Rozmowa przy piwie!

Pisałam wczoraj, że moje miasto ma swoje piwo i dzisiaj je skosztowałam.

Nie jestem znawczynią smaków piwa, ale to mi smakowało, bo jest takie babskie właśnie.

Nie ma w sobie za dużo goryczki, a jest bardziej słodkie i pachnie świeżością i lekkością.

Ma cudowny, słoneczny kolor, a kiedy naleje się piwo do szklanki, to piana jest tak duża, że trwa jakiś czas, kiedy opadnie.

Produkt się udał więc i niech promuje moje miasto.

O ile się orientuję, to piwo zarabia na cel charytatywny i tylko przyklasnąć.

Niżej wkleiłam zdjęcia z porannego Szczecina, które zrobił mój Zięć odprowadzając mojego Wnuka na zajęcia piłkarskie.

Szczecin jest bardzo interesującym miastem i każdego namawiam, aby je zwiedzić, tak przy okazji!

Teraz chciałabym napisać na inny temat i naprawdę długo się zastanawiałam, czy o tym napisać.

Czasami wchodzę na profil facebookowy Doroty Zawadzkiej – psycholog rozwojowej i tam był nagrany live – nie wiem, czy dobrze to określam – o dzieciach.

Jak długo żyję już na tym świecie, to nie wiedziałam, że małe dzieci się masturbują, bo ja z moimi dziećmi nie miałam takiego kłopotu.

Jednak tam w komentarzach wypowiadały się mamy, że ich dzieci – tak – to robią na wszelkie sposoby i podobno jest to okres rozwojowy, który z czasem mija, ale nie musi.

Zmierzam do tego, że niedawno rozmawiałam z osobą pracującą w szkole dla dzieci lekko upośledzonych, które nie tylko się tam uczą, ale i śpią i są pod opieką opiekunów i nauczycieli.

Usłyszałam w tej rozmowie, że chłopiec lekko upośledzony ogłasza wszem i wobec, że „lubi walić konia” i będzie to robił zawsze.

Nie ma na niego siły, a w szkole nie ma absolutnie fachowców od takich zachowania, kiedy dzieci w nocy napadają jedno na drugie i wymuszają zachowania seksualne.

W szkole nie ma seksuologa, który by z tymi dzieciakami rozmawiał i uczył adekwatnie, co robić z takim popędem, bo o tym w przestrzeni publicznej się absolutnie nie rozmawia.

Takich dzieci jest naprawdę dużo.

Ludzie ciężką pracą chcą nakierować je na lepszą drogę i nauczyć je zawodu, ale to jest walka z wiatrakami i o tych dzieciach w Polsce się nie mówi!

Rodzice chętnie się pozbywają kłopotu z domu i obarczają problemem odpowiednie placówki, w których dzieją się dramaty!

Czy Kaja Godek wie, że istnieje problem większy niż ślub kobiety z kobietą?

Czy ma jakiś plan, co robić z tymi dziećmi, kiedy staną się dorośli, a mimo to, co je interesuje, to zaspokojenie seksualne.

Podkreślam, to są dramaty i nikt w tym kraju nie chce w tych dramatach grzebać!

25 myśli na temat “Rozmowa przy piwie!

 1. Temat seksualności osób upośledzonych pojawiał się w publikacjach od wielu lat, jednakże bardzo nieśmiało i niejako szeptem. Tym bardziej, że libido u tych młodych ludzi jest zazwyczaj bardzo wybujałe. To stanowi problem dla rodziców i opiekunów, bo nie umiemy jeszcze rozmawiać na ten temat w sposób swobodny, bez zażenowania.
  Pamiętam, jak już pewnie z dziesięć lat temu, w radiu TOK FM – Ewa Wanat z seksuologiem dr Andrzejem Depko wprowadzili audycję „Kochaj się długo i zdrowo”. Tam właśnie pojawiły się pierwsze próby rozmów o seksie, w tym również u osób niesprawnych intelektualnie.
  Programu już nie ma, a temat nadal pozostał aktualny i nierozwiązany.
  Mam wrażenie, że przez takie indywidua, jak Kaja Godek, cofnęliśmy się do czasów, kiedy posiadanie upośledzonego dziecka było wstydliwe i skrzętnie skrywane.
  A to ciekawe nawet, jak ona sobie radzi ze swoim niepełnosprawnym dzieckiem, które weszło w wiek pokwitania? Wiąże rączki? Zamyka w ciemnej piwnicy?

  Polubione przez 1 osoba

 2. Zauważ, że tekst jest pisany w 2010 roku. To nie jest odkrycie.
  A tu nawet opracowanie z 2004 r.
  Obecnie w tym temacie coś tam nieśmiało się dzieje, proponuje się nawet tzw. asystentki seksualne dla osób z niesprawnością , ale… to znów wzbudza mnóstwo emocji i kontrowersji.

  Osobnym tematem (o którym przecież Ty pisałaś!) jest popęd seksualny u dzieci. Bo też taki istnieje, jak już wiesz.

  Polubienie

  1. Temat jest gorący jak kartofel z ogniska, a nie mówi się o tym wcale. Mówi się, że kobieta ma rodzić dziecko z gwałtu, albo zagrażające jej życiu, a także wady płodu, ale nie mówi się matkom jak mają się opiekować dzieckiem z popędem seksualnym, Na ten temat jest wielka cisza.

   Polubienie

 3. Czarnek rozwiąże! ten problem! 😀 Już pierwsze czyni podejścia. Ubierze dziewczynki w burki, chłopcom zwiększy liczbę godzin sportowych – i nie będzie żadnego popędu!
  Fanaberie jakieś!

  Polubienie

 4. Masturbacja u dzieci to nie kłopot. To normalne zjawisko, etap poznawania swojej seksualnosci, ciała, sposób na identyfikację się z konkretną płcią. U zdrowego dziecka, które ma poczucie wstydu i samokontroli to całkiem normalne i myślę, że większość rodziców nie wie, że ich dzieci to robią, a robią to na jakimś etapie wszystkie dzieci, bądź ich zdecydowana większość. Problem pojawia się rzeczywiście, gdy chodzi o dzieci niepełnosprawne intelektualnie i tu jest problem z samokontrolą nad swoimi instynktami. W mojej pracy spotkałam się z takimi przypadkami (jestem pedagogiem i pracuję z dziećmi z placówek i rodzin zastępczych). Często te dzieci mają tak duże napięcie seksualne, że jego niezaspokojenie prowadzi wręcz do agresji, która stanowi nawet zagrożenie dla opiekunów. Miałam przypadek, gdy niepełnosprawny szesnastolatek chciał zgwałcić swoją ciotkę, która się nim opiekowała. Tutaj tylko terapia prowadzona przez seksuologa dziecięcego może przynieść efekty i wytężona praca nad takim młodym człowiekiem. Niestety w naszym kraju nie ma psychologów, psychiatrów dziecięcych, a co dopiero seksuologów.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Masturbacja zdarza się, problemy wczesnej inicjacji seksualnej także oraz wiele innych problemów natury psychicznej. Teraz najważniejsza jest religia, cnoty niewieście, zasiłki i dziwnie pojęty patriotyzm.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s