Inny świat jeszcze nie odkryty!

Podróżniczką, to ja nigdy nie byłam, ale lubię wiedzieć coś o tym, naszym pięknym świecie i dlatego politykę sobie czasami zastępuję dokumentami podróżniczymi, bo wówczas odpoczywam.

Dzisiaj w Katowicach wybuchł gaz w kamienicy i ubolewam, że zginęli tam ludzie, ale kiedy media przez pół dnia grzały temat, to musiałam uciec!

Tak naprawdę, to nikt nie wie kiedy powstał świat i jak zrodziło się na nim życie i to jest wielka tajemnica i chyba nigdy nie będzie do końca rozwiązana.

Podobno to Bóg miał taki projekt i stworzył życie na Ziemi w parę dni i zrobił to niedoskonale, bo się spieszył.

Dziś byłam na półwyspie Jukatan w Ameryce Środkowej, który przynależy do Meksyku – tam gdzie istniała kultura Majów, którzy potem gdzieś zniknęli i zostawili po sobie miasta i piramidy, budowane w celu przybliżenia się do ich bóstw.

Uważam, że człowiek, to jest najbardziej podła istota na Ziemi, bo już wówczas ludzie się wybijali i walczyli o wpływy, a więc od zawsze człowiek miał w sobie gen zabijania.

Majowie są znani z tego, że byli świetnymi matematykami i astrologami, ale nie tylko.

Składali w ofierze ludzi, często wyżynając im z piersi serca i byli w tym okrutni.

Zabijali też malutkie dzieci i w jednej jaskini są do dziś odciski malutkich dłoni i stópek i jest to widok przerażający.

Jukatan cechuje się terenem równinnym i nie ma na nim jezior i rzek, bo całe wodne życie toczy się pod ziemią – w jaskiniach uformowanych przez wybuch!

Badacze, których dziś oglądałam właśnie pokazali kamerą jak jest to piękny świat z jeziorami o krystalicznej wodzie, tak jak jest to na powyższym zdjęciu, ale są tam i podwodne rzeki – bardzo długie.

60 milionów lat temu w Jukatan uderzyła ogromna asteroida i to ona spowodowała, że wymarły na Ziemi dinozaury i powstały jaskinie!

W takim momencie człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę, jaką drogę przez ten czas przeszła nasza Ziemia i ile ma w sobie wciąż niespodzianek i nie odkrytych miejsc i zjawisk.

Badacze weszli też do suchych jaskiń spuszczając się po linach, co jest bardzo niebezpieczne.

Tam w głębi Ziemi zwanej zaświatami leżą pozostałości ludzkich kości i zwierząt, a także naczyń doskonale zachowanych, w których Majowie składali dary swoim bogom.

Niesamowite wrażenie, że przez ponad dwa tysiące lat one tam się znajdują, oraz ludzkie czaszki.

Wielu ludzi tak bardzo jest zafascynowanych tym podziemnym życiem, że rzucają wszystko i jadą tam się osiedlać, aby codziennie doświadczać czegoś nowego na własne oczy.

Piszę o tym dlatego, że nie wszędzie dotarł współczesny, zły człowiek i nie wszystko udało mu się zniszczyć na tej Ziemi, jak to się teraz dzieje na Ukrainie.

Szanuję bardzo ludzi nauki i badaczy, którzy swoją pracą i poświęceniem – często własnego życia odkrywają nam takie miejsca i je dokumentują.

Chyba Was zanudziłam dzisiaj opisując amatorsko!

8 minut tylko i warto obejrzeć!

18 myśli na temat “Inny świat jeszcze nie odkryty!

  1. Właśnie wróciłem z Jukatanu. W jego stolicy, Meridzie, mieszka moja córa z mężem. Dziury w ziemi wypełnione wodą to jedna z największych atrakcji Jukatanu. Służą przy okazji do ochłody bo tutaj temperatura cały rok jest w okolicach trzydziestu stopni.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s