Taka piękna, polska katastrofa!

Gdyby żyła moja mama, to dzisiaj by skończyła 90 lat.

Zapaliłam jej światełko w domu, bo się nie wynurzam z domu w związku z nadchodzącym Omikronem, którym nas straszą wirusolodzy, że będzie masakra.

Zapaliłam światełko i wiem jedno – tęsknię!

Myślę, że nie muszę mieć wyrzutów sumienia, iż nie poszłam na cmentarz, ale zwyczajnie się boję Omikrona i dmucham na zimne mając choroby współistniejące.

Schodzę na ziemię i naprawdę w tym kraju nie ma ani jednego dnia spokoju i wytchnienia, bo się dzieje bardzo dużo, złych rzeczy.

Od rana media trąbią, że nasze, wrażliwe, tajne dane wojskowe oto wyciekły do sieci i skopiowane zostały przez inne kraje.

Gigantyczny wyciek danych z wojska. Ponad 1,7 mln pozycji w internecie.

Baza zasobów polskiego wojska — od śrubek i zeszytów po pociski przeciwpancerne oraz myśliwce F-16 — wyciekła do sieci.

Niektóre informacje są niezwykle cenne dla obcych wywiadów.

Według naszego informatora, specjalisty od cyberbezpieczeństwa, bazę ściągali już użytkownicy z kilkunastu krajów, w tym z Rosji i Chin.

Wyciek potwierdziliśmy nieoficjalnie w dwóch niezależnych źródłach związanych ze służbami specjalnymi.

Wojsko szuka w tej chwili winnych i szacuje straty.

Wyciek nastąpił najprawdopodobniej z Szefostwa Planowania Logistycznego w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.

Znalezione w sieci informacje obejmują m.in. uzbrojenie polskiej armii, amunicję, części zamienne do maszyn bojowych czy specjalistyczne oprogramowanie.

Wśród ujawnionego sprzętu znajduje się też ten zakupiony przez polską armię w USA, Niemczech i Izraelu.– To są dane strategiczne, o które zabiega np. wywiad Rosji – mówi gen. Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Jego zdaniem informacje takie warte są ogromnych pieniędzy.

I oto dzięki nieudaczników nasze wojsko jest odkryte zupełnie i nie wiem, czy NATO kiedykolwiek zaufa Polsce w kwestii wymiany informacji!

Wypływają mejle Dworczyka, z których się dowiadujemy jak ci źli ludzie traktują swoje stanowiska w rządzie, bo oni przyszli do polityki tylko dla kasy.

Pracując 10 lat w wojskowości trochę mam pojęcie jak to działa i jak wyglądają wojskowe magazyny, które powinny być szczelnie zabezpieczone – przecieram oczy ze zdumienia!

Jak pozwolono na wyciek tych danych do sieci i kto miał do nich dostęp bez nadzoru tego nierządu – to jest banda i granda!

I jeszcze jakby tego było mało, to 13 lekarzy opuściło Radę Medyczną działającą przy Pinokio.

Uciekają , bo nikt ich nie słucha i nie mogli już patrzeć na eksterminację Polaków!

To jest taka piękna katastrofa tego nierządu i niech się już pakują, bo im sondaże lecą na pysk!

18 myśli na temat “Taka piękna, polska katastrofa!

 1. W czasie wojny to chyba za to pluton egzekucyjny, tylko kto by się tak podłożył🤔 w historii tego kraju były znane przypadki, że minister referował sejmowi te dane, a obrady były w tvp… a więc wojna z regularnym wojskiem przesądzona… no chyba teraz realizują dewizę „po nas chodźby potop”, strategia spalonej ziemii, sprytne w zawierusze wojennej poginą akta, wyniki badań itp.

  Polubienie

  1. Nie bardzo rozumiem ten komentarz Bartoszu! Nie wydaje Ci się, że wszystko to już jest ruina? Gdyby ktoś włamał Ci się na konto, to byłbyś szczęśliwy, a przecież się ktoś włamał na konto MON!

   Polubienie

   1. To, że to tekturowy kraj to widzę od jakiś 20 lat. Już, urzędnicy za Cimoszewicza jako ministra spraw zagranicznych wyrzucili sobie dyski na śmietnik… poziom jednak dziennikarstwa, był inny to też skupiono się na archiwach gg i co robili urzędnicy w czasie pracy. Minister obrony w 2009 popisał się publiczną informacją, ze kupiliśmy nową broń, ale amunicję za rok kupimy, bo kryzys….

    Na konto MON-ow, ale i banków w całym NATO już się dawno włamano z powodzeniem. Jednak to dokonywały mocarstwa.

    Tu mamy sprawę innego typu, gdzie trwa wojna m.in. hybrydowa i przekazujemy dane.. czyli jakbyśmy „zapraszali do ataku wojskowego”. chociaż może autor miał na celu coś innego…

    Tu już pryskają nadzieje nawet na wybory…

    Polubienie

   2. Bartku ale takich partaczy jak teraz nie było nigdy! Polska odkryła wszystko co ma w swoich zasobach i mogą nas swobodnie zaatakować, bo wiedzą co mamy. To jest skandal nad skandale, W innym kraju posypałyby się dymisje, a tu nadal są bezkarni i nic im zrobić nie możemy! Zawsze były jakieś uchybienia i nigdy ni było kolorowo, ale teraz to jest afera na skalę światową.

    Polubienie

 2. Lekarze odeszli, bo byli w tej radzie chyba tylko dla ozdoby. Przecież rząd nawet ich nie słuchał. Ciekawe, czy w ogóle będą się starać zastąpić te osoby nowymi, żeby zachować pozory, że jacyś tam eksperci doradzają rządowi, czy w ogóle machną na to ręką i nie będą juz mieć tej rady?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s