Polski już nie ma!

 

Zdjęcie użytkownika Elżbieta Maria Saga.

Chcę normalnej Polski dla moich Wnuków jeśli nie mogę już dla siebie, bo zdaje się, że protesty pod Sejmem i Senatem nie przyniosą żadnego obalenia tego rządu.

Wielu Polaków jest na wakacjach i opalają swoje boczki, kiedy w Warszawie dokonuje się zawłaszczenie wszystkiego.

Przeżyłam Stan Wojenny i pamiętam jak się bałam, że wybuchnie wojna w Polsce.

Nie wybuchła, bo mądrzy ludzie doszli do konsensusu i potrafili negocjować i tak weszliśmy w okres transformacji.

To były bardzo trudne czasy i pamiętam jak płakałam, że nie mogłam zdrowo żywić swoich  Dzieci, bo w sklepach nie było niczego i te ogromne kolejki za wszystkim i te kartki na żywność.

Dlatego doceniam tę chwilę, kiedy Polska rosła w siłę i dane mi było pożyć 28 lat w wolnej Polsce – dumnej Polsce, która z roku na rok piękniała, bo weszliśmy do Unii Europejskiej i zaczęło się nam żyć godniej i dostatniej.

Może to nie był raj, ale za PO, Polska osiągnęła bardzo dużo, ale to spieprzyła, bo się zapomniała, że Polską trzeba rządzić sprawiedliwie i bez arogancji władzy.

Był rok 2015 i PiS wygrywa wybory, bo Polakom nie podobały się podsłuchy u „Sowy” i ośmiorniczki, a więc skuszeni 500+ zagłosowali na rzekomy kraj miodem płynący!

Oni rządzą zaledwie 3 lata i wywrócili Polskę do góry nogami i mamy kordony Policji w Warszawie, wykręcanie rąk demonstrantom, używanie paralizatorów powodujących śmierć Stachowiaka i wszędzie płoty, barierki i tylko fosy brak.

Ten mały gnom tak boi się Narodu, że wystawił kordony Policji i suk, bo  sra w gacie ze strachu!

Śnił po nocach o wielkiej Polsce, a wyprowadza ją na margines Unii Europejskiej i zdaje się, że nie panuje nad rabunkiem przez swoich i łupieniem budżetu!

Kaziemierz Marcinkiewicz był w rządzie PiS i widział, co tam się dzieje. Teraz nie wytrzymał i wystosował swoją opinię i uważam ją za słuszną i celną.

Polski już nie ma w Europie i za chwilę zostaniemy z niej wykluczeni, a Putnin siedzi i zawija Polskę w sreberka!

 

 

„Jestem przerażony wszechobecnym kłamstwem, kłamstwem w żywe oczy, kłamstwem bez zająknięcia, oszustwem i manipulacją, krętactwem i przeinaczeniem faktów, pomijaniem niewygodnej prawdy.

Kłamie prezydent i premier, TVP kłamie jak najęta, kłamią ministrowie i posłowie, kłamią instytucje państwa, kłamie trybunał konstytucyjny i parlament.

Kłamią z rana i w południe i wieczorem, a najwiecej kłamią w nocy. Ale nie ich wina jest największa. Absolutną winę za rozpanoszone w Polsce kłamstwo ponosi Jaroslaw Kaczyński. Mając pełnie władzy nie tylko na to pozwala, daje przykład.
Jestem przerażony powszechnym chapaniem, braniem ile wejdzie, grabieniem pod siebie, czerpaniem z państwowego bez opamiętania, chochlą i wiadrami, walizkami i siatkami. Jeszcze jedna premia, jeszcze dodatkowa pensja, jeszcze kolejna nagroda, jeszcze dobrze płatne pół etatu, jeszcze dodatkowa komisja, jeszcze rada nadzorcza.

Na naszą gazetkę i na nasze radyjko, jeszcze na uczelnię i dodatkowo na muzeum, a pózniej na wody termalne i na powietrze, na kolejne szkolenia, na drogie reklamy.

Dają ministrowie, dają państwowe instytucje, dają europejskie fundusze, dają spółki państwowe.

Kto ma państwowe, ten daje lekką ręką ile się da a nawet więcej. Bo Jaroslaw Kaczyński wskazał nasz kraj i powiedział: bierzcie z tego wszyscy, którzy posłuszni wobec mnie jesteście. I biorą pełnymi garściami, codziennie.

Jestem przerażony nepotyzmem i kolesiostwem. Nie ma zatrudnienia bez poparcia jedynej słusznej partii. TKM rozbudowane do doskonałości.

Jeszcze dla córki leśnika i żony sąsiada, jeszcze dla kuzyna i teścia darmozjada.

Jeszcze dla chłoptasia bez wykształcenia i jakiegokolwiek pojęcia, ale przecież naszego.

Jeszcze w tym urzędzie i tamtej instytucji, jeszcze w spółce państwowej i instytucji rządowej. I jeszcze, i jeszcze, i jeszcze.
Niech tam „funkcjonują” i chapią, „bo nam się należy”.

Jaroslaw Kaczyński pozwolił na TKM do kwadratu. Zbudował władzę opartą na kolesiostwie i nepotyzmie w rozmiarach absurdu.

Jestem przerażony skalą rasizmu, ksenofobii i nacjonalizmu. Nie spodziewałem się, że żyje w takim brunatnym kraju.

Jeszcze trzy lata temu tak nie było, ale Jaroslaw Kaczyński dał przykład i otworzył Polskę na „brunatną zarazę”, która jak stonka zżera co napotka.

Niszczy nas wszystkich, niszczy stosunki między ludźmi i niszczy Polskę. Kaczyński zgodził się by Polska karlała, próchniała, by od środka zżerał Ją antyludzki, mały, podły, głupi nacjonalizm.

Jestem przerażony chamstwem i bezczelnością, kopiącymi w życiu publicznym, co tam kopiącymi, lejącymi się jak wodospad.

Być może pierwsze były moherowe berety. Ale czymże one są wobec drugiego sortu, komuniści i złodzieje, zdrajcy którzy muszą siedzieć, muszą być usunięci z życia publicznego.

Znów za to nieustająco kapiące chamstwo odpowiada, poza trybem, Jaroslaw Kaczyńskim ze swoimi „kanaliami”, „zabiliście go”. Tak to Jaroslaw Kaczyński pozwolił na schamienie Polski i Polaków”.

Kazimierz Marcinkiewicz

20 myśli na temat “Polski już nie ma!

 1. Na pewno Kazimierz Marcinkiewicz wie co mówi, ale nie chce mi się go słuchać /czytać/, bo zamiast tego, widzę sesję z Izą dla Vivy. Filmik jest przerażający, bo jakby się tworzył wojenny przyczółek. Jakie to szczęście, że jestem stara i traktuje się mnie jak powietrze. Nikomu nie mogę zagrozić niczym, a do pomagania mi ręce same się wyciągają i takim sposobem hajnowscy policjanci pomagają nam w stowarzyszeniu.

  Polubienie

  1. Stasiu ockną się ockną kiedy sądy będą na telefon i będą dziwne wyroki, a sprawy będą się ciągnęły po 20 lat – proste sprawy. Nastanie galimatias w sądownictwie i będą wsadzani do wiezienia niewinni!

   Polubienie

   1. Ja tam wierzę, że ten horror kiedyś się skończy, a to co zrobili w sądownictwem obróci się przeciwko nim!
    Czytam, że sędziowie pojadą na .@PolAndRockFest rozmawiać z młodymi. Rewelacyjny pomysł!

    Polubienie

   2. NA POCZĄTEK PRZEŚLĘ CI KOMENTARZ PANI KLOSZARD JAKI ZNALAZŁEM PRZED CHWILĄ: …kiedyś , z taką delikatnością, dostrzegł Pan , że zostałam ukarana odebraniem rozumu i borykam się z owym brakiem, borykam , nie znajdując w pustej głowie odpowiedzi. Co ja ze sobą pocznę gdy, a na co wszystko wskazuje, PiS przegra wybory. Kościoły, wszystkie, nie tylko te O.Rydzyka zamienią w meczety i dyskoteki. Co ja głupia pocznę, gdy już nie zarobię, bo darmo będę dawała się zaproszonym migrantom, którzy nie będą zainteresowani niemieckimi kobietami. Co ja pocznę . Biedna ,głupia. Patrzę jaki ogromny jest protest, jak budzi się społeczeństwo przeciwko tym moim okrutnym dewastatorom. Podziwiam te tysiące i miliony pewnie chociaż telewizja tego nie pokazuje bo oni kłamią. Od czasu do czasu pojawia się umęczona pierwsza prezes tak strasznie upodlona przez podłych pisiorów. Co ja pocznę panie Stanisławie , co ja pocznę. Przecież upadek PiS już za chwilę i wrócą ci wspaniali ale nie moi …wyjechać wtedy ? w łeb sobie palnąć ? przeprosić może i pozwolą zostać ?
    Może tak z pomocą tej wspaniałej maszyny- mnie pan wypiaskuje, oczyści z głupoty i pozostanę piękna czysta do ludzi podobna.
    Pozdrawiam zapłakana.

    Polubienie

   3. Nie wiem naprawdę jak to się może skończyć. Coś gruchnie, coś walnie, coś upadnie, ale jeszcze nie wiem co? Kaczyński chory, a oni się zagryzają i Dudę już zagryźli i może to w końcu zrobi rozłam i runą kamienie!

    Polubienie

 2. Mnie boli to,że rząd tzw.”polskim” z krzywencwangiem „morawieckim” i deduchajem”dudą”,niszczą Polskę i Polaków i tutaj” w „polsce” i za granicą.Pierdolone antypolskie państwo,zwane „III Rzeczpospolitą Polską”,klękającą przed izraelem,unią europejską,stanami i resztą „nadzorców”… p.s. nie jestem pisowcem,a potem te skurwysyny będą mówić,o „niezależności i wolności” naszego Kraju,Polski.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s