Cnoty niewieście!

Uwaga, trzymajcie się.

Radni z Miłakowa powołują komisje, by sprawdzić czy lokalne artystki są czarownicami. Wszystko przez nazwę grupy „Wiedźmuchy” i, że przebierają się za wiedźmy.

Na radzie miasta ma się wypowiedzieć proboszcz, czy panie szerzą okultyzm.

Co następne? Stos?

Wśród tego zespołu jest 20 pań z wykształceniem i miały pomysł taki właśnie, aby bawić, występować, a także wspierać charytatywnie, ale kurna – nie!

Trzeba je zlustrować i może spalić te czarownice na stosie, bo są prawdopodobnie satanistkami i to nie jest żart!

To wszystko dzieje się w Polsce za rządów tych drani, którzy mienią się katolikami, ale nie mają w sobie ani odrobiny żartu, uśmiechu, a wszystko sprowadzają do średniowiecznych praktyk.

I tylko trzeba zakrzyknąć – gdzie ja żyję!

Zmiana tematu:

Jeśli chodzi o cnoty niewieście, to ja w młodości taka byłam i chyba tysiące kobiet w Polsce.

Kiedy wychodziłam za mąż, to miałam zaplanowane posiadanie tylko dwoje dzieci, bo jak mi mówiła śp. matka, że w razie wojny, zagrożenia mając dwie ręce pociągnę za sobą dwoje dzieci, aby je chronić.

Wstawałam cały tydzień o 5 rano – oprócz niedziel i się ubierałam, malowałam, gotowałam dzieciom kaszkę, a potem je budziłam i wiozłam do żłobka, a potem przedszkola.

Punktualnie byłam zawsze w pracy, a kiedy wieczorem dzieci zasypiały brałam szydełko, albo druty i robiłam sweterki i takie tam dla dzieci.

W stanie wojennym wystawałam w kolejkach za mlekiem, serem z Ameryki, butami i tak dalej.

Nie było czasu na pierdoły, bo wszystko robiłam dla rodziny, dla dzieci.

W tamtych czasach więc byłam wzorem cnót niewieścich, a dopiero na emeryturze stałam się wiedźmą, która poznała tajniki Internetu i oto na blogu jadę po tym nierządzie aż huczy!

Diabli więc wzięły moje cnoty niewieście, bo maszynka zwana laptopem oderwała mnie od drutów, szydełek, szycia, haftowania i takich tam kobiecych zajęć.

Dopiero teraz, będąc na emeryturze autentycznie odpoczywam, bo robię sobie co chcę i gdyby nie ten przeklęty PiS – czułabym się wolna i szczęśliwa.

Teraz jest tak, że w jakiejś formie walczę z tym reżimem, bo choćby na blogu i na Facebooku, a zapłaciłam za to wejściem policji, do mojego domu i konfiskatą sprzętu!

Nie przestraszyło mnie to i gdybym mieszkała w większym mieście, to wyszłabym na ulicę także!

W małych pipidówkach nie dzieje się wiele, a więc robię, to co robię.

A teraz na wesoło, choć chyba raczej na smutno.

Opracowano listę lektur, które prawdopodobnie kretyn od szkolnictwa – Czarnek wycofa z kanonu lektur, które mocno uderzają w cnoty niewieście i tak:

Darek Martynowicz

  · Wszyscy potwierdzają zgodnie, że w nowej podstawie programowej do liceum za dużo książek do przeczytania. Podsuwamy więc propozycje do usunięcia. Lista plugawych książek, w których bohaterki nie dochowały cnót niewieścich. Stworzyliśmy ją na szybko razem z pomysłodawczynią – Karolina Skiba-Senderek – cóż to była za noc 😉 Bo… czasem jedyną bronią na absurd jest tylko śmiech…

❎Reymont, Chłopi. To hańba, że nasze państwo nie wystąpiło jeszcze z petycją, aby Reymontowi odebrać Nobla. Jagna chędożyła i z młodym i starym, żonatym i wolnym. Uwiodła Sołtysa w pakiecie z księdzem . Parzyła się z Antkiem gdzie popadło, a opis tego zdarzenia to porno w czystej postaci. Ewidentnie Jagna spełniała się seksualnie w tym sianie, po opisach odgłosów mamy pewność, ze wręcz osiągnęła orgazm! A to się kobietom nie godzi. Na stos!

❎Kochanowski, Odprawa posłów greckich. I znowu ta Helena. Ona to niezła jednak była. Niby nie chciała, a może i chciała, bo mąż dość brzydki był, to i przy porwaniu jakoś nie oponowała…

❎Szekspir, Makbet. Studium kobiecej degeneracji. Lady Makbet pomaga w zabójstwie króla, odnosząc na miejsce zbrodni sztylet i wymazując krwią króla jego pijanych wartowników. Wcielenie zła i dzikich instynktów – a co najgorsze – sprowadza mężczyznę na złą drogę…

❎Słowacki, Kordian. Ach ta Wioletta. Leciała tylko na kasę, furę i komórę. Przekonana, że Kordian to bogacz, “Mio caro” mu miodziła, a gdy ten oznajmił jej, że jest bankrutem, zrobiła scenę i biedny panicz musiał odjechać na koniu…

❎ Prus, Lalka. Izabela. Ladacznica jedna. Nie dość, że zapatrzona w siebie, pracować jej się nie chciało, to jeszcze uczuciami porządnego Wokulskiego się bawiła. A co ona tam robiła z posągiem Apollina sama, zamknięta w swojej komnacie? Oj, o tym się mówić nie powinno, to się nawet na wychowanie do życia w rodzinie nie nadaje. Nie czytajcie proszę, bo tylko się zgorszycie!

❎ Bułhakow, Mistrz i Małgorzata. Zdecydowanie do usunięcia. Małgorzata była zamężna, a poznała na ulicy jakiegoś tam Mistrza i wdała się z nim w romans. Co więcej, bratała się z szatanem, a diabelska świata nazywała ją nawet „Królową”. Jedyne, co ją ratuje, to że w tytule stoi za mistrzem. Zna swoje miejsce w szeregu.

❎Dostojewski, Zbrodnia i Kara. Sonia nie dość że ładna, to jeszcze prostytutka. Co z tego, że umiała wybaczać i była dobrym człowiekiem? Nazywajmy jednak rzeczy po imieniu. Dziwka to dziwka.

❎Homer, Iliada. Helena nie dość że piękna, z odsłoniętymi ramionami, to jeszcze skłóciła ze sobą tylu facetów. Hajtnęła się z Parysem, a potem tylko dumała, jak mu przyprawić rogi.

❎ Sofokles, Antygona. Wredna buntowniczka. A na dodatek jeszcze pyskata. Zamiast milczeć i spuszczać wzrok, dyskutowała sobie z samym królem. Uparta i nieustępliwa. A do tego samobójczyni.

❎ Mitologia. Tu same antywzory niewieścich cnót. Choćby Afrodyta. Podstępna żmija. Żeby wygrać konkurs dla najpiękniejszej kobiety, obiecała Parysowi rękę najbardziej urodziwej ziemianki Heleny. No i one. Atena i Hera. Wredne, zawistne, pełne zemsty. Przez nie zginął królewicz trojański Parys, a Troja została całkowicie zburzona.

❎Biblia. Pieśń nad Pieśniami. Oblubieniec z oblubienicą zadziwiająco dobrze znają wzajemnie swoje ciała. Tam bohaterka z macankami do ślubu nie czekała, o nie! Wprawdzie religijne analizy wskazują, że to symbol Boga i Izraela, ale nie z nami te numery. W tekście czytanym literacko unosi się przecież wyczuwalny klimat pożądania i subtelnej erotyki.

❎ Żeromski, Przedwiośnie. Żeby to jeszcze ta poczciwa Jadwiga Barykowa. Ale Laura Kościeniecka? “Świetnie, a nade wszystko zgrabnie siedziała na koniu”. Potrzebowała pieniędzy, by spłacić dzieci z pierwszego małżeństwa swojego zmarłego męża i dzięki temu zachować Leniec, więc została narzeczoną Barwickiego. Że wyrachowana, to jeszcze i nic. Ale nie przeszkadzało jej deprawować młodego niewinnego Cezarego Barykę i wprowadzić go w świat namiętności i zdrady.

❎ Gombrowicz, Ferdydurke. Tego tekstu to nawet szkoda komentować. Wystarczy w sumie już sama słynna łydka… Ale żeby dać więcej argumentów – Zuta jest swobodna i nie daje sobą rządzić. W szufladzie ma mnóstwo listów od mężczyzn – sporo od niej starszych. Bardzo dwuznaczne.

❎ Mrożek, Tango. Tu już sami nie wiemy, kto gorszy. Niewieścich cnót jak na lekarstwo. Czy Eleonora zdradzająca Stomila z Edkiem, czy babcia zachowująca i ubierająca się niegodnie jak na swój wiek, czy może Ala, której zależy właściwie tylko na powodzeniu u facetów…

✅Zostawmy Świętego Aleksego. Tu NIEWIASTA znała swoje miejsce na ziemi. Chłop ją zostawił w noc poślubną przed seksualnym spełnieniem i poszedł w świat. Został za to słusznie świętym. A ona czekała, czekała, czekała – „młoda, piękna, pachnąca – potem zimna, twarda, z zeschłą pomarszczoną skórą”. Pokaż mniej— z użytkownikiem Karolina Skiba-Senderek.

35 myśli na temat “Cnoty niewieście!

 1. No, to jeszcze Alicja w Krainie Czarów – wyzwolona nastolatka na psychotropach, walcząca z rządem (monarchią) i Balladyna… tu to w ogóle szkoda słów. 😀
  A tak poważnie to wszystko co robią ci durnie jest tak przerażające, że aż niewiarygodne.
  P.S. Szydełkujesz jeszcze czasami?
  P.S.2 : Naprawdę policja zrobiła ci nalot??? Opowiedz!

  Polubienie

  1. Już nie szydełkuję, a policja zabrała mi kompy na 6 tygodni bo hejterka doniosła mój wpis na policję, Były nerwy.
   Nie mam pomysłu na lektury, ale może Anna Karenina, która z miłości zostawiła dziecko, a potem rzuciła się pod pociąg.

   Polubienie

   1. To był cytat, bo go wstawiłam na bloga, a nie moje osobiste słowa w sprawie katastrofy smoleńskiej i to mi tyłek uratowało, a doniosła hejterka z Krakowa – chora psychicznie i mnie nienawidząca. Byłam pierwsza osobą represji za rządów PiS.

    Polubione przez 1 osoba

 2. Jeśli chodzi o cnoty niewieście, to dla mnie jest już za późno.

  Kościoły wypełnione są kobietami, które rozpromienione biegają za księżmi, suszą głowę swoim dzieciom, żeby też biegały, marzą o ślubie w kościele i wypytują, kiedy chrzest, a przy okazji afer bronią się, że może ktoś tam jest niemiły, ale ich ksiądz jest miły, więc one mu będą same losowania robiły, kto w tym tygodniu sprząta w kościele. Skoro kobiety nie potrafią dbać o swoje własne granice, to kto ma za nie te granice obronić?

  Polubienie

  1. Wydaje się, że czas moherowych beretów się kończy i mamy nowe pokolenie kobiet buntowniczek, co było widziane na Strajku Kobiet. Kobiet świadomych nie dających sobie w kaszę dmuchać. Kobiet wykształconych i wiedzących co oczekują od świata i to wnerwa tych psycholi z PiS.

   Polubienie

   1. Nadal są one w mniejszości. Obłuda – z jednej strony branie udziału w strajku kobiet, a z drugiej rzeczy, które opisałam, nadal są preferowane. Niby się strajkuje, a dziecko do chrztu i komunii, płacenie za tzw. sakramenty. Dopóki tak będzie, w pozycji kobiet zmieni się niewiele.

    Polubienie

   2. Bo Polacy tacy są, że pędzą do kościółlka, bo rodzice, bo teściowa co by powiedzieli. Nie zmieni się to nigdy, ale mimo to kobiety mądrzeją tak mi się wydaje. Jest ich coraz więcej choćby w polityce.

    Polubienie

 3. …a wydawało się, że już gorszych ministrów jak niegdyś Giertych, a potem Zalewska nie doświadczymy. Wydawało się…
  Niestety dziś wieczorem projekt odwołania Czarnka nie przejdzie. Żal dzieciaków, współczuję nauczycielom.
  Jak długo jeszcze…?!

  Polubione przez 1 osoba

   1. Mi się wydaje, że tam wszyscy to zboczeńcy są zasłaniając się chrześcijaństwem, Brakuje wprost słów na to co im we łbach siedzi.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s