Ciemność widzę!

To zdjęcie znalazłam dziś na Facebooku i my tu sobie dywagujemy o klimacie, a oni bez żadnych skrupułów wycinaną nasze lasy – jak mam ich nazwać?

Drzewo będzie ładowane na statki i wywożone w siną dal, a prawdopodobnie do Chin.

Nie ma w Polsce już żadnej gospodarki leśnej, aby to robić z rozwagą jak to było dawniej.

Tną na chama, a tylko dlatego, że budżet polski sięgnął dna i nie mają już żadnych hamulców.

Kaczyński, co ty bezduszny człowieku zrobiłeś z tym krajem, że tu już wszystko „jeb…ło”

A gdyby tak ktoś ci na tym Żoliborzu wyciął te „krzaczory” pod oknami, to może być spojrzał na świat inaczej i z empatią.

Tu już nie ma dosłownie nic i seniorzy, którzy już dostali rachunki po nowemu będą popełniali samobójstwa z twojego draniu, spasiony powodu.

Ludzie płaczą, bo zostaje im 20 złotych na życie na cały miesiąc draniu, a inni mówią, że będą ogrzewali mieszkania paląc swoje ubrania, a na wykup leków nie mogą nawet liczyć!

Tu już wszystko „je…bło” bo szpitale nie mają kasy już na nic, a pielęgniarki pracują już prawie za darmo, a także nie ma kasy na ogrzewanie DPS – wystarczy tylko oglądać TVN, który dociera i relacjonuje.

Ludzie nie chcą prowadzić nauki jazdy, bo nie ma dla nich na podwyżki i pracują też za darmo – jest bunt, ale to tylko początek buntu.

Jesienią będzie tylko gorzej, a ta kanalia mówi, że właściwie po co nam są potrzebne finanse z UE – tzw. KPO – zraził się, bo w nazwie jest „PO”

Po co Polska ma być w UE – przecież ten nierząd ma na Europę wywalone, bo my jesteśmy bogaci przecież i nie potrzebujemy tych pieniędzy.

Sędzia Igor Tyleya ponownie nie został dopuszczony do orzekania i jest nękany przez tego diabła – Ziobro, ale mam nadzieję, że oni wszyscy pójdą siedzieć, a my pójdziemy z torbami, a właściwie już z nimi idziemy.

Każdy może być nękany przez tych bandytów, bo i ja jestem nękana na FB za krytykę Kaczyńskiego.

Po wklejeniu na profil niewinnej grafiki o Kaczyńskim dziś rano znowu dostałam bana na 24 h.

Jest to mój drugi ban w ciągu 5 dni i tak mogą zgasić każdego w Polsce.

Mogą gnębić nauczyciela, który nie będzie uczył z „podręcznika HIT”, a także lekarza, bo jakiś pisowiec umrze mu podczas operacji – pamiętacie ojca Ziobry – to już przerabialiśmy!

Wszyscy jesteśmy narażeni na mobbing, nękanie i oskarżenia – taka jest teraz Polska, w której już wszystko „jeb…ło”

Przepraszam za przekleństwa, ale jak się na to patrzy i co się słyszy, to nóż w kieszeni się sam otwiera.

Mogę się nie udzielać na tym zepsutym Facebooku, bo gniew mogę wywalić z siebie na Twitterze i właściwie mogą ten portal dla mnie zamknąć!

Na Twitterze jest jednak źle, bo prawa strona robi tam popisy w obrażaniu przyzwoitych ludzi i czytam, że Anżej składa pokłony Rydzykowi i to jest naprawdę trudne do zniesienia.

Czekam na wiatr, co rozgoni

ciemne, skłębione zasłony,

stanę wtedy na raz

ze słońcem twarzą w twarz.

Może dożyję kolejnej transformacji w Polsce i tego, że oni trafią za kraty.

Może Polacy jesienią się obudzą, bo czytam na TT:

„Małgorzata ✌🦉👩💪🇵🇱🇪🇺 na TT @magosia_10_19

Kaczyński, Ziobro i oszalała prawicowa banda prowadzą nas na rzeź! Już wiedzą, że nie dostaniemy centa z KPO, nie mają nic do stracenia. Ale MY mamy! A jednak idziemy spokojnie, bo wakacje, jeszcze jedno piwko, selfie z dzióbkiem, tandetne buty z wyprzedaży. Ludzie, pobudka!”

51 myśli na temat “Ciemność widzę!

 1. A ja niestety nie wierzę w mądrość tego narodu, zresztą w ogóle co można wybrać? Ten naród jest wybitny w tworzeniu i w pomaganiu. Co później wszyscy wykorzystują.

  Usłyszałem w radiu słowa prezesa i taka myśl mi przyszła, że on już wie, że PL z UE wyleci, więc zgrywa „obrońcę przed złą UE”. Polityka klimatyczna im nie odpowiada, ale dziwnym trafem jak Ziobro był euroosłem to głosował za takimi rozwiązaniami. Jak wszyscy europosły PiS…
  Widzę, że dopada ich strach, bo zaczynają kąsać w stronę konfederacji, która jest groźna bo ona nie mówi im, że będą siedzieć Korwin im mówi, że będą wisieć.

  Polubienie

 2. To przykre i bardzo trudne co się obecnie wyprawia w naszym kraju. Jak mamy się zjednoczyć i wspólnie walczyć, gdy zostaliśmy podzieleni nawet w rodzinach? Nienawiść, zazdrość, udowadnianie, że każdy z nas jest lepszy i mądrzejszy od drugiego, rządza posiadania i bogacenia się kosztem słabszych i biedniejszych – to zawsze nam towarzyszyło, ale teraz sięga zenitu.
  Pozdrawiam

  Polubienie

   1. Tyle jest osób, które głośno mówią o tym co się dzieje, krzyczą wręcz by ludzie wybudzili się z tego letargu i ogłupienia, to wszystko na nic. Zdolności manipulacyjne wypracowali do perfekcji. Mam wrażenie, że gramy w teatrzyku kukiełkowym

    Polubienie

   2. Niestety masz rację. Milczymy jak zaklęci zamiast opanować ulicę i krzyczeć, że sie nie zgadzamy na wyjście z UE i na to wszystko, co z nami robią. Kiedyś ludzie potrafili się zjednoczyć, a teraz się nawzajem nienawidzimy. Idzie kres Polski. Stary dziad nienawidzi Europy, bo Europa patrzy im na ręce.

    Polubione przez 1 osoba

   1. A dziś Tygodnik Zamojski opublikował artykuł z którego wynika że Morawiecki jest najbogatszym Polskim politykiem. A gdy dodać to co przepisał na żonę… Nachapał się bydlak.

    Polubienie

  1. Marku jakie masz szczęście, że nie mieszkasz w Polsce. Tu się dzieją cudawianki i odpieprzanie takiej maniany, że włos na głowie się jeży.
   Moje Wnuki będą żyły w dzikim kraju zepchniętym na obrzeża Europy.
   Jeszcze tylko zamkną granice i wprowadzą paszporty i będzie koniec.

   Polubione przez 1 osoba

  2. Ogólnie też ludzie nie chcą dać się wrobić. Patrz na zdjęcie i pomyśl o firmie, która wywozi drzewo. PO im chciało sprzedać lasy państwowe. Wtedy PiS robiło sobie dobry PR, protestując. Ogólnie i tak nie ma różnicy, bo i jedni i drudzy te lasy niszczą.

   PO zniechęca przez krętactwa. Ostatnie było w 2020, wiesz czemu nie kandydował od początku Trzaskowski? Bo PO zaproponowało wspólna koalicję i wspólnego kandydata. Oczywiście propozycja Trzaskowskiego upadła, bo koalicjanci się nie zgodzili. Wspólnie wymyślono Błońską…
   Cóż wystawiliśmy w ostatniej chwili swojego kandydata.
   Ot cały cud porażki PO w 2020 roku w wyborach prezydenckich.

   Polubione przez 1 osoba

   1. Nie były. Powiem tak, że jak na to, że nie jestem wyborcą PiSu mając takie kandydatury do wyboru to skłaniałem się do głosowania na urzędującego prezydenta. Ostatecznie wybrałem opcję tą co była ustalona, czyli sami się zgłosili sami się niech wybierają. Ja wiem, że ludziom trudno uwierzyć, że Rafałek traci przy bliższym Poznaniu i bez PR to była najgorsza kandydatura że wszystkich. Telewizje puszczają tylko fragmenty jego wypowiedzi. Zresztą on chyba pomylił partie, a raczej w PO jest tylko dlatego, że jest na topie.

    Polubienie

   2. Popatrz a nie miej nadziei dla Hołowni – doprawdy.
    Konfederacja to oszołomy – nie widzisz tego, że to są ludzie pokręceni.
    Nie ma na kogo głosować,

    Polubienie

   3. Bosacki mnie przeraża. Hołownia razem ze swoim kolegą Petru to może niech kościół reformują, a nie kraj.

    I Jak znam naszych rodaków to w drugiej turze będzie np. wybór Hołownia vs Bosacki

    Polubienie

   4. Hołownia napisał wczoraj:
    Szymon Hołownia
    spooSdrtne0af5300407f7f4
    4
    5
    1
    327f
    .
    o
    5724h2c
    g
    f
    d
    1149t1
    z
    8

    4mig4hi9
    ·
    To bardzo charakterystyczne dla władzy autorytarnej, dla wszelkiego rodzaju tyranów. Znajdź wroga, strasz nim naród, a potem przytulaj, snując niestworzone opowieści o tym, jak tylko jeden władca absolutny może obywateli przed tym wielkim zagrożeniem obronić. Jarosław Kaczyński sięga po ten mechanizm z wprawą wskazującą na lata doświadczenia. A może inspiracji? Pamiętamy nagonkę na osoby LGBT+ w czasie poprzedniej kampanii wyborczej, imigrantów jeszcze wcześniej. Kiedy jednak okazuje się, że te tematy się wyczerpały, Kaczyński wraca do tej samej starej, zdartej płyty, z której korzystał już w 2005 roku, a mianowicie: obojętnie, co Wam się wydaje – i tak wszystkiemu winni są Niemcy.
    Ot, taki cytat: “Nasi wrogowie zawsze chcieli Polski prymitywnej, wulgarnej i odrzucającej kulturę. (…) My się nie mieścimy w niemiecko-rosyjskich planach panowania nad Europą” – tak mówił Kaczyński w ostatnim wywiadzie. Do tego usłużny, jak zawsze, Morawiecki odgrzebuje temat reparacji, politycy partii rządzącej dyskredytują pomysł wstąpienia do strefy euro i Kaczyński już zaciera ręce, bo przecież nikt już nie ma złudzeń, że im chodzi wyłącznie o utrzymanie władzy.
    Tymczasem trudno nie dostrzec, że władzy wali się grunt pod nogami. Chwytają się każdej brzytwy i ostatniej deski, które mogą im zapewnić kolejne cztery lata trwania przy korycie. Ich cyniczna próba manipulowania naszą tożsamością wyłącznie dla własnego interesu jest niemoralna i karygodna. To działanie, które wobec naszej sytuacji geopolitycznej zakrawa wręcz o zdradę stanu.
    Polska jest dziś krajem frontowym. Wojna w Ukrainie trwa i raczej prędko się nie skończy, Rosja rzuciła wyzwanie całemu zachodniemu światu. Tym ważniejsza jest dzisiaj nasza solidarność wewnątrz NATO i Unii Europejskiej, aby dać Putinowi popalić tak bardzo, żeby nigdy więcej nie przyszło mu do głowy wyciągać zbrodniczych łap w stronę suwerennych państw. Jednocześnie w Polsce mierzymy się z rekordową inflacją, kryzysem gospodarczym i idącą za nimi drożyzną, a życzliwa współpraca z naszymi partnerami w Europie mogłaby zdecydowanie ułatwić nawigowanie rozchwianą polską gospodarką w tym trudnym czasie.
    W tym wszystkim nie sposób nie wspomnieć o tym, że Polki i Polacy dali wspaniały pokaz solidarności i ofiarności. Nasza postawa wobec uchodzących przed wojną wzbudziła podziw i szacunek w całej Europie. Politycznie była to doskonała szansa, aby nasz kraj ponownie zajął miejsce przy stole podczas europejskich rozmów o polityce wschodniej. Jednak rządzący nie potrafią nawet wziąć przykładu z ofiarności obywateli. Wybrali drogę kłótni i odpychania naszych zachodnich partnerów. Wybrali drogę pokrzykiwania i połajanek.
    To oczywiste, że wojenne krzywdy Polaków nie zostały rozliczone. Tyle tylko, że to niezwykle skomplikowany dyplomatycznie temat, którego powodzenie wymagałoby dużej zręczności i długich miesięcy niełatwych rozmów z niemieckim rządem. To też trzeba umieć. Tymczasem PiS nie zrobił w tej sprawie kompletnie nic poza krzyczeniem i odgrażaniem się w Polsce. Przez siedem lat rządów nie odzyskał od Niemców ani grosza, nie posunął negocjacji z Niemcami ani o milimetr. Dlaczego? Bo tak naprawdę nie zależy im na tych pieniądzach: to dla nich zwykła, cyniczna gra na emocjach milionów ludzi.
    Tak nie zachowuje się rząd w trudnych czasach To postawa moralnych karłów, gotowych do każdego świństwa, byleby utrzymać się u władzy. Zamiast poczucia dumy, odpowiedzialności i prawdziwej siły Jarosław Kaczyński karmi Polki i Polaków typową dla tyranów strawą: nienawiścią do otaczającego świata. Nie możemy im na to pozwolić. Rząd PiS nie dorósł do czasów, w których przyszło mu rządzić. Zmiana jest już blisko, wytrwajmy!
    #Polska2050

    Polubienie

   5. Kogo ja bym wolał osobę, która nam się nie dała namówić do kandydowania, czyli panią Barbarę Nowacką.

    Fajnie powiedziane tylko, że to co pisze Hołownia to populizm. Półprawdy. Oczywistym jest, że Jarosław nie ma pojęcia co robić temu korzysta z hasełek. Bo pod wpływem emocji, ktoś powie „dobrze gada”. Hołownia robi to samo, odwołuje się do emocji osób, które chcą UE z dawnych lat.

    Obaj dosłownie to samo „sojusze na sztywno”. To czyni Polskę krajem trzecioligowym w polityce zagranicznej. Czy wszyscy muszą dalej mówić, że albo wschód albo zachód?

    Co do waluty to polityka PiS jest głupotą i przyjęcie euro też. Jedyne co oni umieją to dokupywać rezerwy walutowe. Obecnie to przypomina koniec lat 80 gdy kupowaliśmy dużo rubla. A przyjęcie Euro to jakbyśmy przyjęli rubla za Wałęsy… Czyli pchamy się w ataki spekulacyjne na naszą walutę i konieczność jej utrzymywania…

    Nie mam pojęcia jak przekazać część rezerw gazowych Niemcom i nie wywołać skoku cen paliw w Polsce. Może Hołownia, Trzaskowski i Tusk mnie oświecą. Może Kaczyński mnie oświeci, jaki ma plan, aby kryzys w Niemczech nie uderzył rykoszetem w Polskę.

    Czy będziemy w UE, czy poza i czy się naszym politykom podoba czy nie i czy Niemieckim politykom to się podoba, nasze gospodarki są silno połączone.

    Teraz wyobraź sobie Hołownie, który zostanie prezydentem, czyli weźmie na siebie misje rozmów z Putinem. Poważnie po jego wypowiedziach uznałbyś, że się do tego nadaje?

    Polubienie

   6. Czyli jesteśmy w czarnej dupie jako kraj. Czyli nie ma dla niego już ratunku i nikt się do tego nie nadaje. Nowacka i owszem fajna babka, ale i ona nic by nie zrobiła, aby uratować tej kraj. Chyba nie pójdę na wybory.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s