Światełko w tunelu!

Rok 1997, kiedy miasto Wrocław nawiedziła wielka woda, ale o tym potem.

Mam dziś taki płaczliwy dzień i ponownie odkryłam, że mimo wszystko jestem wielką patriotką i kocham mój kraj.

Wszystko zaczęło się, kiedy w programie rozrywkowym „Szansa na sukces” uczestniczka zaśpiewała piosenkę Ireny Santor, że „Powrócisz tu, gdzie nadwiślański brzeg” i się zaczęło.

Słuchając tej piosenki mam na myśli tych wszystkich, którzy z Polski wyjechali, albo noszą się z takim zamiarem z braku tutaj perpektyw.

Siąpiłam pod nosem także na spotkaniu Donalda Tuska z mieszkańcami Żywca, bo była energia i widać, że ludziom zależy na normalnej Polsce, takiej do życia, a nie afer i złodziejstwa PiS.

Tusk wrócił z UE do Polski, aby się o nią bić, a wrócił mądrzejszy i wyważony i tylko on może tego dokonać, o czym już pisałam.

Znosi pokornie hejt jaki na niego spada, a dziś kłamca notoryczny – Morawiecki zarzucił mu kłamstwo na Twitterze, a jest to oznaka jak się Tuska boją.

Nasz wielki strateg z Żoliborza nie domaga i prawdopodobnie nie będzie jego wojaży po Polsce, a więc jest tam niezły kocioł.

Robią błąd z błędem i taki Fogiel z PiS, dawniej piekarz popełnił błąd kardynalny, gdyż na Tik-Toku zapytał młodych ludzi, za co nie lubią PiS-u i się zaczęło.

Pod swoim postem otrzymał ponad 5 tysięcy, strasznie krytycznych komentarzy i tu zaczęłam doceniać młodych ludzi, bo oni naprawdę śledzą pisowską politykę.

Dostało mu się niemiłosiernie od młodych i poniżej jest fenomenalne zestawienie, które Fogla z pewnością wbiło w fotel – posłuchajcie:

Cd. – niżej Drodzy.

To PiS wywindował na powierzchnię wszystkie, ukryte kanalie, o których byśmy nie wiedzieli, że istnieją, a teraz przecieramy oczy ze zdziwienia, że oni nami rządzą.

Jednak uważam, że jako Polacy nie jesteśmy do końca zdemoralizowani, bo prócz zatwardziałego elektoratu w sumie jesteśmy świetnym narodem.

Jak pisałam – był rok 1997 i z M byliśmy na wczasach w Dziwnowie.

Słońce, gorący piasek i bryza, a z mediów dowiedzieliśmy się, że Wrocław został doszczętnie zalany wodą.

Wielu polityków dostało ostrzeżenie, ale kompletnie to sobie odpuścili, a potem jeden na drugiego zwalał winę.

Sławne słowa Cimoszewicza, że ludzie się nie ubezpieczali i to go pogrzebało i zostało zapamiętane do dziś.

Co się wydarzyło we Wrocławiu, pokazało, że my Polacy sobie nawzajem w tym nieszczęściu pomagaliśmy, co świadczy, że potrafimy się wspierać i dawać sobie siłę.

To samo się stało, kiedy w Ukrainie wybuchła wojna.

Tak, tak stanęliśmy na wysokości zadania i udostępniliśmy swoje domy, a także pomoc płynęła strumieniami i nadal płynie.

Jesteśmy w takich sytuacjach niezawodni i empatyczni, a w poniższym wideo są kadry z powodzi we Wrocławiu i przepiękny song mówiący o tym, że tylko miłość do drugiego człowieka nas uratuje, ale i nas określa, że jesteśmy dobrym narodem.

PS. Dwie osoby opuściły mojego bloga, bo pewnie wyznają politykę PiS – gratuluję i nie żałuję.

Reklama

57 myśli na temat “Światełko w tunelu!

 1. Też byłam w czasie tej powodzi nad morzem- z mamą i mamą taty. Miałam trzy latka, więc nic nie pamiętam. Potem musiałyśmy przez ten zalany Wrocław wracać do domu, bo moje miasto jest bliżej granicy z Niemcami i Czechami. Mama zawsze wspomina, że to były najbardziej stresujące wakacje w życiu- dojrze że z marudną teściową, małym dzieckiem, bez męża, to jeszcze powódź stulecia…

  Polubienie

 2. Młodzi nie są naiwni i nie kupują tego co próbuje sprzedać rząd. Problemem są ludzie starsi, szczególnie ci którzy nie żyją w internecie i nie weryfikują tej ciemnoty którą wciska Morawiecki.

  Polubienie

   1. Mąż dostał rachunek za prąd na biuro. 100% podwyżki z 900 na 2 tysiące – dranie. ja za dom dostałam 50%. Tylko za kieszeń się trzymac teraz. Wykończa nas.

    Polubienie

 3. Młodzi w dużej mierze głosują na Konfederacją, niestety.
  Wkurza mnie Hołownia i Kamysz, bo grają tylko na siebie, a jak opozycja się nie zjednoczy to przegra. Za granicą utrudnili kodeks wyborczy, a tam najwiecej właśnie młodych głosuje przeciw PIS,

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s