczy Donaldzie napisać na Twitterze, że się nie zgadzasz z polityką PiS-u, bo tu trzeba być – tu w Polsce – 24 godziny na dobę!

Mógł pan zostać doradcą i pracować zdalnie, a nie pchać się na przewodniczącego – oszukał pan Polaków!

Nie mam zamiaru być jak słodki miód, bo jeśli mi się nie podoba, to walę prosto w twarz, a i prasa prawicowa śmieje się, że on jest taki przepracowany i tym razem oni mają rację!

Nie ma co liczyć na protesty, bo ludzie na ulicę już nie wyjdą, gdyż mają w dupie Wolne Media, ale i się boją represji i ja to rozumem.

Jeśli polityk, który wrócił z Brukseli zrobił takie poruszenie w PO, to ja wymagam!

Jestem taka, że ja lubię i cenię prawdę i dziś wysłuchałam wywiadu z Olgą Tokarczuk i do czego to doszło, że normalność tak teraz wzrusza.

“ — Dla Boga, panie Wołodyjowski! Larum grają! wojna! nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz? szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu? Zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz?”

― Henryk Sienkiewicz, Pan Wołodyjowski

89 myśli na temat “Jestem wściekła!

 1. W Polsce są na co dzień miliony Polaków … i w Polsce są rządy PiSu. Tyle jest wart argument z obecności na miejscu. Ja będąc Tuskiem (którym oczywiście nigdy nie będę) po pierwsze od razu pojechałabym na wakacje, bez kilku dni w polskiej polityce. Bo nie warto. Ledwie wrócił, już mu ktoś jeździ po głowie, rząda poświęceń. Tymczasem to miliony „na miejscu” wybrały ten rząd.

  Polubienie

  1. Swiechno to po co do cholery wracał i zrobił szum w koło siebie? Zawiódł mnie bardzo, bo sobie zrobił jaja ze mnie! Przecież on był z rodziną po powrocie z Brukseli i spędził z nią wiele czasu, Miał walczyć z PiS-em, a pojechał na wakacje i to jest strasznie nie poważne!

   Polubienie

   1. Bo miał taki kaprys? Bo mógł, ponieważ wcześniej był kimś ważnym, a inni nie byli? Niepoważny to jest cytat z Sienkiewicza, książki dla dzieci.

    Polubienie

   2. O wyborców trzeba walczyć, a ten sobie pojechał wypoczywać. Obiecał jechać po Polsce, by zdobywać zwłaszcza młodych ludzi i nic z tego nie wyszło. Potem będzie za późno i znowu PiS wygra wybory, bo jest na posterunku dzień i noc, a leniom nie chce się pracować.

    Polubienie

   3. To się nie trzyma kupy. Czyli jesteś przekonana, że jeśli PiS wyprowadzi Polskę z Unii i na nic nie będzie pieniędzy to wyborcy i tak na nich zagłosują? To tym bardziej nie warto o takich wyborców zabiegać. Niech każdy zbiera, co zasiał.

    Polubienie

   4. Ależ oczywiście, że wyborcy PiS na nich zagłosują, bo wciąż jest klątwa 500+ a poza tym nie interesują się polityką. Tu trzeba mieszkać, aby to zrozumieć.
    Młodzi ludzie dostali wszystko na tacy i nie mają pojęcia o niczym co się w Polsce dzieje, Dlatego żądam Tuska, aby zaczął rozmawiać z Polakami!

    Polubienie

   5. Swiechno trzeba odsunąć złodziei i dewiantów od władzy konieczne. Nie widzisz, że zabierają nam wolne media, a na nich głosuje zaledwie 8 milionów Polaków i taka jest rola opozycji, aby przyciągnąć do urn Polaków, ale trzeba z nimi rozmawiać! i tu Tusk traci czas!

    Polubienie

   6. Łatwiej się to usuwanie robi cudzymi rękami, jak zawsze. Nie, nie popieram naskakiwania na polityków, że mają urlop, nawet jeśli to Duda ma urlop. Tusk ma inne rzeczy za uszami, np. tolerował panoszenie się KrK w polityce. To, że przysługuje mu urlop to nie jest coś, co zmieni polską sytuację polityczną.

    Polubienie

   7. Mamy inne zdanie na ten temat. Niech mi Tusk już dupy nie zawraca, bo nie będą już wniebowzięta. Niech sobie Polskę wyprowadzają z Unii – ja przezyję, bo mam swój wiek, ale młodzi jeszcze nie wiedzą, co się z tym będzie wiązało! Przekonają się na własnej skórze, ale będzie za późno!

    Polubienie

   8. To się przekonają, niech każdy ma swoje doświadczenie, skoro nie uczy się na cudzym. Ja w sprawie Tuska nigdy nie byłam wniebowzięta, tym też się różnimy. On jest sprawnym politykiem, ale tylko politykiem.

    Polubienie

   9. Tusk obiecał powrót na 100% i oto mnie zranił i oszukał. Myslałam, że pobyt w UE jakoś go nauczył, że polityka to nie zabawa. na nic już od niego nie czekam.

    Polubienie

   10. Preferujesz czarno-białe myślenie. Myślę, że Tusk traktuje swój zawód poważnie, osiągnął tyle, ile mógł (w Europie), natomiast sytuacja Polski jest dziejowa, niezależna od działań jednostki. Na tym etapie wielu obywateli odczuwa lęk, a ponieważ ludzie generalnie ludzie mają słabą pamięć, wolą PRL-bis od wolności. Trudno. Osobiście robię to, co mogę, np. na moim blogu zwolennicy PiS i Konfederacji są wyrzuceni poza nawias.

    Polubienie

   11. Swiechno mógł nie wracać i nie zawracać mi
    głowy. Mógł PO zostawić w spokoju, bo tam są młodsi ludzie jak Trzaskowski. Sytuacja w Polsce jest straszna bo grozi nam POLEXIT, a
    ten sobie wino pije i to mnie wkurzyło. Przecież ludzie chyba pamiętają czas transformacji i że uwolniliśmy się od komuny, a wiec młodzi wychowywali się już w demokracji i nie mogą wiedzieć, co to PRL bis! Po prostu jeszcze wszystko nie sięgnęło dna, choć ja jako starsza widzę, że pukamy już w dno!

    Polubienie

   12. Powtarzamy się w tej dyskusji, Sagulo. Jestem daleko, więc nawet nie wiem jak ta sprawa jest przedstawiana w mediach. Ale nie zdziwiłabym się, że pretensje do Tuska o wakacje mają też media rządowe, żeby podpowiedzieć (byłym) zwolennikom, jaki Tusk jest niedobry, bo pije wino. To też już było, mentalność narodowa nie zmienia się aż tak.

    Polubienie

   13. Kończąc dyskusję świechno tym razem przyznaję rację mediom prawicowym, bo to śmiech na sali! Taka postawa jest niepoważna w obliczu co nas czeka każdego dnia. Za 72 dni kończy się koncesja TVN i kto wie, bo może odetną nam Internet i o to opozycja powinna się bić. Nie ma innej drogi, aby ocalić Polskę, by nie stała się Węgrami!

    Polubienie

   14. Myślę, że to, co piszesz podkopuje opozycję. Nie żebym w związku z tym jakoś cierpiała, no ale chyba takie są fakty. Jest temat wakacji Tuska, zwolennicy opozycji rzucili się Tuskowi do gardła, czyli PiS dostało pomoc, i rządzić może dłużej. Niech więc rządzi.

    Polubienie

   15. To nie tak świechno! Ja lubię prawdę i dlaczego mam słodzić, albo milczeć jeśli mi się cos nie podoba. PiS może wygrać kolejną kadencję, bo opozycja nic nie robi. Każdy ch… gra na swój strój i mamy ogromny bałagan. Wygrać możemy tylko wówczas jeśli opozycja się zjednoczy i pokaże sensowny program – innej drogi nie ma!

    Polubienie

   16. Myślę, że dzięki hejtowi ze strony własnych zwolenników opozycja się nie zjednoczy. Często słyszę, że mamy opozycję skłóconą. Ale opozycja jest taka sama jak jej zwolennicy. Biała gorączka, bo ktoś pojechał na urlop to już standard znany od lat. Nadal działa. Dlatego Polska się nie rozwija. Może za pokolenie lub dwa znikną te demoludowe zawiści.

    Polubienie

   17. Bardzo się mylisz świechno. Kocham Polskę jak nikt! Chcę dla niej powrotu demokracji i porządku prawnego, ale jeśli wiedzę lenistwo w opozycji, to mi się nóż w kieszeni otwiera i to nie jest hejt, a troska o Polskę.

    Polubienie

   18. Gadać można o wszystkim, Sagulo. To tylko gadanie, nic się od tego nie zmienia, co najwyżej można robić komuś za darmo czarny PR na korzyść drugiej strony. Idę malować drzwi na czerwono. Miłego dnia 😊

    Polubienie

   19. Tusk po powrocie z Brukseli miał bardzo dużo czasu na odpoczynek, a więc zamiast wracać do polityki mógł odpoczywać. Ok czepiam się -czekam na wywiad w FpF.

    Polubienie

   20. Napiszę też na koniec, że PO wymazałam ze swego serca na 6 lat, kiedy rządzi PiS. PO stała się nijaka i bezradna, a więc czekam na Tuska z nowymi chęciami do pracy! To wszystko!

    Polubienie

   21. Przyznaję rację! Jestem oburzona postawą Polaków, ale tu zdarzy się dramat, ale jak napisałam – ja przeżyję. Kiedy zamkną granice młodym, to będzie płacz i zgrzytanie zębami.

    Polubienie

 2. Nie bardzo wiem, co Tusk miałby robić dla dobra Polski, ale myślę, że nie powinno to być „odbijanie” codziennej karty obecności, tak jak to robili wcześniejsi liderzy PO. Ja na jego miejscu zacząłbym od „zwiedzania” krajów i konsultacji z liderami Azji, Australii, i obu Ameryk, a potem od spotkań z opozycją przeciwną połączeniu neonazistów (Włochy, Francja, W. Brytania, Węgry). Na przekonywanie wyborców do PO, na razie jest za wcześnie, gdy PiS ma władzę w PKW, MON, MSW, SN, TK, i w tp. najważniejszych instytucjach państwowych.

  Polubienie

   1. No najlepiej niech nic nie robi opozycja i niech nie rozmawia ze sobą i niech nie rozmawia nad programem. Po prostu niech sobie tylko będzie!

    Polubienie

 3. Jeżeli chcesz coś krytykować to bądź przygotowana na to, że padnie np. pytanie: „A jak Pani by to zrobiła?” Przecież to pytanie nie jest takie trudne. Podpowiadam. Spotkanie Tuska z Obidenem w sprawie TVN, czy z liderami starej Europy załatwia najpilniejsze sprawy. Można też z Chińczykami potargować w sprawie węgla i naszych górników. W Indiach można zawrzeć współpracę np. w ramach produkcji szczepionek. Japonia chyba chętnie by zagościła w naszych stoczniach. Itd., itp., … Jeżeli chcesz tylko powtarzać wyświechtane na forach biadolenie o Tusku na wakacjach to to może wywołać tylko uśmiech politowania.

  Polubienie

  1. Wiedziałam, że spotka mnie krytyka, bo mi się nie podoba coś zaczęte i nie skończone na starcie. Albo opozycja bierze się do roboty, albo za chwilę Polski demokratycznej nie będzie. Piszę o tym, co mnie wnerwilo i uważam, że mam rację. Powrót Tuska tylko jeszcze bardziej podzieliło opozycję! Trzaskowski poczuł się urażony i odsunięty na boczny tor, a w Polsce nie toczą się żadne rozmowy o demokracji.

   Polubienie

   1. Tak nie i nie i nie! Jeśli ktoś wraca do polityki i mówi, że chce odsunąć PiS od władzy i to jest jego naczelne zadanie, a za chwilę jedzie na wakacje, to jak ja mam takiemu politykowi wierzyć!

    Polubienie

   2. Zjednoczyć i stworzyć mocną i mądrą opozycję i odsunąć złodziei od władzy. Zacząć porządkować po wygranej praworządność i wrócić na ścieżkę naprawiania tego co zostało Polakom odebrane.

    Polubienie

   3. Wymieniłaś zadania wybitnie długofalowe z koniecznością rozgrywania ich poza Polską (TSUE, UE, USA). Tutaj nawet dwumiesięczny urlop niczego by nie zmienił, pierw trzeba formalnie przeorganizować struktury zarządzania w PO. Nie zgadzam się z Kwaśniewskim, (który też ma te wątpliwości), że Tusk powinien już teraz jeździć po Polsce. Zanim to zrobi musi ustalić kto i co wcześniej obiecywał wyborcom. To musi być dobrze przygotowane, bo jak wiemy Tusk ma serce głównie do „charatania w gałę”, jako polityk nigdy nie był pracowity. Poza tym odrzynanie tych pełowatych dup od stołków nie będzie łatwe, a zagonienie do roboty jeszcze trudniejsze.

    Polubienie

 4. Gdyby Sagula była w polityce tyle lat, co Tusk, Kaczyński czy choćby nawet Czarzasty pewnie miałaby jakąś konkretną podpowiedź. Dla nas,wyborców, jest ważne, by opozycja zrobiła COŚ. COŚ, co zaradzi postępującej degrengoladzie. COŚ, co przepędzi PiS od władzy.
  I powrót Tuska był taką nadzieją! Więc nie pytaj o receptę i nie ciśnij – wymagaj od tych delikwentów, którzy w rubryce „zawód” mają wpisane „polityk”!

  Polubienie

 5. @Gosia
  Dzięki za słuszną uwagę. Faktycznie, patrząc z boku, może wyglądać, że bronię polityków. A mnie tylko wkurza strasznie, gdy ktoś opierając się na utartych sloganach krytykuje, ale nie wyjaśnia dlaczego to robi. W rzeczywistości im wyższa funkcja polityka i kluczowe problemy przed nim stawiane, to tym bardziej trudniejsza projekcja i ocena pracy polityka. Wiemy, że Tusk powinien zrobić to co wreszcie w komentarzu (a nie w poście) napisała Sagula, ale nie wiemy jak do tego dojść. Poczekajmy więc na jego pierwsze ruchy na scenie politycznej, a tym na pewno nie jest przerwany urlop nad morzem.

  Polubienie

   1. Jeżeli uważasz, że w naszej dotychczasowej korespondencji nie wyjasniłem czego oczekuję od Tuska to powtarzam: 1/ Przywrócić praworządność, 2/ Postawić przed trybunałem i sądem winnych za destrukcję Polski, 3/ Naprawić to co PiS zepsuł (sytuacja w: edukacji, sądownictwie, sł. zdrowia, świadczeniach emerytalnych, obronności państwa, polityce społecznej), itd., itp., …
    Jak widzisz cele widzimy podobnie, różnimy się tylko w tym jak do nich dojść. Ty uważasz np. (przejaskrawię, aby zauważyć o co się kłócimy 😉 ), że Tusk nie powinien zaraz po powrocie do Polski jechać na urlop, a ja odwrotnie myślę, że jest to obojętne gdzie Tusk moczy nogi, byleby tylko myślał jak zacząć walkę z pisowską mafią. Ja uważam np., że Tusk powinien pierw zakręcić się (można to zrobić telefonicznie na plaży 😉 ) wokół zorganizowania spotkania z Obidenem, dokonać zmian strukturalnych w PO i dopiero wtedy „zasiąść za biurkiem”.

    Polubienie

   2. No to może inaczej. Urlopy to mają robociarze i kilkanaście milionów osób, rozliczanych czasem pracy, które podczas nieobecności mogą przekazać swoje obowiązki innym. Dość duża grupa pracowników jest rozliczana z efektów, co oznacza, że pracować mogą na plaży w Chorwacji, albo w łóżku z komputerem. To dlatego krytykujących Tuska na urlopie (na plaży) można nazwać użytecznymi idiotami sprzyjającymi PiS.
    Nb. nie wiem dlaczego Tusk się przestraszył i pospiesznie wrócił z urlopu? Może wyczuł, że „ciemny lud” krzywo na to spojrzy?

    Polubienie

   3. Nie ma sensu ciągnąć tę dyskusję. Wrócił i sam wie, że zrobił błąd. Jestem krytyczna i mam do tego prawo. Patrzę politykom na ręce i oceniam po czynach, bo chcę dobrej Polski jaką była, a teraz nam to zabrano.

    Polubienie

   1. I cieszę się Gosiu i niech PO bierze się do pracy, bo tego potrzebują miliony Polaków, którzy zasmuceni dzwonią do Szkła Kontaktowego.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s