Wściekła jestem!

Żegnaj Królowo!

Ale sobie wymyśliłaś pogrzeb pełen przepychu i ogromnych pieniędzy.

Te konie, te limuzyny, te mundury, ceremonie, to wszystko przerost formy nad treścią, a mogło być cicho i skromnie, a wierni i tak by płakali!

Widocznie nie rozumiem Anglików i Monarchii!

Wiadomo, że świat teraz musi oszczędzać, ale nie w Londynie.

Spoczywaj w spokoju, a kolejny Król Karol III nigdy nie zdoła Ciebie zastąpić.

Karol III wywinie nie jeden numer, który poddanym się nie spodoba i moim zdaniem nie nadaje się na Króla, tak jak nasz prezydent nie nadaje się na prezydenta.

Widzieliśmy na własne oczy, co odprawił Anżej podczas ceremonii pogrzebowych i ja trzymałam za niego kciuki, aby się nie skompromitował, ale i tym razem nie dał rady bo:

Myślałam, że z tymi obawami, że Duda znów odstawi jakąś siarę to przegięcie.

No ale znów nie miałam racji.

Wyraźnie go nie doceniłam.

Prowadzony za rękę jak zagubione dziecko.

Wyraźnie niedysponowany.

Przestraszone, puste spojrzenie.

Zirytowana, niezadowolona Agata.

Czy A. Duda nie ma przypadkiem problemu z kacem?

Mamy prawo wiedzieć i może należy nam się raport o jego stanie zdrowia.

W Polsce już piszczy bieda, bo ludzie zaczynają marznąć, a Donald Tusk tak napisał na Twitterze:

Donald Tusk na TT.
U znajomych w mieszkaniu 15 stopni i zimna woda w kranie. Pewnie pilotaż programu pani minister Moskwy na sezon jesienno-zimowy.

Ilu takich ludzi już jest w Polsce, to podliczy sezon jesienny i zimowy.

Tymczasem mnie dopadła dziś smutna wiadomość, bo parę dni temu otrzymaliśmy pismo z Urzędu Miasta, że odbędzie się zebranie w sprawie tego terenu pod moim balkonem:

W piśmie napisali, że zebranie odbędzie się 23 września o godzinie 11.00 i zaznaczono, że tematem będą tereny zielone i składowanie odpadów.

Zawsze na blogu się chwaliłam, że ten teren jest dla nas mieszkańców bardzo ważny i oddziela nas od ulicy głównej, gdzie jest hałas i ruch samochodowy.

Jednak mi to zaczęło śmierdzieć i dobrze przypuszczałam, że władze coś kombinują.

Dotarłam w Internecie do ludzi i potwierdziło się moje przypuszczenie.

Urząd Miasta ma już plany, aby nam ten teren zabetonować i zrobić pod oknami parking na 80 miejsc.

Wściekłam się, bo oto z pewnością wytną nam drzewa i tuż pod oknami będziemy mieli 24 h – hałas i smród paliwa.

Ten plac był wolny przez 60 lat jak tu mieszkam, a oni chcą nam zrobić betonozę.

W tym kraju już nic nie działa.

W tym kraju już nikt nie myśli, że taki parking pod oknami ludzi starszych jest dla nich zabójstwem i odebraniem terenu zielonego.

Kurtyna i w innych miejscach niech moje władze postawią kolejny market, zajmujący kawał terenu, a jest u nas chyba z 10!

Teren ten jest Urzędu Miasta, i musielibyśmy go wykupić jak Wspólnota, ale na to nas nie jest stać, a więc zrobią co zechcą dranie!

Reklama

52 myśli na temat “Wściekła jestem!

 1. Przecież ten pan gdzie się nie pojawi tam zrobi z siebie durnia, więc czemu tym razem miało być inaczej? Trzeba się cieszyć że nie miał okazji wygłaszać przemówienia na pogrzebie Królowej, bo gdyby zaczął wrzeszczeć i dukać po angielsku…

  Polubienie

 2. Królowa musiała być pożegnana tak jak to wczoraj widzieliśmy.
  Królowa nie mogła być chowana cicho i skromnie.

  Co do Karola to go nie skreślam. Miał dużo czasu ,żeby się do swojej nowej funkcji przygotować.
  Największy problem to on może mieć z rodziną.
  I może będą próby odłączenia się od Królestwa.

  Widziałam filmik z naszym prezydentem. Można wysnuć z niego różne teorie.

  Polubienie

  1. Asenaro może i masz rację, co do pożegnania Królowej, ale ten przepych trochę mnie raził. Każdy ma prawo do swojego zdania.
   Karol III zawsze będzie porównywany do Matki. Zobaczymy, co się wydarzy, ale ważniejsze mamy sprawy w Polsce.
   Nasz prezydent tylko nas kompromituje na arenie światowej.

   Polubienie

   1. Wiem jedno.
    Jak żegnamy najbliższą nam osobę zawsze chcemy, żeby to była uroczystość godna zmarłej osoby.
    To jest ostatnia rzecz, którą jesteśmy zmarłemu winni.

    Polubienie

 3. Jak wprowadzaliśmy się do obecnego mieszkania, pod blokiem był ogromny plac zabaw, gdzie rodzice z okien mogli widzieć swoje dzieci, dziś mamy parkingi dookoła bloku, a plac zabaw zmniejszył się o połowę i jest teraz z boku bloków, gdzie nic nie widać i nie trudno o tragedię, kiedy dzieciaki biegają samopas. Oj odechce nam się ten betonozy kiedyś…

  Polubienie

 4. Anglicy uwielbiają przepych i takie snobistyczne imprezy pokazowe- to im przypomina o świetności dawnego imperium brytyjskiego. Poza tym, nie mogliby pochować królowej po ciuchu i skromnie, to jakoś nie pasuje do jej statusu, nie mówiąc o tym, że wiele ludzi pewnie oczekiwało przepychu.

  Polubienie

 5. Przepych to dobre słowo. Śmiałam się, że za jeden kamyczek z tej korony na trumnie splaciłabym kredyy i jeszcze mogłabym obdzielić rodzinę i znajomych, a już nie wspominam o ludziach, którym brakuje na podstawowe potrzeby i życie… Ale tak jest jedni mają tyle, że nie wiedzą, co z tym robić, a drudzy… No cóż.

  Polubienie

 6. Tak jak napisałaś, na świecie nie ma równości. A jeśli ktoś pieniądze ma, to robi z nimi to, co chce. Karol długo przygotowywał się do tej roli, sądzę, że będzie wystarczająco snobistyczny i oderwany od rzeczywistości.

  Już się przyzwyczaiłam, że mamy Maliniaka za prezydenta i nic mnie nie dziwi, ani za bardzo nie bulwersuje.

  Polubienie

  1. Jakoś Karolowi źle patrzy z oczu. Zniszczył Dianę i nie kocha wcale swoich dzieci. Nie potrafi się z nimi porozumieć. Przykro się na to patrzy.
   Podejrzewam, że wprowadzi wielkie oszczędności w monarchii, a to może się nie spodobać wielu.
   Ja wymagam od prezydenta aby był za swoim narodem, a on pozbawił Polaków Funduszu Odbudowy i za to kiedyś odpowie prawnie.

   Polubienie

   1. Diana w ogóle do niego nie pasowała, poza tym on wcale nie chciał się z nią żenić, został do tego zmuszony. Skąd wiadomo, kogo Karol kocha lub nie? Przecież te wszystkie „analizy” co się dzieje na dworze królewskim to jedna wielka bzdura. Pracownicy pałacu są skrupulatnie dobierani i raczej nie plotkują, a dziennikarze zmyślają na potęgę. Skoro nie podoba Ci się wystawny pogrzeb, a uważasz, że Karol wprowadzi oszczędności, to chyba raczej powinnaś go popierać 😊

    Polubienie

   2. Mnie to rybka czy on ukróci koszty, czy nie, bo to nie jest mój Król. Po drodze skrzywdzi wiele ludzi i coś takiego znalazłam na FB i całkowicie się z tym zgadzam.

    Marta Marta
    35 min ·
    Wiecie co? Tak sobie ostatnio obserwuję i stwierdzam, że cała ta brytyjska monarchia to do dupy jest totalnie. Karolek oszukiwał, wykorzystywał i poniżał Dianę latami. A po jej śmierci długo nie czekał, aby wieloletnią kochanicę, w dodatku rozwódkę, uczynić swoją prawowitą małżonką… Wbrew wszelkim protokołom!!!
    A teraz, kiedy dorwał się już do królewskiego tronu stał się nagle świętym orędownikiem monarszych tradycji i odmówił swojemu młodszemu synowi i jego prawowitej, jedynej i ukochanej małżonce zaszczytu uczestnictwa w wielkiej niedzielnej kolacji przed pogrzebem Elżbiety II.
    Chore to i najzwyczajniej w świecie podłe…
    Gość, który przez całe lata żył w kłamstwie, odmawia godnego traktowania własnemu synowi, który zrzekł się królewskich przywilejów, bo chciał żyć w prawdzie…
    Jakie to obrzydliwie nieludzkie, aby zasłaniając się procedurami królewskiej etykiety odrzucać własnego syna, dla którego przecież – po śmierci matki – babka stała się najbliższą osobą.
    Monarchia brytyjska to jeden wielki moralny syf i oszustwo.
    Nie dziwię się, że Harry i Megan zdecydowali się opuścić królewskie pałace i żyć tak, jak nakazuje im serce.
    Jednak rodzina królewska to także ludzie. Nie królowa, nie król, nie książe i księżna… Ale babka, ojciec, brat, jego rodzina…
    Z wykluczeniem przez monarchię Harry i Megan zapewne się pogodzili. Ale czy można pogodzić się z odrzuceniem prze rodzinę? I to w tak smutnych okolicznościach?
    Karolek to zwykły hipokryta…

    Polubienie

   3. Chodzi mi o to, że sobie sama przeczysz. Nie wiadomo w zasadzie jak monarcha musiałby gospodarować pieniędzmi, żebyś go pochwaliła. Rozumiem, że nie lubisz Karola. Mi tam rybka 🙂

    Polubienie

   4. No ale Tobie się nie podoba, że królowa zatrudniała tyle ludzi. Przecież wolałabyś skromny ślub (czyli wg Ciebie ci ludzie nie tylko teraz powinni polecieć z pracy, ale przede wszystkim królowa nigdy nie powinna ich zatrudnić).

    Polubienie

   5. Zmęczona byłam tym pogrzebem, bo tydzień to trwało i wszystkie media tylko o jednym. Skoro Anglikom to pasuje, to ich sprawa. Mnie nic do tego.
    Taka była wola Królowej aby otaczać się tak dużą służbą, a Karol na wstępie kilka osób wywali z roboty!

    Polubienie

   6. Czyli zrobi tak jak chcesz, bo Ty wolisz skromnie 😉

    W ogóle niczego nie obejrzałam o królowej w ciągu tego tygodnia, jutro mam wolne, może coś sobie nadrobię.

    Polubienie

   7. Mamy trudne czasy świechno bo wojnę za grancą, blisko nas/ Ludzie tam są torturowani i giną od min, a dzieci nie mają swoich szkół i straciły rodziców. Jest to wielka tragedia dziejowa w XXI wieku i ta wojna będzie się toczyła – bezwzględna i okrutna.
    W tym samy czasie jest chowana Królowa i ani słowa na temat wojny!
    Ale chyba się czepiam!

    Polubienie

   8. To jest świechno życie prawdziwe, a nie bajka!
    Jesteś z dala od Polski, a u nas są sprawozdania z Ukrainy wstrząsające i chce się wyć.
    Jednak polecam oglądać bajkę!

    Polubienie

   9. Być może w Irlandii również są z tego sprawozdania. Ja po prostu nie lubię wyć i nie szukam ku temu okazji. Pogrzebu też bym bajką bym nie nazwała. Tak jak napisałam, może jutro coś nadgonię w tym drugim temacie.

    Polubienie

   10. Zazdroszczę tak beztroskiego życia, bo ja jestem medialna i nie potrafię się wyłączyć.
    Każda z nas marzyła być księżniczką i dlatego nazywam to bają.

    Polubienie

   11. Lubię sobie serfować w mediach, ale za makabrą nie gonię. Poza tym, jeśli coś pokazują w kółko, wyłączam się i idę na spacer. Księżniczką chciałam być jak miałam 9 lat. Dawno z tego wyrosłam.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s