Historia pewnego zdjęcia!

Jest rok 2018 – 8 Marca, kiedy to spędzono kobiety różnych służb mundurowych, aby królowa i jej robotnice w białym żakiecie z szerokimi rękawami zapozowała do zdjęcia.

Wygląda to, tak jak w Korei Północnej, kiedy wódz otacza się swoimi podległymi i nie mają nawet prawa do sprzeciwu, bo inaczej, to śmierć!

Jest to, tak żałosny widok, bo od początku ta zimna kobieta na sprawy kobiet nagle ociepliła się w wizerunku tych kobiet.

Widać, że kobiety w pierwszym rzędzie nawet przykucnęły, aby nie zasłonić swojej królowej i wiem, że kiedyś te kobiety będą się tego zdjęcia wstydziły.

Kobiety mundurowe, które zbliżyły się do męskich zawodów i często narażają swoje życie pomagając innym reprezentowały nieroba i nieczułą kobietę na sprawy kobiet!

Te kobiety są żonami, matkami i w tej sytuacji w Polsce na pewno boją się rodzić dzieci, kiedy wyszły różne śmierci w szpitalach, bo lekarze czekają czy umrze matka, czy dziecko bez mózgu w łonie matki!

Ani razu „milcząca” nie zabrała głosu w sprawie leczenia niepłodności, aborcji, in vitro, przemocy w domach – zero, nul, cichosza.

Ta „biała, milcząca owca” jeśli się udziela, to tylko w środowiskach katolickich, bo to jest bezpieczne, ale wygląda na pozerskie działania.

Teraz, kiedy ten nierząd planuje rejestrację ciąż, aby kontrolować w Polsce płodność, a w razie poronienia kobiety będą rozliczane, to także milczy jak zaklęta.

Kiedy na granicę pojechały byłe prezydentowe czyli Pani Kwaśniewska i Komorowska, ta leżała i pachniała.

Ten nierząd teraz planuje kolejny bat, tym razem na rodziny i będą utrudnienia w otrzymaniu rozwodu, ale jak wiadomo też to zmiliczy.

Nie obchodzi ją, że w rodzinach panuje przemoc psychiczna, ekonomiczna i seksualna i dzieci są tego ofiarami i tylko rozwód może to zatrzymać!

Bezduszny byt, który wkurza, drażni i niech jak najszybciej zniknie!

Gdybym była prezydentową, to nawet mimo zakazu partyjnego nie potrafiłabym się tak zamknąć na krzywdę kobiet w Polsce!, bo miej serce i patrz w serce!

Paulina Młynarska na temat tego zdjęcia:

Znajoma to wypatrzyła i wrzuciła u siebie. Stare. Ja tylko podaję dalej, bo mocne, jakie mocne! Królowa i robotnice. Zadziwiająca, baśniowa symbolika. Materiał do głębszej zadumy antropologicznej i psychoanalitycznej. Kobiety w mundurach, czyli te, które dokonały transgresji do jeszcze niedawno ekskluzywnie męskiego świata. Aktywne, pracujące, niosące pomoc, ryzykujące życie, których twarze giną w masie, w dalszym planie już ich zupełnie nie widać. I ubrana w baśniowy strój, z tymi patetycznymi, nawiązującymi do średniowiecza rękawami, „nieskazitelna”, milcząca Pierwsza Dama w bieli, która im … co właściwie? Przewodzi? Stawia się tu w roli liderki? I to jej wyniesienie, ten wzrost. Niebywałe! Zachowam to zdjęcie, bo moim zdaniem jest wstrząsające. Jak kadr z jakiegoś dystopijnego filmu. Kim Ty jesteś Agato? Co to za baśń się tam inscenizuje? https://www.prezydent.pl/…/mundurowy-dzien-kobiet-w…

10 myśli na temat “Historia pewnego zdjęcia!

  1. Ona się nie odzywa bo te ustawy jej nie dotyczą! Jak jej córeczka zajdzie w niechcianą ciąże to wyskrobią ją po cichu prywatnie, już tatuś się o to postara 🙂 Rodzić przecież nie będzie w szpitalu NFZ, a w klinice gdzie włos z głowy jej nie spadnie

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s