Senior i seks!

Zdjęcie zrobione z telewizora.

Omsknął mi się dziś palec i włączyłam TVP1 i tym razem nie uciekłam ze szczujni, a obejrzałam, może nawet z przyjemnością program skierowany do Seniorów, a mianowicie „Sanatorium miłości.

Program ten polega na tym, że do wypasionego sanatorium zapraszani są goście w moim wieku.

Oto w szranki stanęło 5 kobiet i 5 mężczyzn w wieku jak to się mówi balzakowskim.

Najpierw się zapoznają ze sobą wizualnie, a potem organizowane są randki i nie wiadomo na początku – kto komu przypadnie do gustu.

Ludzie ci zwierzają się prowadzącej ze swojego życia i naprawdę nie zawsze się im układało, bo życie ich nieraz boleśnie doświadczyło.

Chcą więc zmian, bo życie ucieka.

Zaczyna się od rozmów między sobą, czyli każda z każdym, a potem następuje stroszenie piórek, aby wypaść jak najlepiej i znaleźć sobie tę drugą osobę na resztę życia.

Do programu zgłosiły się naprawdę fajne „laski”, ale wg. mnie panowie już nie za bardzo mi się spodobali, ale jak to mówią, że o gustach się nie dyskutuje.

Jest wiele atrakcji, spotkań, poznawania siebie podczas rozmów, tańców i sama jestem ciekawa jak te znajomości się dalej potoczą, gdyż aby poznać drugiego człowieka trzeba też poznać jego wnętrze.

Oczywiście, że nie chodzi w tym programie tylko o ciekawe znajomości i rozmówy przy kawie.

Ludzie chcą poznawać się także w kwestii dopasowania się pod względem ewentualnej bliskości, bo kto ma czelność odmawiać Seniorom tej przyjemności.

Oni wiąż pragną kochać i chcą poczuć się atrakcyjni.

Młodzi ludzie nie wyobrażają sobie, że ich rodzice będący w kwiecie wieku, a także dziadkowie to robią, ale sami nie zdają sobie sprawy z tego jak szybko ucieka czas i oni też będą kiedyś Seniorami.

Ten temat jest tabu, gdzieś tam schowany, bo wciąż jesteśmy ludźmi zamkniętymi na ten temat.

Każdy z nas ma w życiu pierwszy seks i ostatni i to niekoniecznie, że zmarł współmałżonek!

Mój blog w dużej mierze z racji mojego wieku, poświęcam właśnie tematom o ludziach starszych, zwanych Seniorami!

Temat seksu ludzi starszych owiany jest milczeniem i stanowi temat tabu, bo ludzie wstydzą się opowiadać o swoim życiu intymnym!

Jakże często nasze dorosłe dzieci, które odeszły z domu rodzinnego zastanawiają się, czy ich rodzice jeszcze to robią!

Jeśli robią, to dzieci się krzywią, że to jest niesmaczne i niestosowne i patrzą na rodziców ze zdziwieniem, a nawet z ironią, że jak to?

Video na końcu wpisu!

Zaprzestanie uprawiana seksu w dojrzałym wieku może mieć bardzo różne podłoże i to nie oznacza wcale, że ludzie przestają się kochać i żyją ze sobą tylko z przyzwyczajenia, bo wcale tak nie musi być!

Wydaje się, że pierwszym sygnałem, iż małżonkowie przestają uprawiać seks są zmiany naszego ciała i oboje się tego przed sobą wstydzą, bo stają się dla siebie mniej atrakcyjni!

Inną przyczyną może być obniżenie libido i dlatego uważają oboje, że skoro tak się dzieje, to nie ma nic na siłę!

Choroby wszelkie także sprawiają, iż ludzie przestają się kochać z powodu zdrowotnych ograniczeń!

Seniorzy wciąż dzielą ze sobą łoże małżeńskie, ale po to by się poprzytulać, pocałować, wzmocnić więź, ale już nie ma w nim dawnych szaleństw i to dla obojga wystarcza!

Bywa też tak, że oto żona utraciła piersi z powodu raka, a wówczas odsuwa się od małżonka, mimo, że on zapewnia, iż to mu nie przeszkadza, a jednak powstaje bariera.

Z czasem małżonkowie zaczynają sypiać osobno dla własnego komfortu, ale rano wstają, robią sobie wspólną kawę, jedzą śniadanie planując kolejny dzień i wciąż patrzą sobie w oczy z miłością!

Jakże często wspominają, że w czasach młodości nie wychodzili z łóżka i nie mogli się sobą nasycić, ale przyjmują fakt, że to już nie wróci i to jest zdrowe podejście do tematu!

Nie załamujmy jednak rąk nad seksem Seniora, bo w wielu sanatoriach aż kipi od seksu!

Zdarzają się tam zdrady, a także poznawanie nowych partnerów na dalsze życie w przypadku wdowieństwa!

Od czasu do czasu w mediach pojawiają się akcje promujące seks Seniora i dobrze, choć one nie docierają do wszystkich i dlatego na blogu promuję jedną z nich!

„Każdy z nas potrzebuje miłości i czułości… BEZ WZGLĘDU NA WIEK!

Brytyjska organizacja charytatywna RELATE wystartowała z kampanią poruszającą temat, który długo był omijany.„Let’s Talk The Joy of Later Life Sex”, czyli „POROZMAWIAJMY O RADOŚCI Z SEKSU W PODESZŁYM WIEKU”

Kampania poświęcona dojrzałej seksualności ma za cel przełamanie tabu i burzenie stereotypu o tym, że seks jest tylko dla młodych.

Do kampanii zaproszono znanego fotografa RANKINA, który uwiecznił dojrzałe pary na wyjątkowych zdjęciach.

Według przeprowadzonego sondażu, dwie trzecie osób powyżej 65. roku życia twierdzi, że seks i intymność w ich grupie wiekowej jest rzadko (43%) lub nigdy (24%) o czym pisze się w mediach.

Większość z nich nie czuje się komfortowo, poruszając temat seksu i intymności.

Wskazywane powody: wstyd, nie mówiło się o tym, kiedy byliśmy młodsi, nie chcę sprawiać, żeby inni czuli się niekomfortowo, nie wiem kiedy o tym mówić, czy po prostu „brak mi pewności siebie”.

CZAS PRZEŁAMAĆ TO TABU!

Ludzkie ciało jest wspaniałe, niezależnie od wieku.

A miłość, bliskość, intymność to tematy, które nie powinny wiązać się z poczuciem wstydu

Więcej o kampanii przeczytacie na stronie tutaj:

https://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,27032832,seks-seniorow-w-pieknej-kampanii-brytyjskiej-organizacji-wszyscy.html

Reklama

11 myśli na temat “Senior i seks!

 1. Daleko mi do tego wieku, ale zawsze wydawało mi się, że problemem są też zmiany hormonalne, albo ludziom wydaje się, że na starość nie należy się zajmować takimi ,,niepoważnymi rzeczami”. Sama raczej mało jestem zainteresowana seksem i miałam nadzieję, że kiedy przyjdzie starość to się od niego wreszcie uwolnię. Ale jeśli inni nadal mają ochotę się w to bawić, to nie powinniśmy im tego zabraniać.
  Mam nadzieję, że starsi ludzie, z racji doświadczenia już wielu sytuacji w swoim życiu, czują sie sami ze sobą trochę pewniej, niż zakompleksione nastolatki. Mam nadzieję, że pozbywają się wstydu i strachu, bo zrozumieli już, że często żałuje się, że się sobie czegoś odmawiao tylko dlatego, że społeczne reguły i konwenanse im zabraniały. Dlatego niech robią co chcą i jak chcą, jeśli to ich cieszy!

  Polubienie

 2. Punkt pierwszy nie rozumiem pojęcia starości, bo według różnych krajów ten wiek jest różny. Co oznacza, że starość, młodość jest tylko kwestią stanu ducha. Więc ciężko byłoby uchwycić kiedy jest właściwy wiek i na co. Jeśli ktoś krytykuje to tak naprawdę ma problem że swoim normami.

  Energia seksualna odpowiada w organizmie człowieka za witalność. Rezygnacja z wykorzystywania tej energii, gdy płynie przez powiedzenie sobie „jestem za stary” to to samo co powiedzenie sobie „jestem za stary by żyć”. Ciało odrazu reaguje blokowaniem tej energii, co objawia się „chorobami wieku dojrzałego”.
  Zatem nie wmawiajmy sobie, że czas umierać. I niech każdy korzysta z życia dopóki ono ma dla nas coś do zaoferowania 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s