Czy Tusk uratuje Polskę?

Mąż z kolegami zrobili dziś na działce wielkie wędzenie.

Oprócz kiełbasy i innych mięs – wędzony jest także ser idealny na kanapki!

Z kulinarnych rzeczy napiszę jeszcze, że dostałam pół reklamówki drobniutkich winogron.

Nie wiedziałam, że z nich wychodzi taki pyszny kompot z odrobiną cukru i cynamonu!

Dzisiaj odbyła się Krajowa Konwencja PO w Płońsku, na której przemawiał Donald Tusk między innymi.

Muszę napisać, że nie raz pojawiła się łza, gdyż w końcu ktoś do mnie przemówił po ludzku – bez kłamstw i konfabulacji!

Ktoś, komu na tym kraju zależy, aby odwrócić to, co powinno być odwrócone i aby Polska była Polską – z powrotem!

Wytknął PiS-owi wszystkie brudy, kłamstwa, pogwałcenie zasad i prawa, nepotyzm, oraz złodziejstwo i zrobił to naprawdę w profesjonalny sposób, bo Tusk mówcą jest bardzo dobrym i ma dobrą pamięć.

Borys Budka zaś zapowiedział, że jeśli PiS wybory przegra, to rozliczą ten rząd do samego dna i wielu pójdzie do więzienia i będą odpowiadali karnie.

Donald Tusk sporo miejsca w swoim przemówieniu zawarł, że nie można dopuścić, aby pewnej nocy PiS wyprowadził Polskę z Unii Europejskiej, bo to jest bardzo ważne, byśmy nie stali się skansenem.

Wszystko ładnie i pięknie, ale na tej Konwencji zabrakło mi konkretów i zalążka nowego programu, bo już jest na to czas!

Zapowiedziane jeno zostało, że w razie wdowieństwa – 1/4 emerytury zmarłego małżonka ma przejść na konto tego, który został sam, a ja się pytam, bo dlaczego nie 1/2?

Nie mają programu, bo budżet jest w ogromnym deficycie i nie wiedzą czym będą mogli dysponować, bo jedziemy na minusie!

Jeśli opozycja chce wygrać wybory, to musi Narodowi zaoferować coś atrakcyjnego, bo np. 800 złotych na każde dziecko, bo dopadła nas inflacja!

Musi nam powiedzieć od czego zacznie swoje rządy, aby przywrócić tutaj porządek prawny, który jest konieczny i oznajmić nam, że to zrobią z poszanowaniem Konstytucji!

Tymczasem w Rosji odbywają się wybory do Parlamentu i Putin doskonale wie, jak je sfałszować, a Kaczyński z pewnością je obserwuje, gdyż za Chiny Ludowe nie odda władzy i będzie już po Polsce!

PiS nauczył Polaków, że tylko kasa jest najważniejsza, a nie jakiś pieprzony patriotyzm!

I będą na nich głosowali!

Z badania 2 dni temu wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość. Chęć głosowania na PiS zadeklarowało 36,4 proc. ankietowanych, w porównaniu z sierpniowym sondażem poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wzrosło o 2,2 pkt. proc.

24 myśli na temat “Czy Tusk uratuje Polskę?

 1. Trochę to wszystko zbyt późno jeśli chodzi o Tuska. Nie wiem czy przeciągnie na swoją stronę beton pisowski, nie wiem też czy ktokolwiek z opozycyjnych ugrupowań rozumie, że trzeba mieć wspólnego lidera inaczej nic z tego nie będzie.

  Polubienie

 2. Sam nie wiem, czy ci zazdrościć wiary, że ktoś nas może wyciągnąć z tego szamba? Trzeba być strasznym cynikiem, by mając za sobą bardzo niechlubną przeszłość, próbować na nowo coś Polakom obiecywać.

  Polubienie

   1. „On” to premier rządu RP, którego obowiązują odpowiednie procedury. A więc „on” powinien przedstawić sejmowi i swojej partii ofertę jaką otrzymał i z obu miejsc uzyskać zgodę. Ta zgoda powinna zostać zaakceptowana przez prezydenta i zarząd partii, którzy powinni wyznaczyć następców w drodze wyboru / głosowania. Nic z tego nie zostało wykonane. Tusk uciekł potajemnie, a do Polski wrócił tylko na chwilę, aby wymienionych wyżej postawić przed faktem dokonanym. Pomijam już to, że naruszone zostało prawo i konstytucja, tak nie robi poważny człowiek tylko zwykły ojszczypłot. Czy ja bym postąpił podobnie? Pewnie tak, ale zgodnie z procedurami.

    Polubienie

   2. Ja do jakiegoś momentu byłem nawet dumny z tego, że Tusk reprezntuje Polskę na tak ważnym urzędzie. Zwrot nastapił, gdy się okazało, że PO przerżnęła wybory samorządowe, rząd pod wodzą Kopaczowej zaczął podupadać, Komorowski oddał władzę, PO po prostu się rozsypało, a kolejna władza okazała się mafią. Wtedy zrozumiałem co zrobił Tusk.
    Dziwisz się, że PiS gratulowało Tuskowi? Było czego … 😉😁🤣

    Polubienie

   3. Andrzeju nawet gdyby Tusk został, to i tak by wszystko perdzielło! PO się kończyła na naszych oczach, a póki co PiS zapowiedział zmiany socjalne i walnęło!

    Polubienie

   4. PO upadała to fakt, ale przed wyborami SLD miał trend wznoszący (ok. 10-12%) do czasu, gdy Tuskowa TVP zrobiła debatę z partiami poza sejmowymi. Po wyborach SLD (które Tusk uważał za konkurencję) zabrakło 0,47% do wejścia do sejmu. Te 0,47 % to ok. 48 posłów, których zabrakło w sejmie. Kaczyński po takiej przegranej już nigdy by nie powrócił do władzy … To jest zbyt obszerny temat na komentarz, poza tym nie chcę dawać PiS łatwych argumentów p-ko Tuskowi, a więc ja już podziękuję za wymianę poglądów.

    Polubienie

   5. Andrzeju jedno jest pewne, że po prostu będziemy obserwowali Tuska, którego reżimówka rozjechała po Konwencji. Nie wiem czy uda się pogonić PiS od władzy, ale Polacy sami tego chcą, by ich wiecznie okradali w podatkach. Dziękuję za rozmowę.

    Polubienie

  1. Olitorio masz rację, ale każdy sondaż pojawiający się wskazuje na PiS i dla mnie też jest to niepojęte! Pamiętasz w ostatnich wyborach ludzie stali w kolejach do urn i deklarowali głosowanie na Trzaskowskiego, a wygrał Duda! Fałszerstwo z daleka aż pachnie!

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s