Czas na młodych!

Oto kotek, którego złapałam w obiektyw będąc na balkonie.

Dziś u mnie były przebłyski słońca i się w nimi wygrzewał.

Zawołałam – „kici kici” i pokazał w obiektywie swoje zielone oczy, a potem rzuciłam mu w nagrodę za pozowanie plasterki kiełbasy.

Dziś miałam kontakt ze swoimi Córkami przez telefon, bo z jedną chorą na jelitówkę, a z drugą – mieszkającą w Szczecinie – przez wiadomości na Facebooku!

Rozmawiałyśmy o życiu codziennym i o tym, co u nich słychać!

Jednak najpierw napiszę, że strasznie się cieszę, że oto młode pokolenie wychodzi na ulicę w wielu krajach i dopomina się walki o klimat – nareszcie młodzi to zrozumieli i niech nie przestają!

Młodzi ludzie będą się mierzyć ze zmianami klimatu i to jest ich czas i ich życie!

Wracając do rozmów z moimi Dziećmi, to właśnie zauważyły, że ceny poszybowały w kosmos i robiąc zwykłe, podstawowe zakupy, to koszmar, a jeszcze nas wszystkich czekają podwyżki prądu i gazu!

Benzyna już prawie kosztuje 6 złotych, a jest tak, że bez samochodu ani rusz, kiedy trzeba dojeżdżać do pracy kilkanaście kilometrów.

Dzieci rosną bardzo szybko, a więc trzeba je odziać na zimę, co także inflacja sprawiła, że wszystko jest bardzo drogie, a pensje stoją w miejscu.

Niedawno Morawiecki nie wiedział ile kosztuje chleb, to informuję, że mały bochenek chleba dla cukrzyka kosztuje – uwaga – 7 złotych!

Nie wszystkich stać jest na taki chleb, a więc moja Córka widziała, że starsza pani kupiła dla siebie najtańszy chleb po 1.70!

Ja pamiętam, że kiedy ponad 40 lat temu kończył mi się urlop macierzyński i musiałam oddać dziecko do żłobka, to zawsze to było po znajomości i nic się w tym temacie nie zmieniło.

6 lat temu, kiedy PiS wygrał wybory zapowiadał, że wszystkiego będzie więcej, a to jest gówno prawda.

W Szczecinie nie powstały nowe żłobki i przedszkola i matka chcąca wrócić do pracy musi kombinować jak koń pod górę, aby mogła dostać miejsce w żłobku, czy w przedszkolu dla swojego dziecka.

Nie masz znajomości, to musisz zatrudnić opiekunkę za niemałe pieniądze.

Polska na tych rządach tylko straciła, kiedy w krajach takich jak Szwecja, Norwegia stawiają bardzo mocno na rozwój dzieci i tam rodzice nie mają takich pieruńskich dylematów, bo to tam stawia się na dzieci i rodzinę!

Polska polityka rodzinna jest w czarnej dupie i niech mi tu nie mówią – w tym kraju, że ten rząd stawia na rodzinę!

Gdyż u nas prymitywna telewizja zrobiła ludziom kisiel w mózgu i czytamy:

17 myśli na temat “Czas na młodych!

   1. Tatulu kiedy byłam młoda, to byłam pożeraczką prasy i nigdy wówczas takich durnot nie czytałam, ale mamy Internet i mam wysyp takiego coś. Dziwię się tylko, że wciąż mamy tak durne społeczeństwo.

    Polubienie

  1. Sagulo, nawet gdyby zabrakło Kaczora, PiS stał się ideologicznym monolitem i śmiem twierdzić, że wielu uczniów przerosło już mistrza w cynizmie, cwaniactwie i ogromnej bucie. Prezes ma tylko wizję, ale jego wyszkolone kadry potrafią już bić na oślep i gryźć po kostkach – są bezpardonowi!

   …a swoją drogą gdzie takie kajo-godek-podobne się rodzą?! zakłamane bigotki!
   Witaj w średniowiecznym Ciemnogrodzie…

   Polubienie

   1. Właśnie przed chwilą na Twitterze czytałam wpis Ziobro. On już się czuje zastępcą Kaczyńskiego i tu masz rację, że wychował na własnej piersi draniów i bandytów. Taki ciemnogród chyba był zawsze, a tylko Internet to obnażył do cna.

    Polubienie

   1. Temat rzeka, ale ostatnio oburzyła się moja synowa, bo okazuje się, że becikowego z synem nie dostaną, uczciwie i ciężko pracują, bo teraz dostana tylko ci, co nie pracują…lepiej w tym kraju klepać biedę i żyć na cudzy koszt.

    Polubienie

 1. Już nam młodym bardzo ciężko się żyje, podwyżki żywności i rachunków w nas uderzają, ciężko nam zaoszczędzić na własne cztery kąty. Wsparcia nie mamy żadnego, jak słyszę, że rząd przecież prowadzi tak wielkoduszną politykę prorodzinną to mam ochotę się spakować i wyjechać jak najdalej.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s