Pokoleniowe starcie!

Kwitnąca jarzębina 🌷🌸🌹🌴🌳

Poniższą grafikę wkleiłam na swoim Fecebooku i opisałam, że cymbalistów było wielu i wszyscy są w PiS-e.

Nie zgadam się na to, aby ukraińskie dzieci były uczone o zbrodni na Wołyniu na Polakach.

Nie wolno wypierać historii, ale nie wolno też tymi zbrodniami obciążać zupełnie inne pokolenie, które uciekło przed bestialską wojną.

Może Czarnek jeszcze będzie te dzieciaki epatował filmem „Wołyń”, aby wpędzić je w jeszcze większą traumę z jaką tutaj przyjechały z matkami.

Czy ten wariacki nierząd chce te dzieci wpędzić w poczucie wstydu za swoich dziadów i pradziadów, żeby chodziły ze zwieszonymi głowami wpędzone w dodatkową traumę?

To nie jest ten czas, a skoro ten nierząd tak nienawidzi Ukraińców, to trzeba było zamknąć granicę i ich do Polski nie wpuszczać i tak samo postąpić z Niemcami!

W czasach PRL-u nikt mnie nie uczył o Wołyniu i Katyniu, bo tak było wygodnie ówczesnej władzy kłaniającej się ZSRR.

Jest straszna wojna, na której Rosjanie mszczą się i gwałcą ludność cywilną często na oczach dzieci, a ten nasz nierząd chce zrobić dzieciom ukraińskim pranie mózgu – jakie to jest człowieczeństwo, bo to jest draństwo.

Po napisaniu tego postu na Facebooku zostałam zjechana doszczętnie przez już wcale nie młodego mężczyznę.

Zostałam pouczona, że absolutnie nie mam racji, bo każdy naród powinien pamiętać o swojej historii i ja powinnam się doczytać i douczyć.

Rozgorzała dość ostra dyskusja, że ja nie mam racji, a rację ma Czarnek, że ma takie zamierzenia.

Według rozmówcy, to powinnam najlepiej pisać o pogodzie ze względu na swoją ignorancję i niewiedzę, a także o trzech ogrodnikach!

A więc na koniec upomniałam, aby mnie nie obrażał i nie odmawiał inteligencji i prawa do własnego zdania.

Wygląda na to, że jako starsza pani nie mam prawa do poglądów, bo drażnię młodsze pokolenie.

Powinnam coś tam na drutach i szydełku oglądając jeno TVPINFO i nie mądrzyć się!

Nie wiem jaka jest teraz podstawa programowa z historii w Polsce.

Czy uczy się polskie dzieci, że Polacy w czasie II Wojny Światowej masowo za kasę wydawali Żydów, a także donosili szmalcownicy Niemcom.

Wiem, że Żołnierzy Wyklętych ten nierząd uczynił bohaterami, a mordowali na lewo i prawo, ale o tym sza!

Ciekawe jest to, że atakujący seniorkę jest mężczyzna, z którym często siedzę przy wspólnym, świątecznym stole.

32 myśli na temat “Pokoleniowe starcie!

 1. Kilka lat po nowym milenium. Parę osób zdawało maturę z historii. Na prędkości nadrabiano zaległości bo temat drugiej wojny oraz peerelu został dyskretnie pominięty. Czy nie obejmowała go podstawa programowa? Czy zwyczajnie nie było czasu na zagłębianie się w ten obszar? Przyznam, że nie pamiętam. Z perspektywy czasu to mało ważne bo cel wydaje się dość wyraźny. Politruki potrzebowały obszaru w którym mogą napisać historię na nowo.

  Polubienie

 2. Pomysł uczenia Ukraińskich dzieci o Wołyniu jest najdelikatniej mówiąc poroniony, ale wszyscy znamy zapędy ministra Czarnka, wiemy że stopień pierdolca w głowie tego osobnika jest dość wysoki i naprawdę współczuję tym dzieciakom. Minister Czarnek pochodzi z mojego województwa i odkąd pojawił się w życiu publicznym Lubelszczyzny to słyną z tego, że atakował gejów i Ukraińców, więc można się spodziewać że celowo chce uprzykrzyć życie naszym gościom zza wschodniej granicy.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Generalnie nasza pseudowładza dojeżdża wszystkich. Masa krytyczna w zbiorze świń przy korycie została przekroczona. Idziemy na dno.

   Polubienie

   1. Dziś w Sejmie obrona Glapińskiego, któremu włos z durnej głowy nie spadnie i jest votum nieufności dla Ziobro. Muszę sobie popcorn zrobić ha ha

    Polubienie

 3. Jakakolwiek nie byłaby prawda o którejkolwiek części historii, to i tak każdy kraj naucza ,, swojej wersji” historii. Dlatego teraz Czarnek zwietrzył szansę i chce nauczyć Ukraińców naszej wersji. Może i będzie na to czas kiedyś, ale nie powinniśmy zaczynać teraz od wyciągania brudów z przeszłości. Co ma to udowodnić? Jak dla mnie to wygląda to tak, jakby rząd teraz chciał udowodnić, że Polacy kiedyś byli tak okrutnie traktowani przez Ukraińców, ale mimo to obecnie są tak wspaniałomyślni, że pomagają mimo tamtej historii.
  Co do historii w szkole, to ptzez to, że starożytną Grecję i Rzym tłucze się tak długo, a dopiero potem nauczycielom się przypomina, że rok szkolny się kończy, to w podstawówce dotarliśmy z materiałem do 1900 roku, w gimanzjum (zaczynając znów od starożytności) dostaliśmy do I wojny światowej, a w liceum (znów zaczynając od starożytności) doszliśmy do rewolucji francuskiej z XVII wieku. II wojna i czasy komunizmu nie zostały odmówione, bo nie było czasu.

  Polubienie

   1. A prawda pewnie taka, że na wojnie każda ze stron robi okrutne rzeczy, bo po każdej stronie są świry. Najgorzej tylko jak świry są na bardzo wysokich stanowiskach- wtedy,, zachęcają” innych do bycia najgorszą wersją siebie…

    Polubienie

   2. To prawda. Tylko po 80 latach od tamtych wydarzeń należy już tylko kwiaty pamięci składać, a nie rozdrapywać do końca świata.

    Polubienie

   3. A to na pewno. I pilnować, żeby się nie powtórzyło- i to żeby się nie powtórzyło z żadnej ze stron: ani oni nam źle, ani my im źle. Niestety plan pana Czarnka wygląda na nastawianie ludzi przeciw sobie 🙁

    Polubienie

   4. Dziękuję za te słowa Kangurze. A pamiętasz jak polski rząd domagał się od Niemców reparacji za II WŚ! I po co to wszystko od nowa wałkować?

    Polubienie

 4. Swoją wypowiedzią dołączyłaś do grona milionów ludzi myślących podobnie (tak zresztą jak i ja). Tylko po co pisać o czymś co jest „oczywistą oczywistością”. Problem nie dotyczy samej edukacji, bo „jaki jest czarnek każdy widzi”. Chodzi o to, że rządzący nami nie mają żadnej wizji przyszłości Polski, żyją dniem dzisiejszym i tym co się da jeszcze ukraść. A i my – jak te żaby w coraz cieplejszej wodzie – cieszymy się z 500+ i 17-tej emerytury i dalej nosimy „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek” …

  Polubienie

 5. Każdy kraj ma coś na sumieniu. Moja teściowa przeżyła Wołyń. Ludzie wciąż mało wiedza na ten temat. Jak się nigdy czegoś takiego nie przeżyło to łatwo mówić żeby zapomnieć i składać kwiatki. Nam wciąż wypominają Jedwabne. My wciąż wypominamy Katyń..zbrodnia to zbrodnia…mi bardziej przeszkadza to, że wymyślił to Czarnek, który napewno robi to dla celów propagandowych a nie ku pamięci.

  Polubienie

 6. Chwila nie chodzi, że było łatwiej nie nauczać o Wołyniu i Katyniu, tylko nie chciano wychowywać w duchu wzajemnej nienawiści. Z tego samego względu np. PO wprowadziła, że 2 wojnie światowej nie walczyliśmy z Niemcami:D No właśnie PRL miał podejście, że dzieci nie odpowiadają za rodziców.

  Muszę Cię zmartwić o Wołyniu są uczeni w swoich szkołach, ale interpretacja jest inna niż nasza „czyli dobrze tak wam Polaki”…

  Co do bezmyślności Czarnka, to chyba nikt nie patrzy jak w kwestii historycznej wykształcony był Himler. Oczywista prawda historyczna, że germanie wykorzystywali szczątki ludzkie do robienia m.in. łuczywa… Co z tej wiedzy zrobił Himler niestety wiemy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s