Idą podwyżki!

Zrobiłam zdjęcie warzyw, które między innymi potrzebne były mi do leczo, bo znowu gotowałam.

Jednak tym razem zamiast kiełbasy – dodałam pokrojony w kostkę schab, który obsmażyłam z cebulą!

Piszę o warzywach, bo oto zostały one objęte 6,6% inflacją, a więc najwyżej ze wszystkich produktów potrzebnych nam do zdrowego odżywania, a zwłaszcza dla nas – Seniorów, którzy powinni szczególnie zdrowo się odżywiać.

Senior w Polsce musi wciąż wybierać, czy ma wykupić leki, czy ma potem za co kupić sobie jabłko, pomidora, czy też odrobinę winogron i tak dalej.

Senior nie ma w tym kraju żadnych rekompensat, gdyż ZUS leży i kwiczy też!

Skoro energia pójdzie w górę, to automatycznie ponownie wszystko podrożeje, bo koszty produkcji ekonomicznie producenci będą chcieli sobie wyrównać i znowu uderzą w szarego człowieka.

Mówi się, że niemieckiego emeryta jest stać na wędrowanie w ramach wypoczynku po świecie, a polski emeryt w razie choroby może nie doczekać się karetki, bo ratownicy strajkują – dramat!

Starsi ludzie pamiętają rok 1970, kiedy za komuny ogłoszono podwyżki i wówczas ludzie wyszli na ulicę w rama sprzeciwu, a teraz milczymy, kiedy dokręcają nam śrubę, ale sami dostali ogromne podwyżki, bo im się należy przecież!

Złodzieje na każdym polu wciąż mają się świetnie i pytam dlaczego dostali te podwyżki skoro dzisiaj prawa strona wyszła z Sejmu podczas czytania raportu Szefa NIK!

Wciąż podają sondaże, że PiS w słupkach ma ponad 30%, a to jest wielka ściema, bo ja to czytam tak:

Polakom zadano pytanie, czy martwi ich podwyżka cen towarów i usług!

Wynik jest taki, że:

79% jest zmartwiona, a raczej wkurwiona,

19%, że raczej nie,

2% – nie ma zdania.

Z tych liczb wynika, że 79% nie zagłosuje na PiS w następnych wyborach, a tylko 21%

Tak samo jest z poparciem naszej bytności w Unii Europejskiej, bo swoje poparcie pokazało aż – 81%, a reszta to tylko niecałe 19% wielbicieli PiS i tak to trzeba czytać!

Zbliża się Święto Zmarłych i prawdopodobnie za doniczkę chryzantem nie zapłacimy 35 złotych, a 50 i tak samo będzie ze zniczami.

Na Święta Bożego Narodzenie nie wydamy 1 tysiąc złotych statystycznie, a około 2 tysięcy, bo tak nam z dnia na dzień przykręcają śrubę!

Może i Polacy wyjdą na ulicę, bo mamy ją najwyższą od 20 lat!

48 myśli na temat “Idą podwyżki!

   1. Przez ostatnie 20 lat nie było tak drastycznych podwyżek i właśnie ten nierząd próbuje jeszcze bardziej pogrążyć starszych ludzi w biedzie. 20 lat!!!

    Polubienie

   2. Czemu Ty mnie wciąż pouczasz jak mam żyć? Moi bliscy nie mają do mnie pretensji jak ja sobie układam dzień. Ty nie wiesz czym się zajmuję w ciągu dnia!

    Polubienie

   3. Ja Ciebie nie pouczam. Piszesz ze juz nic się nie da zrobić. Wiec zaproponowałem Ci abyś wyłączyła tv i ten czas poświęciła na pobyt z bliskimi. Wydaję mi się że to opozycja Ciebie poucza jak masz żyć

    Polubienie

   4. Moje dzieci mają swoje dzieci i swoje rodziny i nie mieszkają ze mną od lat. Jeśli oglądam media, to przynajmniej wiem co dzieje się na świecie. Dziś s Sejmie padło, że minister będzie wisiał od Twojej bandyckiej opcji politycznej, którą popierasz. Ja chcę normalnej Polski dla moich Wnuków i będę sobie oglądała co chce!

    Polubienie

   5. Jesteście im potrzebni tylko w kampanii wyborczej i łykacie wszystko jak pelikany, a potem mają Was gdzieś! Pokaż mi jedną inwestycję jaką zrobili dla Was przez 6 lat!

    Polubienie

 1. „Trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zapierdalać za miskę ryżu!”
  …no to wygasili…

  A Ty się leczem objadasz, Sagulo…!

  Polubienie

   1. Gosiu będzie więc rozpusta! A tak na marginesie, to ludzie w moim wieku już się nie obżerają, a sobie od czasu do czasu dogadzają, a ja uwielbiam warzywa wcinać!

    Polubienie

 2. Sagulo, wymagasz od wyborców PiS umiejętności łączenia faktów. Gdyby to było możliwe, Duda nie wygrałby ostatnich wyborów. Ja natomiast przypuszczam, że naród, który wybrał PiS, zagłosuje potem na faszystóww z Konderacji, i nie ma tu znaczenia, że oni mają inny program gospodarczy.

  Polubienie

 3. Teraz już nas duszą podwyżkami a zobaczysz co będzie tuż po nowym roku! Na dodatek Bruksela chce zakręcić kurek więc żeby to sobie wyrównać na pewno dowalą wyższe podatki. Ale to i dobrze bo może ciemnota przejrzy na oczy.

  Polubienie

  1. Nowy Ład trzeba będzie czytać, co zawierają malutkie literki i tam będą wszelkie haczyki zawarte na nas, a więc dostaniemy odpowiednio po kieszeni, a najbardziej ci najbiedniejsi. Może ludzie w końcu przejrzą na oczy, że doją ich jak dojną krowę, bo z czegoś będa musieli sobie dawać!

   Polubione przez 1 osoba

 4. Podwyżki to nas dopiero czekają, bo prąd i gaz idą w górę. Ja akurat mam roczne rozliczenie, co drugi miesiąc, płatność ustalona na początku roku. I po raz pierwszy zmieniono mi kwotę płatności w połowie roku na wyższą, czyli podwyżki będą takie, że niedopłaty mogą być tak wysokie, więc już podwyższają w okresie rozliczeniowym. I to akurat dobrze robią, ale znaczy, że jest to znak, że po nowym roku mocno dostaniemy po kieszeni.

  Polubienie

  1. Roksanno i ja mam tak samo i wiem, że to wszystko pójdzie w górę i tylko za kieszeń się trzymać! Pamiętasz jak w Sejmie Morawicki obiecywał, że nie będzie podwyżek energii, ale zaczyna im się kasa nie zgadzać!

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s