Nikt za nikim nie tęskni!

Jak bardzo wkurzają mnie świąteczne reklamy, które nas atakują już zaraz po Wszystkich Świętych.

To jest istne szaleństwo i tu nie chodzi o fakt, że oto zbliża się ta magia świąt, a chodzi jedynie tylko o to, aby wyciągnąć od ludzi pieniądze i reklamy krzyczą – KUP!

Jak mnie wkurzają te obrazy w reklamach, kiedy pokazywane są rodziny miłujące się i ta miłość aż kapie.

Pokazywane są rodziny kochające się i lubiące spędzać ze sobą ten świąteczny czas od Wigilii aż do końca i tak sobie spijają z dziubków uśmiechnięci, ubrani w reniferki, bo są razem nie tylko w święta, ale i przez cały rok.

Jednak ile jest rodzin, które się nienawidzą z różnych względów, bo z politycznych także.

Właściwie nikt za nikim nie tęskni cały rok, nie dzwonią do siebie cały rok, a mimo wsiadają w środki lokomocji, aby się spotkać na te parę dni i aby przełamać się opłatkiem, bo tak wypada.

Ludzie sami sami siebie oszukują, choć nie wszyscy, że kreują się na chrześcijan, a więc wyobraźmy sobie takiego Ziobrę i Kaczyńskiego i innych akolitów, którzy przez 7 lat odarli Polskę z polskości i ją okradli.

Jak oni śmią łamać się opłatkiem i śpiewać kolędy – obrzydliwość.

Ile ja czytam hejtu w sieci, kiedy rodak opluwa rodaka w sposób, że nie chcę tutaj tego powielać

A potem tacy wyciszeni składają sobie rodzinne życzenia, aby od nowego roku zacząć ponowne okładanie się na portalach społecznościowych, ale i w realu.

Ziobro, jak będziesz mógł ubierać choinkę, która wywodzi się z tradycji niemieckiej, ale tobie to nie będzie przeszkadzać, bo przed świętami zrobisz świąteczną minkę – kanalio.

Tak samo dzieje się w rodzinach, które się nienawidzą, a mimo to zakładają maski siadając do wspólnego stołu.

Ja znam takie dwie rodziny, które nie tęsknią za sobą przez 40 lat mimo, że mieszkają w tej samej miescowości.

Nikt za nikim nie tęskni i nie udaje, że tęskni i każdy sobie rzepkę skrobie i tylko trzeba zadać sobie pytanie kogo to jest wina.

Kogo to jest wina, że siostra nie tęskni za siostrą, a brat z bratem rozmawia tylko służbowo, bo tylko w kwestii chorej matki.

Nie ma mowy, aby razem pobyć ze sobą w święta, bo nikt za nikim nie tęskni!

Moja śp. Mama kiedy odchodziła nie potrafiła na koniec powiedzieć, abym z siostrą były razem, bo takie ma życzenie i tak nikt za nikim nie tęskni i nikomu na niczym nie zależy.

Jak tak sobie wspominam te 40 lat minionych, to jest mi cholernie przykro.

Swoim dzieciom wciąż przypominam, że kiedy odejdą ich rodzice, to zostaną tylko we dwie i mają siebie wspierać, bo nigdy nie było tak, że jedno dziecko jest lepsze od drugiego!

To od dorosłych wszystko zależy!

Reklama

25 myśli na temat “Nikt za nikim nie tęskni!

 1. W świętach coraz więcej komercji…przerost formy nad treścią…dzisiaj dodatkowo daliśmy się podzielić … generalnie żyjemy w zakłamanym świecie, stąd i święta coraz bardziej odchodzą od tego czym być powinny.

  Polubienie

 2. Te miodne reklamy zniekształcają obraz społeczeństwa. Według nich jesteśmy piękni, zdrowi i kochający się wzajemnie, a prawda jest taka, że społeczeństwo jest podzielone i te podziały widać nawet przy rodzinnym stole.

  Polubienie

 3. Każdy tworzy sobie takie święta, jakim jest człowiekiem. Więc nie umiem odpowiedziec na pytanie o rozłamy rodzinne. Ja np. słabo się znam z moim kuzynami i nie jest mi z tego powodu smutno … żyjemy w rózżych świata i o czym niby miałabym z nimi rozmawiać? A przykazania rodzicielskie, że rodzeństwo ma być razem są sztuczne. To rodzeństwo samo zdecyduje, czy się lubi, czy nie. Jak się nie lubi, po kie licho na siłę lepić z nich rodzinę akurat na święta?

  Polubienie

   1. Tak bywa, no i co z tym zrobisz? Nic. Poza tym same rodzeństwo może się nie lubić, bo jest zbyt różne. Urodzenie się w danej rodzinie jest przypadkiem, więc jeśli ludzie się nie lubią, to po co się męczyć przebywając ze sobą?

    Polubione przez 1 osoba

   2. Mam go akurat w znajomych na fejsie, więc znam jego poglądy. Może jest zajebistym facetem, chociaż żona miała go dosyć i głosował na Dudę, a teraz lubi chyba Konfederacje i husarię, tyle, że ja znam kilku fajnych facetów bliżej. Łączy nas niewiele. Jeśli wpadnie na święta, to będzie wpadnięty, jak nie, to nie.

    Polubienie

   3. A ja właśnie, pod wpływem rozmowy z Tobą pomyślałam, że może warto namówić mame, aby ciotkę z synem zaprosiła. Mama jest ostatnio przygnębiona, goście to zawsze jakaś rozrywka. Mnie osobiście ludzie o innych poglądach, którzy wpadają na kilka chwil, nie przeszkadzają. Życie to nie blogosfera 😀

    Polubienie

 4. Z tymi świętami, to podrzucę taką ciekawostkę, że moi znajomi z Filipin co roku wariują już od września, bo wtedy zaczyna się odliczanie „jeszcze 100 dni do Bożego Narodzenia”. I już wtedy latają za prezentami, ubierają choinkę itd. Są przy tym dosyć uroczy i choć wydają na prezenty fortunę, bo trzeba kupić i rodzinie, i kolegom z pracy, i znajomym, i sąsiadom, itd, to nadal zachowują „magię świąt”, ale to pewnie dlatego, że to uśmiechnięty i pogodny naród.
  Myślę, że jeśli rodzice nie kazali się rodzeństwu trzymać razem od zawsze, to powiedzenie tego na koniec nic nie da. Myślę też, że jak rodzeństwo ma taki a siaki charakter, to czy rodzice kazali się trzymać razem czy nie, to i tak się będą trzymać razem. A jak rodzeństwo ma owaki charakter, to nawet jak rodzice kazali się trzymać razem, to nie będą się trzymać razem.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s