Małżeństwo to wieczna rozmowa – Betty Jane Wylie

Wywiesiłam flagę Unii Europejskiej na znak, że chcę w Europie być i  pragnę tego samego dla moich dzieci i wnucząt.

Jeśli tylko będzie ładna pogoda, to flaga będzie ozdabiała mój balkon i mam nadzieję, że żaden przeciwnik UE nie wybije mi kamieniem okien, bo napuszczony Polak przez PiS jest teraz zdolny do wszystkiego.

Podam przykład:

Pewna dziewczyna wrzuciła do sieci zdjęcie ze swoim ciemnoskórym chłopakiem prawdopodobnie pochodzącym z Indii!

Spadł na nią niewyobrażalny hejt w postaci obrzydliwych komentarzy od Polaków właśnie.

Czy byliśmy kiedyś tacy okrutni w stosunku do inności – ja nie pamiętam.

Swoją robotę robią prawicowe media, w których opluwa się każdego, kto jest inny, ten kto może tu mieszkać, a kto powinien się nie pokazywać bo imigrant.

Jest to ktoś gorszy, przenoszący choroby jak to Kaczyński wieścił.

I tym sposobem mamy, to co mamy i niektórym tutaj  strach jest żyć, bo można to przepłacić życiem nawet.

21 lat temu byłam w  Paryżu i pierwszy raz na własne oczy widziałam ludzi o różnych kolorach skóry.

Nikt ich nie zaczepiał, bo oni tam żyją, mieszkają, pracują i normalnie korzystają z środków transportu, a więc dlaczego Polacy są tak wrogo nastawieni – podziękujmy politykom, którzy od 6 lat trzęsą tym krajem.

Zmieniam temat:

Kiedy w sieci zobaczyłam zdjęcia zawarcia związku małżeńskiego przez Marynę Wojciechowską z Przemysławem Kossakowskim, to sobie pomyślałam – jaka wspaniała nowina, bo oni do siebie pasują idealnie pod każdym względem.

Życzyłam im w sercu dozgonnej miłości, gdyż nawet łączą ich wspólne pasje do podróżowania.

Pomyślałam sobie jakże super się dobrali, bo wspólnych tematów im nie zabraknie i na starość widziałam ich jak Tonego Halika i Elżbietę Dzikowską!

Martyna i Przemek poznali się w 2018 roku i byli ze sobą prawie 3 lata.

W roku 2020 – w listopadzie się pobrali i super sobie pomyślałam, a tu taka niespodzianka!

Byli ze sobą zaledwie trzy miesiące i w styczniu 2021 roku on spakował swoje manatki i tak z dnia na dzień skończyło się ich małżeństwo.

Nie lubię się wtrącać w cudze życie, ale ta widomość mnie zszokowała, bo co tam poszło nie tak?

Przecież oboje byli w różnych związkach, a pobierając się nie byli niedoświadczeni życiowo gówniarzami.

Musieli chyba przed ślubem dogadać swoje warunki, że oboje robią programy dla telewizji, a teraz piszą na Instagrmie swoje oświadczenia, że ich małżeństwo się skończyło.

Jakie to przykre i chyba ja już nie rozumem współczesnego świata, a także uważam, że małżeństwo zawsze warto ratować – trzeba próbować i albo się da, albo nie, ale trzeba próbować!

45 myśli na temat “Małżeństwo to wieczna rozmowa – Betty Jane Wylie

   1. Wiesz co? Znowu chcesz mi dokopać, ale nie dam się! To Ty nie rozumiesz współczesnego świata i nie masz o nim pojęcia! Mimo swojego wieku jestem czujna i czytam jakie są dla niego zagrożenia, ale Ty nie widzisz albo nie chcesz widzieć, że PiS na chama wycina naszą przyrodę! Kurnyna!

    Polubienie

 1. Jeśli na samym początku wydarza się coś niewybaczalnego, to chyba lepiej, że osoby w związku postanawiają zgodnie natychmiast zerwać, nie generując utopionych kosztów. Zanim przyjdą dzieci, kredyt i wspólny biznes, który im założy pętlę na szyje (tak w ogóle, to nawet nie wiedziałam, że Wojciechowska ma męża i nie znam tego pana).

  Polubienie

   1. Nie jest to typowe, faktycznie. I nie znamy prawdy, ale … czasami jak ktoś się poczuje pewnie (m.in. dzięki papierkowi) to dopiero trupy z szafy wychodzą.

    Polubienie

   2. No wiesz, ludzie bardzo często dążą do małżeństwa, żeby sobie partnera zaklepać. A potem pokazują swoją prawdziwą twarz – przed ślubem tiu tiu tiu tiu, a potem jeden albo oboje zaczynają sobie jeździć po głowie. No i spoko, jak to się obydwu stronom podoba, bo czują się jak u mamusi w domu. A jak nie, to trzeba zwiewać i to szybko.

    Polubienie

 2. 1. z tą unijną flagą, fajnie! (choć zapewne niektórzy sąsiedzi uznają Cię za osiedlową dziwaczkę 😉 )
  2. Martyna i Kossakowski zupełnie mi nie pasowali, jako małżeński team (wcześniej naczytałam się o nich różności), no ale przecież możemy się różnić w przeczuciach 🙂
  3. jak już rozbieramy władzę, to idźmy na całość! Tu v-ce marszałek… bez gaci! 😀

  Polubienie

 3. W tym kraju nie tylko ludzie o ciemniejszym kolorze skóry są niepożądani. Na stronie fb Jakiego jakiś chłopak napisał, że smutno jest żyć w tym kraju. Na co odpowiedziała mu, pewnie etatowa szczekaczka: jak ci sie tu nie podoba, to wy…jeżdżaj, Ptysiu. I przypomniał mi się taki dowcip:
  idzie pijak, niechcący włazi do jeziora, nagle widzi żabę przed swoja twarzą; ogarnia go złość i krzyczy: „wstrętna ropucho, wy…..dalaj stąd! na co żaba odpowiada: czemu wy….dalaj? przecież ja tu mieszkam 😉
  PiSowcom wydaje się, że Polska jest ich. Jak temu pijakowi 🙂

  Polubienie

 4. Mam nadzieję że nikt Ci szyb nie powybija 🙂 Tylko głupiec nie widzi ile Unia zrobiła dla Polski. Pieniądze z Brukseli widać na każdym kroku i gdyby nie one to Polski rolnik dalej za koniem by szedł a nie jeździł wypasionym traktorem.

  Polubione przez 1 osoba

   1. Stasiu a wiesz, że Lewica się kłóci i idzie w stronę na Nowogrodzką? Przecież tu się cudawianki odpierdzielają i wiesz co? Oni będą dalej rządzili?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s