Klimat i bieda!

Co chwila napotykam w sieci takie, właśnie zdjęcia i serce mnie na takie widoki boli.

Tną, rżną na potęgę i bez ograniczeń, a są to zbrodniarze polskiej przyrody.

Ktoś kiedyś w rozmowie mi powiedział, że niepotrzebnie drę szaty, bo są nowe nasadzenia!

Nie ma nowych nasadzeń, bo Obajtek na Mazurach wyciął kawał lasu i zostawił po sobie zgliszcza i tylko ciekawe, kto go kiedyś z tego rozliczy.

Robią co chcą i póki, co są bezkarni, a Kaczyński twierdzi, że gadanie o klimacie, to są jakieś wierutne bzdury i zmiana energetyczna na wiatraki, to także są banialuki wyssane z palców aktywistów.

Anna Zalewska, ta od kontenerów PCK powiedziała wprost, że na łopatach wiatraków zbiera się cała Tablica Mendelejewa, ale to, co wylatuje z kominów jej nie przeszkadza.

To są wariaci i dyletanci w każdej dziedzinie.

W Polsce powstały Parki Krajobrazowe i powstały po to, aby ich ręka ludzka nie tknęła, ale ten nierząd nie ma litości i dla Parków Krajobrazowych i tną tam 100 letnie i starsze.

Zawsze się wycinało w Polsce drzewa, bo są potrzebne dla polskiej gospodarki, ale zawsze to była wycinka kontrolowana, a teraz zbrodniarze poszli na chama i wywożą, to nasze drzewo z Polski!

Ekolodzy krzyczą na całym świecie, że zbliża się katastrofa klimatyczna i w wielu miejscach zaczyna brakować wody, bo nasza Planeta jest już tak zdewastowana, iż zmienia się klimat w zastraszającym tempie.

Jeśli ludzkość się nie opamięta, to za parę lat możemy nie mieć wody w kranie, której absolutnie nie szanujemy.

Nie oszczędzamy wody i tak, oto na naszych oczach już w wielu miejscach jej nie ma.

Wysychają jeziora i rzeki i oto w dwóch Stanach USA ludzie już zbierają deszczówkę, bo mają coraz mniejsze zasoby wody i nie jest to pic na wodę – fotomontaż!

Musimy nauczyć się oszczędzać wodę, bo woda, to życie i zakręcajmy wodę, kiedy myjemy zęby, a tym sposobem przyczynimy się, aby naprawiać świat.

Lasy są nam potrzebne, aby filtrowały nam powietrze z dwutlenku węgla, ale Kaczyński ma to w tyle!

Ten typ jest w stanie poświęcić polską gospodarkę dla urojonej w głowie władzy i po nim choćby Potop.

A tymczasem w Polsce wali się gospodarka i wszystko leci na pysk.

W TVP Info ludziom nie powiedzą ile się zamknęło w Polsce działalności, a leci to jak lawina.

Dziś na TIK – TOKU obejrzałam wstrząsający filmik jak PiS zamknął firmę młodemu człowiekowi, bo wszystko poszło tak bardzo w górę, że on nie jest w stanie spłacić kredytu i klął jak szewc, bo jest bliski samobójstwa.

Takich ludzi młodych zwłaszcza jest coraz więcej, bo PiS zrobił im piekło na ziemi.

Z mojego podwórka, bo w Szczecinie są już wprowadzone ogromne oszczędności i zamyka się firma za firmą.

Idąc ulicą wszędzie są informacje, że lokal jest do wynajęcia, a w mieście nie będzie już więcej lodowisk, gdyż tylko jedno ze względu na koszty utrzymania i cukiernia też!

Będzie mniej iluminacji świątecznych i ogólnie wiele rodzin ograniczy zakupy świąteczne do minimum.

Idzie bieda i o tym jest w poniższym cytacie:

Dorota Wojewoda

Cytat:

Większość Polaków ogranicza wydatki. Coraz gorzej jest też w firmach. Idzie recesja. Właśnie zaczęła się fala masowych zwolnień. Np. fabryka autobusów MAN w Starachowicach poinformowała, że zwolni 860 osób, czyli 30 proc. załogi. Zwolnienia ogłosił też polski oddział firmy Velux, producenta okien dachowych. Wcześniej Velux wprowadził czterodniowy tydzień pracy.
Ponad 100 osób straci też pracę w Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku (to w tym mieście Jarosław Kaczyński mówił niedawno, że pod względem rozwoju gospodarczego „Polska jest druga po Chinach”).
Zwolnień nie wyklucza też Krosno Glass, jedna z największych hut szkła użytkowego w Polsce i jeden z największych pracodawców na Podkarpaciu.
Cerrad, polska firma produkująca płytki ceramiczne, z powodu podwyżki cen gazu zapowiedziała zwolnienie 350 osób. Opłaty za gaz wzrosły w firmie z 4 mln zł w styczniu 2021 r. do 60 mln zł miesięcznie w tym roku.
Warunki działalności gospodarczej pogorszyły się dla 70 proc. małych firm, 67 proc. średnich i 66 proc. dużych.
To już przekłada się na zamknięcie biznesu. W pierwszym półroczu 2022 roku przedsiębiorcy zawiesili ponad 161 tys. firm, a zamknęli 104,3 tys. Wskaźniki te są o prawie 30 proc. gorsze niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Bezrobocie we wrześniu wyniosło co prawda tylko 5,1 proc., ale dane z urzędów pracy się pogarszają.
Tylko we wrześniu w pośredniakach zarejestrowało się 132,6 tys. nowych bezrobotnych, to o ponad 16 proc. więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej.
Ekonomistka prof. Aneta Zelek rozprawia się z nadużywanym przez polityków PiS określeniem „putinflacja”. Wylicza, że w naszej blisko 18-procentowej inflacji aż 11 proc. to wpływ czynników krajowych, złych decyzji rządu. Tylko pozostałe 7-8 punktów procentowych zależy od czynników zewnętrznych. I ten poziom inflacji odpowiada inflacji w strefie euro.
Reklama

16 myśli na temat “Klimat i bieda!

      1. Dokładnie Stasiu. Póki co jeszcze za tych lasów nakradną, ale miejmy nadzieję, że to kiedyś się zmieni. Martwi mnie opozycja, która nie dogaduje się i każdy na swój strój.

        Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s