Thank you America!

Skończyła się epoka małych wnucząt i dziś zdecydowaliśmy z Mężem, że klocki i inne zabawki zalegające w szafie – czas oddać młodszym dzieciom w rodzinie i niech się bawią!

Moje wnuki, to już za chwilę będą nastolatkami, a więc mają już zupełnie inne zainteresowania i priorytety.

Sama nie wiem, kiedy te lata upłynęły, a szafie zrobiło się więcej miejsca.

Zostawiam jeszcze karton z kartkami do rysowania, kredkami i farbami, bo może się jeszcze przydadzą!

Już tylko w pamięci został obrazek, kiedy siedziały na dywanie i układały budowle z klocków, a było tych klocków bardzo dużo!

Dzisiaj w Faktach występował Michał Wójcik – polityk w rządzie Morawieckiego i jakże miło było widzieć w jego oczach strach, stres i bojaźń, bo oto senatorowie amerykańcy z partii Demokratycznej i Republikańskiej wystosowali oświadczenie w sprawie lexTVN!

Jakże ja z utęsknieniem czekałam na tak mocne oświadczenie z strony tuzów amerykańskiej polityki i się doczekałam!

Jeśli PiS się nie cofnie, to jestem przekonana, że Joe Biden podejmie radykalną decyzję w sprawie wycofania wojsk amerykańskich z Polski.

Czuję, że już się wystraszyli i dojdzie do tego, że Duda w zębach przyniesie koncesję dla tej telewizji, czyli Wolnych Mediów!

Jednak jeśli Kaczyński się uprze i dojdzie do zamknięcia Wolnych Mediów, to będzie oznaczało, że w Polsce skończy się demokracja!

Z satysfakcją przeczytałam to oświadczenie i uważam, że tylko kretyn Kaczyński może to zlekceważyć i pójdzie na rympał!

Czytamy więc:

Thank you America.

„Polski rząd kontynuuje proces ograniczania demokracji, ostatnio starając się osłabić niezależne media i podcinając pozycję jednego z najpoważniejszych inwestorów amerykańskich w kraju.

To jest bardzo niepokojące.

Jako grupa senatorów tak z Partii Republikańskiej jak i Demokratycznej, chcemy jasno powiedzieć polskiego rządowi, że śledzimy z wielką uwagą ten proces.

Przyglądamy się w szczególności ustawodawstwu, które jest debatowane w polskim parlamencie i które, jeśli zostanie zatwierdzone i wprowadzone do prawodawstwa, będzie oznaczało dyskryminację przeciw firmom pochodzącym z krajów spoza Unii i najpewniej wymusi wycofanie się z Polski kluczowego amerykańskiego inwestora zatrudniającego kilka tysięcy pracowników.

To ustawodawstwo połączone z odmową przedłużenia licencji dla TVN, oznacza dalszy ciąg niepokojącego procesu dla przyszłości polskiej demokracji.

Nie tak się przyciąga zagranicznych inwestorów.

Oznacza to również dalsze osłabienie wolności mediów, dla której Polacy tak długo walczyli.

Te i inne kroki, które Polska – sojusznik w NATO a także bliski przyjaciel i partner USA – ostatnio podjęła, nie odzwierciedlają podzielanych wartości, na których oparte są nasze stosunki dwustronne.

Decyzja, która wprowadzałyby w życie te przepisy mogłyby mieć negatywne skutki dla naszych stosunków w dziedzinie bezpieczeństwa, biznesów i handlu.

Apelujemy do polskich władz aby wstrzymały się przed podjęciem działań, które miałyby wpływ na nasze dwustronne relacje – piszą senatorowie”

54 myśli na temat “Thank you America!

 1. PiS liczy na to, że w USA za kilka lat zmieni się opcja rządząca na Trumpowską. Może i tak będzie, ale nie sądzę, żeby np. nie daj Boże, Trumpowi spodobałoby się usuwanie amerykańskiego biznesu. Nie mają ci nasi politycy rządowi za grosz rozeznania w świecie.

  Polubienie

  1. Trump już nigdy do polityki nie wróci choćby ze względu na wiek, a nasi też wiecznie nie będą przy władzy, która im się usuwa z pod nóg, Przyjdzie czas rozliczeń i naprawy stosunków międzynarodowych!

   Polubienie

   1. W Polsce to jest ich inwestycja i jeśli PiS przegłosuje to i TVN zniknie, a więc tu nikt nie zechce inwestować, a ty bardziej Ameryka. Stracimy na tym biznesowo i gospodarczo, a także obronnie. Wojska amerykańskie wyjadą stąd w p… zu i zostaniemy sami jak palec. Będziemy szabelką sobie machali i na czołgi pójdziemy na koniach i to historia już przerabiała.
    Ja nie wrzeszczę, żeby Ci szczujnię zamykali, a więc daj mi oglądac Wolne Media i wara Wam od nich!

    Polubienie

   2. Czasami sobie klikam na tę Waszą szczujnie i włos się jeży i rzygać się chce. Zastanawiam się, że kiedy stracicie władzę, gdzie oni będą zwiewać, bo raczej będą sądzeni i pójdą do kicia!

    Polubienie

   3. Przemyślenie!
    8 milionów Polaków głosowało na niedojdę.
    Przez 6 lat nikt się nim nie zaopiekował, bo nawet swoi!
    Nikt mu nie kupił nowych butów, garnituru, szamponu Nizoral, a tylko myśleli ile kasy im na konto wpłynie.
    Ten gość to jedna, wielka samotność na własne życzenie i nie współczuję i nie zapłaczę!

    Polubienie

   4. Moje przemyślenie jest takie ze nie masz w ogóle w sobie empatii poprostu zero empatii jak to możliwe żeby kobieta nie miała jej w sobie. To że ten człowiek jest zajęty tylko polską to chyba dobrze dla nas, nie wiem czy dla niego. Bo to poświęcenie.

    Polubienie

   5. Nie nazywaj mnie desperatką, kiedy walczę o demokrację w Polsce – moim kraju! To Wy prowadzicie Polskę w niebyt! Już nikt nie chce z nami rozmawiać!

    Polubienie

   1. Sagulo… z tym gościem, z którym dyskutujesz, jest chyba coś nie tak?
    To niemożliwe, żeby facet – ot, tak sam z siebie, wygłaszał takie brednie!
    Drażni Cię, jest niegrzeczny, prowokuje, kontruje… Nie jest to opłacany troll?
    Podziwiam Twoją cierpliwość!

    Polubienie

   2. Gosiu bo piszę z nim, aby mu uświadomić jak bardzo się myli i jak ślepo wierzy w cudownego Kaczyńskiego i PiS. Uwierz, że takich ludzi w Polsce jest cała masa, co ślepo przyjmuje ich propagandę. Może kiedyś się uda, że przyzna mi rację i takim jak ja, którzy się martwią o Polskę. Może kiedyś mnie przeprosi!
    Właśnie przeczytałam, że inne kraje już mają wypłaty z Funduszu Odbudowy, a my nie dostaliśmy ani grosza z UE. Może to da im do myślenia. Pozdrawiam Ciebie serdecznie.

    Polubienie

   3. Słychać głosy że Ziobro chroni pedofilów, a nawet sam ma tego typu epizody za sobą. Oczywiście nikt tego publicznie nie powie, bo by go zniszczyli, ale coś jest na rzeczy, bo tego typu sugestie wychodzą ze strony ludzi którzy zajmują się łapaniem pedofilów. Ten pan ma wiele za uszami.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s