Reporterzy bez granic (uśmiech)

Może być zdjęciem przedstawiającym jezioro, drzewo i przyroda

W 2014 roku założyłam na Facebooku mojego fan-page o czym już parę razy wspominałam na blogu!

Zawsze lubiłam robić zdjęcia, a kiedy dostałam w prezencie naprawdę dobry aparat, postanowiłam fotografować moje miasto i okolice.

Przeszłam moje miasto wzdłuż i w szerz i zrobiłam ponad 7 tysięcy zdjęć, które sukcesywnie wstawiam na mojego fan-page.

Zdjęcie jesienne też jest mojego autorstwa, bo lubię fotografować także o różnych porach roku!

Jestem amatorem, ale zwracam uwagę, aby zdjęcia były estetyczne i z pomysłem i zdradzę, że unikam na zdjęciach fotografowania samochodów, bo one psuję efekt i spokój o jaki mi na zdjęciach chodzi.

W tym moim hobby nie jestem sama, bo włączył się w to mój Mąż!

Kiedy dzieje się coś ciekawego w mieście, to On jest pierwszy z racji tego, że pracuje i więcej czasu przebywa w mieście, bo musi być mobilny!

Gdzieś pęknie rura, czy jest jakaś w mieście awaria, to ja takie zdjęcia dostaję od Niego i wstawiam na fan-page jako ciekawostkę, albo jako reportaż, aby mieszkańcy wiedzieli gdzie jest awaria i dlaczego nie ma w mieście wody!

Dziś u nas bardzo mocno wiało i z powodu wichury zerwało część dachu z naszego krytego basenu.

Przyjechała Straż i próbowali to zabezpieczyć, a  Mąż zrobił mi poniższą relację.

W ciągu 4 godzin obejrzało ją 5 tysięcy osób, a nas to rajcuje, że pokazujemy, to, co dzieje się w mieście ciekawego.

Tym sposobem się nie nudzimy, a uzupełniamy! 

15 myśli na temat “Reporterzy bez granic (uśmiech)

 1. Ale super! Ja też poważnie myślę o takim lepszym aparacie i doszkoleniu się w podstawach fotografii, dla samej siebie. Chciałabym uwieczniać na zdjęciach nie tylko to co wokół piękne, ale również moją rodzinę i nasze codzienne życie. Jest to jednak na razie w sferze marzeń i czeka gdzieś w kolejce 😊 Ja dziś przez wiatr nie mogłam spać w nocy, tak huczało między naszymi blokami. U nas wiatr nie narobił chyba zbyt wielu szkód, oprócz jednej dość zabawnej – przestawił ogromny kierunkowskaz z napisem „Urząd Miasta” w całkiem odwrotną stronę 🙂

  Polubienie

 2. Wiem, że nie lubisz jak ktoś ma inne od Twoich poglądy, ale skoro mowa o fotografowaniu, to może kilka moich uwag przyda Ci się.
  A więc 1/ Jeżeli robisz zdjęcia „z ręki” to staraj się nie poruszać aparatem, albo korzystać ze statywu, bo te są nieostre. 2/ Można też włączyć szybszą migawkę, ale wtedy zdjęcie straci na „głębi ostrości”. 3/ Zdjęcia t.zw. reportażowe cechuje „flashowanie”, czyli wiadomości z ostatniej chwili, tutaj nie powinnaś dokumentować statycznych sytuacji (strażacy siedzą, stoją, „lulki palą”), ale ustrzelić chociażby jednego strażaka jak biegnie do pożaru. Nb. gdyby biegnący strażak się wypie.dolił, 😉😁 to miałabyś zdjęcie i tekst na miarę nagrody Pulitzera, bo taki jest rynek. 4/ Tradycyjnie już przypominam o tematycznym kadrowaniu, ale z tym to i ja jeszcze jestem na bakier. 😜😘

  Polubienie

  1. Andrzeju, to nie jest tak, że ja nie przyjmuję krytyki, bo przyjmuję, Zdjęcia robił Mąż telefonem na szybko i zdjęcia są jakie są. Dziękuję za krytykę, a może kiedyś uda mi się sfotografować leżącego strażaka ha ha

   Polubienie

   1. Nie zamierzałem krytykować, bo zdjęcia są bardzo ciekawe. Jednak wiem, że do fotografowania podchodzisz bardzo ambitnie i osiągasz coraz lepsze wyniki, więc skromnie chciałem tylko coś zasugerować, chociażby tego leżącego strażaka. 😉😁

    Polubienie

 3. U nas też ostro wiało. Mam to szczęście że w moich stronach zwykle ten wiatr nie czyni wielkich zniszczeń, ale już w okolicach Zamościa trochę dachów zerwało. Może i jesteś amatorem, ale masz dobre ok i zdjęcia wychodzą Ci świetne.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s