Alarm!

Odra zatruta. Toksyczna woda w rzece wypala rybom skrzela

Ja powinnam się urodzić w XVII/XVIII wieku, kiedy nie było jeszcze takiego przemysłu, który teraz rujnuje nam życie na Ziemi.

Nie myślałam, że się tak zryczę, oglądając dokument ostrzegający ludzkość – Ewy Ewart, który psychicznie mnie wykańcza, bo nie mogę patrzeć na fakt dewastacji rzek i to na całym świecie.

Ludzkość musi się opamiętać, że jeśli zabraknie wody, to pieniędzmi się na napijemy i nie wykapiemy się w nich i nic sobie nie ugotujemy.

Ten czas się zbliża i jeśli nie zaczniemy myśleć jako ludzie, za chwilę będzie za późno.

Lodowce też topnieją i jeśli znikną, to będzie nasz koniec, gdyż topnieją z powodu zmian klimatycznych, kiedy temperatura się podnosi!

Rzeki na świecie są jak żyły krwionośne na naszej Ziemi i nie wolno ich zatruwać metalami ciężkimi i innymi ściekami, bo to zabija życie w nich, a także jest to bardzo niebezpieczne dla ludzi!

Kiedy w rzece Odra w tamtym roku wymarły tony ryb, to ten nierząd się tym nie przejął, a czeka nas powtórka tego lata.

Dlatego, że nikt nie znalazł truciciela, a był to polski Czarnobyl i ogromna tragedia.

Dochodzi do tego fakt regulacji Odry, co sądownie zostało zabronione, bo to zniszczy ekostystem, ale nasze władze zignorowały wyrok sądu.

Szlag może człowieka wrażliwego trafić, kiedy się widzi głupotę tego nierządu, kiedy w innych krajach zaczyna się walka o rzeki i o czystą wodę, a także zapobiegają i walczą ratując swoje rzeki.

Dla wielu ludzi życie nad rzekami jest szczęściem, bo je szanują i są dla nich świętością i cierpią, kiedy źli ludzie je niszczą.

Takie działania są dla ludzkości zabójstwem i trudno to jest mi znieść.

Musimy wszyscy zmienić swoją mentalność, bo każdy z nas musi nauczyć się szanować wodę, bo za chwilę będzie ona na wagę złota.

Jeśli nie będziemy edukowali się nawzajem i uczyli młode pokolenia, to obudzimy się z ręką w nocniku.

Ode mnie jest taki alarm, abyśmy do tego jeszcze segregowali śmieci, bo plastik stał się zakałą dla Ziemi – naszej Ziemi!

„Twoje zdanie jest jak kropla w oceanie, lecz nie zapominaj że ocean składa się z kropli”

autor nieznany

Inny temat, bo oto w sondażach rośnie Konfederacji i miałam o tym sama pisać, ale są lepsi niż i ja czytam, że jeśli Polki i Polacy chcą na tę faszystowską partię głosować, to mnie opadają wszystkie członki i tracę nadzieję.

Zapoznajcie się z tym tekstem, bo jeśli ludzi nie przerażają rządy PiS i skłaniają się w stronę Konfederacji, to już nic nas nie uratuje:

Damian Maliszewski 

„Kilka dni temu przeczytałem wyniki sondażu dla IBSIS, z którego wynika, że wybory wygra PiS i Konfederacja. Czyli ziszcza się najczarniejszy scenariusz dla Polski.

Nie wiem co wtedy zrobię, czy zostanę w kraju, czy ucieknę.

Konfederacja ma nową gwiazdę. Błyskotliwego amanta.

Na Sławimira Mentzena głosują głównie młodzi, tylko czy wiedzą jakie ma poglądy?

Onet przypomniał o tych poglądach. Otóż Mentzen razem z Kają Godek, Robertem Bąkiewiczem, Grzegorzem Braunem i Krzysztofem Bosakiem podpisali dokument „Konfederacji Gietrzwałdzkiej”, w którym oddali swoje życie prywatne i publiczne pod „realne panowanie Chrystusa Króla Polski i Matki Boskiej, Królowej Korony Polskiej”. Marzy im się wielka Polska katolicka.

W dokumencie jest też deklaracja o sprzeciwie wobec multikulturalizmu i ekologii. Ekologię nazywają religijną ideologią.

Sławomir Mentzen jest radykalnym przeciwnikiem aborcji, więc to, co Kaja Godek zrobiła kobietom (tym, które umierają na porodówkach) Mentzen oczywiście popiera. Co więcej, jest przeciwnikiem przerywania ciąży nawet w przypadku gwałtu!

W 2019 roku zaprezentował projekt ustawy, w którym tak osoba, która przerwała ciążę z jakiegokolwiek powodu, jak i lekarz przerywający, mieliby iść do więzienia nawet na 10 lat.

Mentzen powiedział: „Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej”.

Jest eurosceptykiem i popiera wyjście Polski z UE.

Nie tak dawno temu chciał wprowadzić instytucję NIEROZERWALNEGO małżeństwa, czyli o rozwodzie nie decydowałby sąd, a biskup…

Kolejna propozycja Mentzena to zniesienie kar za posiadanie materiałów propagujących totalitaryzm i kar za mowę nienawiści. Ale już kary za obrazę uczuć religijnych Mentzen znieść nie chce.

Na TikToku ma 700 tys obserwujących. Jest niewątpliwą gwiazdą internetu. Uwiódł 18-30 latków. Ale pod tą delikatną, chłopięcą urodą kryje się fanatyk. To męska wersja Kai Godek. Są jak bliźnięta.

Setki tysięcy młodych protestowały na ulicach krzycząc ***** *** i Konfederację. Co się więc z Polską stało, że dziś PiS i Konfederacja wygrywają?

Papryka za 40 zł, pomidory za 20 zł, ogórki za 20 ludzi do PiSu jeszcze nie zniechęciły?

Co się dzieje z opozycją? Gdzie wy do cholery jesteście? Przesypiacie bardzo ważny moment…

Fot. Maciek Jaźwiecki/Agencja WyborczaPL”

Reklama

120 myśli na temat “Alarm!

 1. Nie nadajesz się Elu do średniowiecznej Europy, gdzie woda w rzekach była śmierdząca, bo cała kanalizacja była odprowadzana do nich.

  A co do gościa nie zdziw się, gdy Tusk zrobi go wicepremierem gospodarczym. Na razie jesteście zafascynowani jego analizami. Co drugi post cytujesz go nawet nie wiedząc, że jego.

  Polubienie

  1. Gówna i inne nie zatruwały wód jak teraz to się robi przemysłowo, bo nie opłaca się zbudować oczyszczalni.
   Ten ktoś, kogo cytuję jest mi z nim po drodze, bo to porządny gość.

   Polubienie

   1. Ela w pierwszym zdaniu napisała, że chciałaby żyć w XVII/XVIII? To o tym mówię, proszę się dokształcić jak smierdziała wtedy woda choćby w Londynie czy w Paryżu. O tym już było tyle filmów dokumentalnych, w programach typu „nagle miasta”, jest to w książkach historycznych nawet wspomniane w Biografii Isaca Newtona…

    Polubienie

   2. Oczywiście, że śmierdziała, bo nie było kanalizacji, a teraz ją mamy i w rzekach pływa sama chemia z produkcji i nikt za to nie siedzi. Jest wręcz przyzwolenie na spuszczanie wszystkiego do rzek.

    Polubienie

   3. A Pan – tak nawiasem – to miewa jakieś swoje poglądy, czy tak dla hecy, sili się na oryginalność, by kontrować wszystkie wypowiedzi?
    Taki przekorny Dyzio?
    W kwestii mojego dokształcania zechce Pan polecić mi jakąś lekturę? Tylko nie za trudną, bym zrozumiała.
    Z góry dziękuję.

    Polubione przez 1 osoba

   4. Co do moich poglądów mam, o Mamutach się tu jeszcze nie wypowiadałem, ale w wątku o dinozaurach już tak. Z nauką czyli wszystko co pisze o ekologii i ekonomii ja nie mam ochoty polemizować i niestety będzie brzmiało tak samo w treści tylko prostym językiem.

    Natomiast często odnoszę się do głupot powtarzanych za Mentzenem. Gdzie cały internet, głosi hasła, że PiS dodrukowuje pieniądze, daje 500 plus i trzynastki i im się kasa kończy…

    Wiec i temu oszołomowi piszę, że inflacją jest na korzyść rządu. Dzięki inflacji rząd ma więcej pieniędzy i nawet nie musi dodrukowywać. Na prawdę proszę wejść na jego kanał i będzie szok, że Ela dosłownie cytuje jego mądrości. Tylko te są podawane ładnie z Twittera…

    Polubienie

 2. Kiedy Konfederacja i inne korwiny weszli do Sejmu, wydawało się, że to tylko jakiś żart, że szybko znikną. Okazało się jednak, że mimo swych skrajnie nazistowskich, faszystowskich i rasistowskich poglądów rosną w siłę! A to już powinno wzbudzić w nas panikę! To są niebezpieczni fanatycy!
  Wkurzają mnie więc cholerne małolaty (te, jak piszesz, 18 – 30), które w swej głupocie i bezmyślności mają zamiar ich poprzeć, nie siląc się na szczegółowe rozczytanie programu Mentzena.
  Mogę zrozumieć, że pewnie mają dosyć gerontokracji, ale – ratunku! – nie tędy droga. Jeśli Kaczyński cofnął nas do średniowiecza, to konfederaci pod pachę z Jędraszewskim i Dziwiszem (i podobnymi im dziwolągami!), zafundują nam burki, polski Iran, albo jeszcze jakąś gorszą zarazę. No załamać się można już całkiem! I chce się wyć, jakim my jesteśmy głupim narodem!

  Polubienie

  1. Gosiu z każdym zdaniem się z Tobą zgadzam. To jest jakieś wariactwo, którego kompletnie i nie pojmuję. Tracę nadzieję, że Tusk wygra, skoro ten naród lubi tak dostawać w dupę.

   Polubienie

  2. Bo małolatom to już rybka, czy „dobry Tusk” weźmie w koalicję konfederację, czy „zły Kaczyński”. I w sumie się nie dziwię, to najgorsze z możliwych wyborów…

   Nasze bezmyślne społeczeństwo nawet nie zwraca uwagi na możliwą najgorszą koalicję. Ale w TVN nie gadają w TVP Info też… Więc się zdziwmy po „wyborach”.

   Polubienie

   1. Bartek, a tak ogólnie, to gdzie jest Kaczyński, bo ani widu, ani słychu, a wszystko mu się wali.
    Tusk z faszystami nie pójdzie na układ, a więc spokojnie.
    Sama Konfederacja fika, ale ma tylko swoje 5 minut.

    Polubienie

   2. Tusk z faszystami nie pójdzie na układ? Ja widziałem nawet faszyste z flagą UE w ręku. Roman Giertych ma te same poglądy co jego koleżka Mentzem.

    Polubienie

   3. Skąd Ty Elu bierzesz to, że zmienił poglądy? Bo jakoś z jego mediów społecznościowych wynika coś innego?
    Przecież on wszędzie otwarcie mówi i pisze, że jest za tym aby KO stała się całkowicie katolicka…

    Polubienie

   4. Ostatni tłit Giertycha Bartku:

    Roman Giertych

    Jako jedyny żyjący wicepremier z rządu Jarosława Kaczyńskiego (Dorn, Lepper, Gilowska, Gosiewski nie żyją) zapewniam Was, że jak Kaczyński wygra najbliższe wybory, to Polska wyjdzie z UE. Bo #PiStoPolexit

    Polubienie

 3. Wiele razy pisałam, że młodzi ludzie, którzy głosują na Konfederacje w większości nie podzielają ich ideologicznych poglądów i maja je gdzieś, bo im chodzi o ich program gospodarczy.

  Cieszę się każdy opadem (śniegiem, deszczem) choć wolałabym dxien słoneczny, ale już mamy w PL regiony dotknięte suszą.

  Polubienie

  1. Sama racja i nie pojmuję jak można rozważać głos na faszystów. Najpierw trzeba zapoznać się z programem, a Konfederacja ma tak wiele za pazurami, że to zbrodnia głosowac na nich. Każda kropla deszczu i płatek śniegu są bardzo potrzebne nasze Ziemi.

   Polubienie

   1. Młodzi żyją tu i teraz. Chcą zarabiać i jak najmniej oddawać państwu i na sponsoring nierobów. Pod tym względem Konfederacja im pasuje. Nie wierzą, że ta partia wyprowadzi nas z Unii, a kobiety? Zawsze sobie jakoś radziły, więc… No cóż konsumpcjonizm wygrywa z edukacją świadomego wyborcy.

    Polubienie

   2. Ja nie mogę patrzeć na tych braunów i korwinów, bo oni mają w sercu Rosję i dziwię się, że ktokolwiek rozważa na nich głosować. Kobiety wg. nich powinny usługiwać facetom i rodzić, gotować i jeszcze pachnieć. Nie wiem dlaczego kobiety chcą się zepchnąć do takiej roli.

    Polubienie

   3. Problem w tym, że młodzi na nich nie patrzą, traktując ich jako nieszkodliwych leśnych dziadków. Ich porywa hasło o wolności, przede wszystkim tej ekonomicznej, ale również jest cześć młodych pseudopatriotów ze słowami:bóg, honor, ojczyzna chcą, którzy chcą nas wyprowadzić z UE, bo im się marzy PL jako potęga. Ich, tego twardego elektoratu jest co najwyżej 5% wyborców.

    Polubienie

   4. Pieniądz to nie wszystko, co powinno młodych porywać, bo są jeszcze takie wartości jak patriotyzm, demokracja i praworządność. Izrael walczy o to wszystko, a w Polsce ludzie całkowicie stracili rozum! Jeśli wyprowadzą Polskę z UE, to będzie po nas. Nie ufam tym ludziom ze skrzywieniem faszystowskim.

    Polubienie

   5. Oczywiście, tylko tak już w tym świecie jest, że dla niektórych pieniądz jest ważny, a wszechobecny konsumpcjonizm temu sprzyja, dlatego Konfederacja ma duże poparcie w przedziale wiekowym 20-30lat. Etos pracy bez odpowiedniej płacy, czyli praca dla idei nie wchodzi w grę.

    Polubienie

   6. Roksanno kto wierzy, że Konfa obniży młodym podatki jest w błędzie , bo ci faceci idą tylko po swoje apanaże. To są nieroby i nie mają nic do zaoferowania. Dziś trochę o tym napisałam.

    Polubienie

   7. Przede wszystkim oni nie mają szansy na samodzielne rządzenie, więc obawiam się, że rządząc z PiS zagłosują za wszystkim, a na pocieszenie, PiS pozwoli im wyprowadzić Polskę z Unii i zrealizować chore postulaty z Ordo Iuris. Tak to się skończy.

    Polubienie

   8. Myślałam, że gorzej już nie można jak PiS, a jednak można. Ośmieliliśmy tych faszystów i scena polityczna pójdzie tylko w kierunku wyobcowania nas z UE.

    Polubione przez 1 osoba

   9. Roksanno im nie wolno oddać władzy. Czytam na tt.
    Bosak przez całe dorosłe życie nie skalał się pracą!

    Wcześniej utrzymywał go brat za kasę putinowskiego oligarchy Deripaski, potem utrzymywali go podatnicy i OrdoIuris gdzie pracuje jego żona!

    Wiadomo sowiecka szlachta nie pracuje!

    Polubienie

  1. Stasiu czytam program Konfederacji na TT:
   Kacper Smotrycki

   Patrząc na „100 ustaw Mentzena” zastanawiam się skąd biorą się tak absurdalne pomysły np:

   Możliwość stosowania kar cielesnych na dzieciach?
   Praktycznie całkowity zakaz aborcji?
   Możliwość zawarcia nierozerwalnego małżeństwa?

   I to jest ta „wolnościowa i merytoryczna” opozycja?
   Wydaje się, że młodzi odeszli od Holowi i chcą głosowac na faszystów – niepojęte.

   Polubienie

   1. Jak się dowiedziałam, ze ma w domu kapliczkę i się modli, to już wszystko było jasne. Nie to, że się modli, ale, że w domu jakby kościoła było mało.

    Polubienie

 4. Nie mam wątpliwości, że Ziemię wkrótce zniszczymy, my tylko potrafimy gadać a potem dla zysku, dawaj niszczyć co się da i kogo się da.
  Coraz bardziej się cieszę, że wyjechałem z tego kraju…on zaczyna wygadać jak najgorsze miejsce do życia.

  Polubienie

   1. W Ekwadorze spore pokłady ropy naftowej znajdują się w dżungli amazońskiej. Jej wydobycie doprowadziło do katastrofy ekologicznej. Lokalna ludność protestuje, ale Ekwador potrzebuje pieniędzy….walka trwa.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s