Ja tego nie ogarniam!

Tak wygląda kościół w Toruniu, w którym odbyły się rekolekcje – szokujące rekolekcje.

Zostało to nagrane i zdaje się, że nikt osobiście za to póki co nie odpowie, bo to działo się w kościele katolickim w Polsce.

Jak żyję już dość długo, to czegoś podobnego moje oczy nie widziały.

Aż cisną się pytania w głowie – dlaczego ta dziewczyna dała się tak traktować, a także dlaczego nikt nie zareagował, kiedy ona była tak, paskudnie traktowana.

Dlaczego w tej sprawie nie zareagował nikt z publiki i nie przerwał tego żenującego występu żaden rodzic i o co właściwie w tym chodziło, bo moja logika tego nie ogarnia.

Doczytałam się na FB, że sprawą zajął się tylko Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który sprawę skierował do Prokuratury i tyle, a który opisał to tak:

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych 

„REKOLEKCJE BDSM DLA DZIECI – ZAWIADAMIAMY PROKURATURĘ

„Zamknij ryj, szmato! Ty nie jesteś człowiekiem, rozumiesz? Jesteś moim kundlem. Nie jesteś już człowiekiem. Zamknij ryj !”

Sceny przypominające brutalne filmy BDSM oglądały dzieci i młodzież w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu.

Jak udało nam się ustalić, organizatorem rekolekcji zawierających perwersyjne sceny był Wydział Katechetyczny Diecezji Toruńskiej.

Na nagraniach widać mężczyznę rozbierającego młoda dziewczynę zdejmując jej spodnie, który następnie zakłada na szyję młodej dziewczynie obrożę, potem ciągnie ją przez kościół na smyczy i nazywa „szmatą”.

Na następnych ujęciach widać jak mężczyzna kładzie dziewczynę na kościelnej posadzce, kopie ją i uderza, krzycząc przy tym na nią i poniżając.

Na nagraniach które otrzymaliśmy widać, że część dzieci wychodzi z kościoła, inne są wyraźnie poruszone tym co zobaczyły.

Polski kodeks karny zakazuje pokazywania dzieciom scen z użyciem przemocy, zwłaszcza nacechowanych elementami przemocy seksualnej. Dlatego w dniu jutrzejszym przygotujemy w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa.

Gdzie Czarnek, Rzecznik Praw Dziecka i Ziobro się pytam?

Przerażające

Toruń. Kontrowersyjne rekolekcje w kościele. Kobieta popychana i wyzywana przed ołtarzem

Na nagraniu widać, jak przed ołtarzem mężczyzna szarpie kobietę ubraną w same majtki i koszulę. W rekolekcjach mieli uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Do kontrowersyjnych scen miało dojść w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Toruniu, podczas rekolekcji. Wzięli w nich udział uczniowie szkół średnich z całego miasta.

Na nagraniu słychać jak mężczyzna poniża ją, używając wulgarnych słów. Jak twierdzą komentujący nagrania, młoda kobieta miała być także zamknięta w klatce.

W komentarzach wiele osób informuje, że ich dzieci były uczestnikami rekolekcji. „Mój syn powiedział, że to patologia i nie ma zamiaru uczęszczać na takie rekolekcje” – pisze jedna z kobiet. „Moja córka też tam dziś była. Jak wróciła i opowiedziała mi, co było na rekolekcjach, to szczerze mówiąc, nie wiedziałam jak mam jej to wytłumaczyć i zinterpretować” – pisze inna komentująca.

„Mówiono nam, że przyjedzie młodzież żeby prowadzić rekolekcje, miało być fajnie, przyjemnie, zabawnie. Obstawiałam śpiewanie, tańczenie – cokolwiek związanego z rekolekcjami (oczywiście w granicach normy). To, co było dane mi zobaczyć.. nadal jestem w szoku. Jest mi okropnie przykro, że zgodzono się na takie coś” – brzmi jeden z komentarzy.

Wiele osób zwraca również uwagę na profanację świątyni.

Według lokalnego portalu organizatorem rekolekcji był Wydział Katechetyczny Diecezji Toruńskiej.

***********************************************************************************************

Nie byłabym sobą nie pokazując także, że nasze lasy za tej władzy są w ruinie:

59 myśli na temat “Ja tego nie ogarniam!

 1. To wszystko było formą zaplanowanej, wyreżyserowanej inscenizacji.
  Tylko takie coś nie miało prawa pojawić się
  W kościele, na rekolekcjach dla młodzieży.
  Nie znam całości
  Ale to co pokazywane jest w Internecie zawiera w sobie przemoc, która noe powinna mieć miejsca w kościele.

  Polubienie

   1. ewa egejska
    @ewaegejska
    ·
    2 g.
    składam zawiadomienie do prokuratury w sprawie rekolekcji w Toruniu – mówi posłanka Nowej Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus – w jej ocenie w kościele prezentowano treści pornograficzne, szokujące sceny bicia i poniżania kobiety przed przed ołtarzem…

    Polubienie

 2. Ogólnie to się zastanawiam co się we łbach Polaków dzieje.

  Ogolnie pierwsza trudność to ocenzurowanie Virgini Woolf…
  Druga kwestia kilka lat temu przyznawałem rację naszym oligarchom kościelnym, że ta twórczość nie nadaje się na bazę wychowawczą…
  Tak więc całkiem nie rozumiem tego zwrotu o 180 stopni…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s